Hnízdo na Zemi

Přicházejí v noci, tiše jako smrt.... Rozmnožují se v těle svých obětí a při narození svůj živý inkubátor zabijí... Jsou to dokonalé vražedné stroje z cizího světa... Jsou to VETŘELCI Wilks byl vesmírným mariňákem s téměř osudnou chybou: měl srdce. Billie byla děcko, jediný přeživší z odlehlé základny kolonistů. Pekelná hrůza invaze vetřelců je svede dohromady, Billie a Wilks pomáhají jeden druhému přežít. Třináct let poté je Wilks ve vězení a Billie žije v sanatoriu, příšerné vzpomínky na masakr na Rimu ustavičně trápí její mysl. Nyní však vláda pověřuje Wilkse, aby vedl expedici na planetu vetřelců s cílem získat živého vetřelce. Boj korporací na Zemi ve vývoji vetřelců jako zbraně pro válku je však veden dosti bezohledně. Když se Wilksův tým vydává na cestu, po jejich stopě vyráží nájemný zabiják. A co následuje, není nic jiného než partyzánská válka na planetě vetřelců - a tažení vetřelců na Zemi!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14873/vetrelci-hnizdo-na-zemi-14873.jpg 475

Vetřelci 1.

Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Perseus

Aliens: Earth Hive, 1992

Kniha Hnízdo na Zemi

DarkAvenger

Příběh je takové alternativní pokračování k druhému filmu i když dnes už víme že třetí film se vydal jinou cestou. Ovšem knohu si můžeme užít i tak. Stejně jako já která se při čtení nenudila.

trudoš
29.07.2020

Psal se rok 1979. Saddám Husajn se stal prezidentem, sovětská vojska pronikla do Afghánistánu a Ridley Scott natočil Vetřelce. Která z těchto událostí má pro dějiny smysl je zřejmé, i vzhledem k tomu, že Husajn je už passé a v Afghánistánu rozkopává bábovičky někdo úplně jiný. Holt ne nadarmo se říká, že pero je mocnější meče, tím spíš, když s tím perem ovládáte kameru. A poté co se k projektu připojili velikáni jako James Cameron a David Fincher, logicky to směřuje ke zrodu kultu, jemuž se výborně daří dodnes.
Knižní řadu Vetřelci nakopl v roce 1992 spisovatel Steve Perry románovou adaptací komiksu Marka Verheidena. Oba tvůrci se přitom rozhodli neexperimentovat, pročež vyprávění postavili na kombinaci akce a hororu. Krátké kapitoly, strohá stylistika a svérázný armádní humor dělají ze čtení perfektní odpočinkový relax, což ještě umocňuje apokalyptické vyznění celého příběhu. A vůbec přitom nevadí, že se Hnízdo na Zemi vydalo úplně jinou cestou než o pár let později filmové univerzum.

frantisek8863
10.12.2017

Postavy se společnou vetřeleckou minulostí se setkávají po mnoha letech aby se pokusili zničit vetřelce na jejich planetě. Mezitím si náboženští fanatici vytváří na Zemi svůj ráj.Docela to ušlo, jen my to přišlo trochu neučesané a strohé.

yaoiyuri
26.06.2016

Konečně po tolika letech jsem si tuto knihu mohla přečíst a přidat do své skromné vetřelcopredátoří knihovničky! Když jsem si asi před 10 lety kupovala všechny knihy, které s tématikou vetřelců a predátorů česky vyšly, první díl této série se mi nepodařilo sehnat. Příběh je super (konečně mi pár věcí z dříve přečtených, ale navazujících dílů, začalo dávat smysl). I když ta romance Billie/Mitch mi přišla hodně uspěchaná a přidaná jen na efekt.

Netvrdím, že anglický originál je po literární stránce dílo hodno nobelovky, ale myslím, že v češtině veškeré literární ambice knihy pohřbil ne moc povedený překlad a odfláknuté korektury. Na moha místech z českého textu vyloženě čpí odér původní angličtiny. „Serge“ je přece familiárnější forma od anglické podoby hodnosti seržant (tzn. náš „serža“), tudíž nechápu, proč to v knize zůstalo nepřeloženo! Překladatel spoustu věcí pouze otrocky převedl z jednoho jazyka do druhého a vůbec se nezamyslel na tím, že fráze fungují v různých jazycích jinak (ó můj bože, ó můj bože, ne každé anglické sh*t přece musí být do češtiny přeloženo jako h***o) – dialogy mezi postavami pak působí příšerně strojeně a uměle. A co to podivné (ne)skloňování vlastních jmen, občas se z textu nedalo pochopit, zda je postava muž či žena.

Je velká škoda, že něco takového může, především lidem, kteří nejsou nijak zarytí fanoušci vetřelčího univerza (protože fanoušek dokáže pro svou lásku překousnut leccos) zkazit prožitek ze čtení a odradit je od dalších dílů (které díky bohu už překládal někdo jiný).

Terva
08.11.2015

Přicházejí v noci tiše jako smrt........ První knižní díl série Vetřelci, je v podstatě povinností pro člověka jako jsem já. Milovník Vetřelců a Predátorů si tohle nemůže nechat ujít. Tato kniha popisuje setkání Wilkse s Vetřelcem. Má totiž za úkol přivést jednoho živého. A nebude to žádná sranda. Zdařilé dobrodružství plné krve jsem přečetl jedním dechem. .....jsou to dokonalé vražedné stroje z cizího světa. Kdybych byl Bůh, sám bych se smál lidské hlouposti.

cantona
10.04.2015

Vetřelci jsou můj nejoblíbenější sci-fi film. Je fakt, že tento žánr mi moc neříká, ale Vetřelci jsou klasika. To nemůžu říct o této knize. Příběh byl fajn, ale četlo se to dost špatně a chvílemi to byla dost nuda. Takže tady průměr.

Jack Bauer
17.03.2014

Být to lépe napsané, hodnotil bych plným počtem. Příběh je dost dobrý, ale četlo se to jak nějaký brak.Hrozně primitivní styl psaní. Samé „Ó, bože,ó bože " a vůbec divná mluva. Přesto si rád přečtu další díly mého neoblíbenějšího sci-fi filmu, nejedná se o doslovný přepis, ale o navazující pokračování.

Adria Orici
13.02.2014

Moc pěkná "divočina" . Sedlo mě to dokonale, chybělo mě v příběhu více citových situací, nejspíš jsem "zkažený " Space operou . Děj velmi akční . Pro některé předvídatelný , ale jak sem psal v jiných příspěvcích , vypnu a bavím se . Rozhodně nenudila .