Královna

Normální žena s výjimečnou vůlí k životu. Skrývající se dívka v potížích. Svět na pokraji zkázy bez možnosti úniku. VETŘELCI. Poručice Ellen Ripleyová se probudila po dlouhé cestě vesmírem s dírou ve vzpomínkách a ohromnou vůlí k životu. Když potká dva veterány války proti vetřelcům Wilkse a Billii, uvědomí si, že našla spolubojovníky - a je připravena vyrazit do boje. Pak objeví strašné tajemství skrývající se za jejím dlouhým spánkem. Když se ona, Wilks a Billie připravují využít královnu ze všech vetřelců k vyhlazení jejích dětí z povrchu Země, stane se toto tajemství její největší zbraní - a také největší přítěží. Osud Země je na vážkách a Ripleyová a Billie se musí vyrovnat s tím, co znamená být jiný... a co znamená být lidský....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14875/vetrelci-kralovna-14875.jpg 458

Vetřelci 3.

Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Perseus

Aliens: The Female War, 1993

Kniha Královna

DarkAvenger

Kniha se mi líbila i když zamrzí že postavy Hickse a Newt přejmenovali aby to neodporovalo třetímu filmu. Každopádně fandy Vetřelců nejspíš potěší. Mě se víc ovšem líbili pozdější příběhy jako třeba Koncert zla.

CharlesWard
12.03.2019

Hřebíček do rakve kdysi poutavě psané série.

markal
15.11.2017

Jakoby tuto knihu nepsal Perry (on ji taky asi ani nepsal — uprimne si myslim, ze to psala jeho dcera a sam Perry tomu propujcil jmeno jen kvuli tomu, aby se prodavala). Plna rozboru toho jak se citi zena, ktera miluje androida, jak se citi zena ktera zjisti ze je android, o cem se zda zenam cestujicim mezi hvezdami. Akce pomalu a celkove to ani nedavalo smysl (ani na te nejnizsi urovni, kterou vyzadujete od akcni sci-fi).

Terva
08.11.2015

Normální žena s vyjimečnou vůlí k životu - Skrývající se dívka v potížích - Svět na pokraji zkázy - Bez možnosti úniku............ Tak při tomhle jsem chrochtal blahem, Dle mého je tohle nejlepší příběh celé série a připočtu-li nádhernou kresbu na obálce - je tohle přímo dokonalé dílo. Malá ochutnávka: Ripleyová stiskla spoušť a vypálila rychlou dávku do masivního hrudníku příšery. Běžící monstrum se na místě zastavilo. Jeho podbřišek pod silou explozivní náplně střel vybuchl........

MildeZ
09.09.2014

Jooo taková aliení vyvražďovačka - prostě tohle je typický druh oddechového čtení. Vypnout a nepřemýšlet ;-)

Jack Bauer
19.03.2014

Škoda, že filmy nešly touto cestou, Vetřelec: vzkříšení i přes velmi pěknou podívanou a akci mě připadl jak nějaký komiks a děs nějak nepůsobil. Tak díky alespoň za knižní pokračování skvělých filmů.

Adria Orici
13.02.2014

Velmi zajímavý příběh . Souhlasím s Konai. Příběh má akci . napětí . Steve přidal , emoce a city . Které vystihl a popsal zajímavým způsobem . Škoda že toho nevyužil i v předchozích knihách , nepřitlačil na pilu aby se více s rozepsal.

Konai

Nejlepší ze všech knih o Vetřelcích.