Adria Orici Adria Orici komentáře u knih

Smršť Smršť Johan Theorin

Moje první severská kniha . I když nemám to škatulkování rád, sáhnu určitě po další od tohoto autora. Krásná atmosféra příběhu , jemně ponurá až depresivní . Což mě sedlo . Jak píše Bosorka, při čtení máte pocit že duchové jsou a dožadují si vaší pozornosti .

13.02.2014 5 z 5

Byli jednou dva písaři: Bouvard a Pécuchet Byli jednou dva písaři: Bouvard a Pécuchet Gustave Flaubert

Jsem v půlce příběhu, dovolím si napsat své dojmy. Nikdy sem nečetl "vážnou literaturu" . Tedy ve škole ano, ale to mě nebavilo,nic si nepamatuji . Pro mě je zajímavé číst příběh, kde není žádné násilí ,vraždy, oblíbení psychopati a mezihvězdné cestování. Příběh jde jemně ku předu,od seznámení obou písařů . Stěhování a dalších úsměvných situací . Vidím že sem nezaslouženě zavrhl tuto část literatury která mě připadala velmi těžká nesrozumitelná . Časem se chci přečíst další díla klasiků .

Stanice hrůzy Stanice hrůzy Steve Perry

Zase pěkná " divočina" . Nehledat žádné chyby a vypnou mozek a bavit se.

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Tímto příběhem se Johan Theorin zapsal do mé paměti . Přečetl jsem od něho dvě knihy , každá má svůj styl . Mám vymeteno …... ještě nepřešel silný orgasmus z četby ! Krásně popsané pocity a myšlenky postav . Nemůžete jim nefandit i když jsou záporné . Těším se na další knihy .

Hnízdo na Zemi Hnízdo na Zemi Steve Perry

Moc pěkná "divočina" . Sedlo mě to dokonale, chybělo mě v příběhu více citových situací, nejspíš jsem "zkažený " Space operou . Děj velmi akční . Pro některé předvídatelný , ale jak sem psal v jiných příspěvcích , vypnu a bavím se . Rozhodně nenudila .

Královna Královna Steve Perry

Velmi zajímavý příběh . Souhlasím s Konai. Příběh má akci . napětí . Steve přidal , emoce a city . Které vystihl a popsal zajímavým způsobem . Škoda že toho nevyužil i v předchozích knihách , nepřitlačil na pilu aby se více s rozepsal.

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Příběh se velmi pěkně čte . Pomalejší , ukecanější , ale pro mě dost zajímaví . Můj první Severský autor , i když toto škatulkování nemám rád ,sedl mě dokonale. Vše do sebe zapadlo . Postava staršího Gerlofa je velmi energická . Takový Buldok , zakousne se a nepustí. Má své vrtochy , mele si své. Nakonec je po jeho :D . Nemyslete jestli je děj předvídatelný , vypněte mozek a bavte se ;) Miluji Jarní a Letní měsíce . John Theorin popisuje ve svých knihách Oland tak krásně , že má čtenář chuť tento ostrov prozkoumat i když neholduje Severskému počasí .

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Velmi podařený příběh . Plný zvratů , nepředvídatelných situací. Dobrého napětí , Karin bravurně popsala myšlenkové pochody pachatelů samozřejmě mám na mysli jejich zvrácenou stránku. Uvědomuji si , že bych to nenapsal lépe ;) . Škoda že to více nerozepsala , určitě by tím nic nepokazila. Když uvidím její knihu v knihovně , ihned jí mám v košíku .

13.02.2014

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Podstatě nic nového neřekla, tedy mé maličkosti. Nezasvěcením snad poví mnoho užitečného. Znám podobné příběhy ze života. Které naštěstí dopadly dobře. Pánové, pokud máte výhrady, považujete podobné témata " za nenormální" jelikož vybočují a my vybočujeme. Skousněte své Ego a přečtete si tento příběh. Po přečtení si zkuste odpovědět na otázku.... co je normální. Přetvářka nebo být šťastná - ý.

Genesis Genesis Karin Slaughter

Četl jsem zatím dvě knihy . Příběh má velmi dobré tempo . Styl příběhu je velmi drsný což je moje krevní skupina . Velmi mě upoutala citová stránka příběhu , kterou v knihách potřebuji a vyhledávám . Rozhodně doporučím milovníkům Mo Hayder , Tess Gerritsen k přečtení . Pokud budou její další příběhy tak dobré jak čtu v recenzích , bude se vyjímat v mých oblíbených .

Poslední výkřik Poslední výkřik Kevin O'Brien

Perfektní příběh, plný zvratů. Autor umí popsat pocity, což k psychothrilleru patří . Rozhodně doporučím . Četl jsem pomaleji a vychutnával . Jestli to někomu připadá zdlouhavé, mě rozhodně ne . Každý čtenář má svoje .......

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Výborná detektivka . Má své kouzlo , zvrhlost , psychologii a velmi dobrý děj . Přečteno za dva a půl dne . Kdyby mě nebolely oči , tak to "sfouknu" za dva ;) .

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Kristíno to bylo bravurní , kniha mě velmi bavila. Četlo se to samo . Skládanky krásně do sebe zapadly . Sice jsem musel zapojit šedou kúru mozkovou , ale to samozřejmě nebylo na škodu . Jestli budeš takto dál pokračovat , budu vždy spokojený čtenář . Tvé postavy mají své starosti i pracovní povinnosti , umíš tyto věci dobře popsat . Jsem zvědavý jaké budou mít další " trable " .

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Po čase jsem si přečetl tento skvělí příběh . Začátek je pomalejší čtenář se musí začíst . Děj má spád . Jak se ztenčují stránky a blížíte se ke konci …... . Děj graduje je plný adrenalinu. Potěší milovníky dobrého thrilleru.

Jiskra Jiskra Amy Kathleen Ryan

Amy , pokračování je nadupané akcí . Umíš nádherně popsat pocity a city svých postav . Nečekal jsem že se mohou otočit a změnit své postoje , povahy v dané situaci . Miluji Space - operu .... musím říci že si zaparkovala v mém srdci společně s K.J . Andersonem . Ještě mám silný orgasmus ze čtení ! Napětí do poslední stránky . Pevně doufám že knižní klub vydá i následující příběhy . Musím zamáčknout slzu která se dere ven . Zaláskoval jsem se do Tvé postavy . Waverly , je nádherně popsaná..... včetně dobrých a záporných vlastností .

13.02.2014 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Jemná Kingovka která se dobře čte . Příběh je krásně "ukecaný"....

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Karin tímto příběhem si mě doslova odrovnala . Výborné čtení plné neuvěřitelných zvratů . Mo Hayder mě udržuje svými knihami v " relativním klidu " . Ty se k ní brzy přidáš . Děkuji Ti za velmi dobré čtení .

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Perfektní příběh . Vše do detailů propracované . Měl jsem na krajíčku .... pro mě velmi emotivní a citová četba . Hltal jsem stránku za stránkou byl jsem v napětí jak Tess ...... zvlášť Lena ...... jak se ze všeho vyhrabou . Karin má svůj styl . Sice jiný než má milovaná Mo Hayder . Ale to nic nemění že se řádí obě na prvním místě .

Bez víry Bez víry Karin Slaughter

Netuším proč někteří porovnávají tento příběh s jinými . Můj pocit ze čtení je kladný . Velmi dobrý děj jako vždy. Musím říci že brutalita v této knize jen srší . Musím se přiznat že toto téma ..... . Karin se nebojí psát tak že čtenáři tuhne krev v žilách. Sára a Lena jsou krásně popsané . Škoda že nemohu potkat Lenu.... hned bych sní zašel na kávu .

Pavučina Pavučina Karin Slaughter

Tuto knihu jsem četl déle něž obvykle .... povinnosti , tomu se člověk neubrání . Opět výborný příběh který vás nenechá v klidu dokud nedočtete poslední stránku . Sára a Lena si prožily své . Rád bych je obě pozval na kafíčko a popovídal si . Posledních cca 100 stránek stálo za to , tak jsem zpomalil a užíval si napětí.