Adria Orici

zrušený profil

StalkerStalkerLars Kepler

Opravdu vydařená divočina, kdo hledáte chyby.....nevhodné čtení pro Vás. Vypnout a bavit se ;).

02.06.2015

Křížová válkaKřížová válkaDavid Weber

Úžasné jdu číst další díl. Davide Steve chci pokračovalní ;).

17.05.2015

PovstáníPovstáníDavid Weber

Dobré odpočinkové čtení, nesrovnávejte s Honor prosím. Toto je trochu jiné. Vždy si zvykneme na autorův styl psaní, jak vybočí zdá se nám to jiné či horší příběh. Rád se pustím do dalšího dílu ;). prosím někdo zařiďte pro mne delší čas na čtení. Děkuji :).

12.05.2015

Sběratel kůžíSběratel kůžíJeffery Deaver

Jeffery nevěřil bych že při jedenáctém dílu se budu skvěle bavit. Ano jak někteří popisují…. . Příběh má své mouchy. Přesto výborné čtení. Pokud jste hledači chyb, knihu rozhodně nedoporučuji!

03.05.2015

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Dnes jsem přečetl po druhé. Světe div se, brečel jsem opět jako želva. Strávil jsem opět krásné chvíle s tímto nádherným příběhem.

23.04.2015

Polární stanicePolární staniceMatthew Reilly

Velmi dobré čtení. Pravda, je to divočina. Má švih, dobré nápady jak se příběh odvíjí dál. Kniha má další pokračování, tak je jasné jak to dopadne. Přesto, kdo neumí vypnout a nehledat chyby v příběhu....... . Bude se pěkně nudit. Těmto čtenářům doporučit nemohu. Miluji podmořské příběhy. Tato kniha se k nim zařadí. Podobně jako Steve Alten série Meg, Michael Crichton Koule.

18.04.2015

Mlýny osuduMlýny osuduJohan Theorin

Kdybych nemusel chodit do zaměstnání, spát.....přečetl bych snad na jeden zátah. Gerlofa jsem si zamiloval, už v předchozích knihách velmi dobře popsaná postava. Takové stáří, i když s jistými omezenými..... však si to můžete představit sami po přečtení. Ano příběh má pomalejší rozjezd, ale dobře se čte. Miluji podobný styl psaní. Někteří čtenáři mohou namítnout, že je to jen natahování děje.....ale není to nudné, má to hlavu a patu.

05.04.2015

MarcoMarcoJussi Adler-Olsen

Miluji Tě Asade, tví Velbloudi nemají chybu! Příběh má dobré tempo, pravda v jisté části to trochu upadne. Ale chápu spisovatele, nakladatel zadá určitý počet stran..... . Přesto sem se dobře bavil. Rose je k zulíbání Asad a jeho skvělí čaj, Carlovy vyšilují hormony. Příběh není typický, je z jiného soudku, prostředí. Výsledek skvělá detektivka, jen tak dál Jussi ;)

Popravdě kdyby děti ulice dostaly šanci normálně žít, tedy slušně....ale známe byrokracii.

29.03.2015

NezvěstnáNezvěstnáKarin Alvtegen

Mrzí mne že v češtině od této autorky nevyšlo více. Velká škoda. Dobře by jste si početli, jako já.

20.03.2015

Vraní dívkaVraní dívkaErik Axl Sund

Těchto drsnějších detektivek je dost. Ať se jedná o severské..... . Zaujalo mne zpracování, pro některé z nás velmi realistické. Občas se v hlavě vynořila podobná vzpomínka, napadá vás ostatní čtenáře že někteří z nás toto prožily. Ne samozřejmě podle tohoto příběhu, ale podobné zacházení. Popisovat není potřeba, stačí se ponořit do čtení. Pro mne dobré čtení, i když sem musel občas odložit..... . Zkusit zapomenout na sebe a pokračovat dál. Někteří si asi pomyslíte "zvláštní druh terapie", na druhé straně mne to opravdu pomáhá.

20.03.2015

PanenkaPanenkaMo Hayder

Drahá Mo. Knížku jsem začal číst, kdyby nebylo domácích povinností přečetl bych jí v kuse. Některé pasáže sem četl několikrát dokola. Zvlášť popis nás co jsme trochu " na hlavu" je velmi zdařilý. Není urážlivý nebo přehnaný. Mohu jen říci, děkuji Ti že jsi mě opět nakopla ke čtení. Jo a máš pravdu, Karin Slaughter je prostě jako Ty miláček ;). Holky napište něco společně ....prosím.

16.03.2015

Andělé strážníAndělé strážníKristina Ohlsson

Velmi dobrá detektivka od mé oblíbené Kristíny. Příběh má spád, rychlost, popsané duševní rozpoložení hrdinů je realistické, žádné přehánění nebo ploché. Zajímavým objevem v knize je vztah dvou lidí, a jak se říká láska je krásná ale bohužel slepá. Dobře sem si početl. Doporučím číst knihy popořadě.

05.11.2014

Moje zpověďMoje zpověďKateřina Kantová

Zajímavý pohled z českého prostředí. Jelikož pracuji s podobnými klienty, i oběťmi. Tuto knihu by měli číst i lidé, kteří se domnívají o zvrhlosti sexuálních deviantů. Ano, v jistém slova smyslu souhlasím. Jsou to také lidé i když způsobily bolest na duši. Chtějí pomoci, co udělá česká povaha? Odsoudit, toť nejednodušší možnost našeho svědomí? Knihu doporučuji!!!

16.09.2014

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Okouzlující příběh, pro mě trochu těžší čtení. Těžší v tom smyslu, musel jsem se více soustředit. I takové knihy je potřeba číst. Aby jsme věděli že svět dokáže být v jistých věcech krásnější než ve skutečnosti je.

08.09.2014

Kocour BobKocour BobJames Bowen

Kniha mě pohltila, příběh je plný zajímavého děje. Kočky miluji a sám vlastním tři. Popsané kočičí povahy jsou psané věrohodně. Knihu mohu doporučit všem, kteří mají pocit že jejich život je těžký.

05.09.2014

Ztracený chlapecZtracený chlapecDave Pelzer

Dlouho jsem přemýšlel jak popsat komentář ke knize.  Nechci se opakovat jako u předchozích. Co k tomu dodat? Dave má neuvěřitelnou sílu, kterou postrádám. Přiznám se, lékařka mě požádala abych se podobně vypsal. Což jsem udělal, mám to pořád u sebe jako takovou připomínku. Abych neztratil vůli a neopustil děti, které mě požádali o pomoc. Jelikož máme spolu hodně společného. Dave mě nalil do žil novou energii k mé práci. Vnitřními démony máme každý, jen je potřeba se s nimi naučit zacházet.
Uživatelka binysek, má naprostou pravdu. Sám s tím bojuji neustále.

04.09.2014

Perníková chaloupkaPerníková chaloupkaCarin Gerhardsen

Knihu jsem četl déle než je mým zvykem u těchto tenčích příběhů. Ptáte se proč? Příběh mě pohltil tempem, perfektním vykreslením děje a postav. Nebudu více rozebírat, opakoval bych komentář čtenářky Lenourt.

01.09.2014

HostitelHostitelStephenie Meyer

Perfektní příběh. Nemám slov, nemohu než doporučit.

29.08.2014

VírVírFrode Granhus

Velmi dobré čtení, Někteří tento příběh považují za standart, ale mě to dostalo. Takové jemně úchylné :3.

26.08.2014

PonorkaPonorkaLothar-Günther Buchheim

Knihu čtu po třetí, plně souhlasím s pajonkem.

08.08.2014

Černá barva krveČerná barva krveSteve Alten

Steve Alten je pan spisovatel. Tento příběh se může některým zdát, nerealistický, sci-fi....? Velmi se mi líbilo zpracování. Je svého druhy jediný který jsem zatím četl. Pokud natrefím v budoucnu na podobný styl. Rozhodně budu chtít číst, snad bude podobných knih přibývat. Je to daleká budoucnost? Netuším. Doporučím se začíst a udělat si vlastní obrázek. Ropa převyšuje lidský život, svobodu, menší státy jsou zabrány ve jménu demokracie....... . Ropa je nad námi všemi. Doporučím přečíst, ale upozorňuji že to nebude pro každého čtenáře.

05.08.2014

Manželská smlouvaManželská smlouvaJennifer Probst

Knihu sem nečetl, ale podobné příběhy miluji. A to nejsem holka. Souhlasím s uživatelskou Kočičáci.

25.07.2014

NemesisNemesisJo Nesbø

Netuším jak popsat knihy s Harrym. Je to zvláštní, ale vůbec mi tento spisovatel nesedl. V první knize jsem měl opačný názor. Bohužel, euforie se vytratila. V sérii nebudu pokračovat, možná se k ní vrátím až dospěji zase o nějaký ten rok. Většinou mám rád ukecané knížky ve stylu S.Kinga. Nepopírám že mají příběhy občas nějaké to tempo a podobně. Když se přistihnu .... čtu vím o čem..... a nudím se šíleně. Nebudu se trápit. Ostatní čtenáři kteří mají autora v oblíbených, nebudu Vám ho pomlouvat že je špatný spisovatel. To rozhodně není. Jen mi jeho styl psaní nesedl.

04.07.2014

ŠvábiŠvábiJo Nesbø

Budu se zase opakovat, příběh je zajímavě popsaný. Není akční, svým způsobem zvrácený. Ale to nemění nic na tom, že si Harryho zamiluji stejně jako ostatní miláčky. Thajsko zbožňuji celou svojí duší, se všemi klady i zápory. Ti kdo mají o Asiatech předsudky, budou mít po přečtení ještě více. Blok s Jo Nesba, kvůli šílené, pro některé přehnané popularitě..... se vytrácí.

24.06.2014

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

Katela - jsem fanoušek. Na kluky jste zapomněla ;) ? Byl jsem fanoušek ságy v 19 a stále jsem i v 37 letech. Jednoduše umím vypnout a bavit se. Sladké, až příliš? Pitomoučké, jednoduché, předvídatelné? Možná sem v tomto jednoduší, ale mě to plně vyhovuje.

20.06.2014

NetopýrNetopýrJo Nesbø

Není to akční divočina, žádná šílená uchylárna. Příjemně se čte. Mnozí čtenáři považují další knihy za lepší a lepší. Tak se těším. Nemůžete přestat, i když máte pocit že se nic neděje, jste zvyklí na jiný styl. Přesto čtivé a zábavné. Opravdu a upřimně, udivilo mě že sem nebyl schopný přestat číst. Nemám rád šílenství kolem autorů. Tak snad další příběhy s Harrym nezklamou.

18.06.2014

Váš kluk prostitut?Váš kluk prostitut?Cyril Valšík

Nemám nic co bych p. Valšíkovi vyčetl že byl neobjektivní. Jednak když se člověk zabývá a pomáhá podobným dětem. Je pouze nadšen že se vydávají podobné knihy i v Čechách. Jsou čtené a dostávají se do podvědomí lidí. Díky že nezavíráte oči.

04.06.2014

Spratek: Příběh dítěte, které nikdo nemilovalSpratek: Příběh dítěte, které nikdo nemilovalT. L. Hayden (pseudonym)

Velmi mě těší komentáře k této knize. Pracuji s dětmi, sám mám takové zkušenosti tak je uplatňuji v Brně nebo doma. Bohužel někteří učitelé stále odmítají ADHD a ostatní poruchy chování, přikládají to ke špatné výchově rodičů. I když je zapojený psychiatr atd.
Knížka se velmi dobře čte. Každý se na toto díváme jinak. Zvlášť kteří se s podobnými dětmi setkali, rozhněvá postup většina pedagogů.

30.05.2014

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Opravdu humor nepochopím jako celek. Netuším co je na něm vtipného. Kniha mi byla doporučena, naučí tě aby ses smál. Bohužel.

30.05.2014

Ještě než umřuJeště než umřuJenny Downham

Jak píše hanjana, pro nezasvěcené to může připadat zbrklé zvláštní, nepochopitelné jednání.

28.05.2014