Pavučina

Pavučina https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19585/bmid_grant-county-pavucina-5Yz-19585.jpg 4 256 57

Grant County série

< 6. díl

Snažila se začít znovu, ve stovky mil vzdáleném Heartsdale, všechny své síly vložila do kariéry u policie, ale stejně to nestačilo. Vynucený návrat do Reece je pro ni jako splnění nejčernějšího snu – tamní šerif ji podezřívá z brutální vraždy mladé dívky. Jakmile se Jeffrey Tolliver dozví o uvěznění podřízené vyšetřovatelky, okamžitě jí vyrazí na pomoc společně se svou exmanželkou, patoložkou Sárou Lintonovou. Krátce po jejich příjezdu je nalezena druhá oběť… a vzápětí je okolnosti zavlečou do prostředí, v němž vládne náboženský fanatismus a nenávist. Dokáží včas vyplést Lenu z pavučiny lží, která vedla k jejímu uvěznění? A podaří se jim to udělat dřív, než vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: , Domino

Beyond Reach , 2007

WaN635
04.02.2024 5 z 5

Bylo mi jasné, že když se jedná o konec série, že to nebude jen tak. Autorka nám závěrem série naservírovala thriller, jak má být. Příběh se tentokrát točí kolem Leny a byl fakt šokující. Tolik překvapení a zvratů, perfektní práce, tleskám.
Jen ty poslední dvě stránky, ty tam být nemusely.....ale jak se říká, něco musí skončit, aby se mohlo zase začít. Odpočinu si trošku a vrhnu se na Willa.

monte
21.05.2023 4 z 5

Začátek byl zdlouhavý, konec napinavý a plný překvapení

evvva
17.05.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vzala z regálu.." chcete mě-vem si mě"...už vím,proč jí tam někdo odložil, napínavá, dějový spád, překvapivé rozuzlení, ale k....ten konec???

ludek.n
11.04.2022 4 z 5

Návrat policistky Leny Adamsové do rodného Reece rozhodně nepatří mezi nejšťastnější události jejího života. Trýznivé vzpomínky na dětství, pochybnosti a nezodpovězené otázky ji vrhnou do víru děsivých událostí, které svým hledáním pravdy nastartovala. Ani šestá kniha Grantské série nezůstala v klidných a bezpečných vodách některého z jižanských přístavů, ale vydala se do peřejí nacionalistického fanatismu, rasové nenávisti, korupce a špinavého obchodu s drogami. Karin Slaughterová prostě nehodlá stát při zdi a zpracovávat běžná a jednoduchá témata. V Pavučině znovu dokazuje, že umí psát strhující dramata s ostře nabroušenými kůly, v jejichž finálních pasážích rozdrtí na prach vše, na co si vzpomene. Dokáže být stejně drsná a nemilosrdná, jako konejšivá a vlídná. Předkládá nám zde dvě časově posunuté dějové linie, v jedné úřaduje Lena Adamsová, v druhé šerif Jeffrey Tolliver a patoložka Sára Lintonová. Jakmile se obě linie spojí, už není cesta zpátky a obrátky nadobudou nadkritické hodnoty. Finální lety střemhlav jsou v podání Karin Slaughterové opravdu dechberoucí a hrozí při nich zlomení vazu i přesto, že sedíte pohodlně v křesle. Pavučina je určitě důstojným (a trochu i smutným) zakončením zajímavé série.

čef
08.07.2020 5 z 5

Touto knihou se uzavírá série Grant County a nastupuje doba Willyho Trenta v dalších dílech ze života románové patoložky Sáry Lintonové. Příběh je opět hodně zajímavý, jde zde o boj s nacisty s černými i červenými hakenkruezy vydělávajícími na perníku a ničícími mnoho životů. Napínavé a smutné nakonec.

petraj30
18.05.2020 3 z 5

Vím, že to tak muselo skončit, jen mi přišlo trochu brutální - budu se modlit, aby série Willa Trenta neskončila podobně.
Souhlasím s komentářem pode mnou, že tenhle díl byl strašně překombinovaný, ale nijak mě to nenadchlo. Přestože už jsem byla smířená s koncem a čekala nevyhnutelné, jsem si knihu ani pořádně nevychutnala. Častokrát jsem uvažovala nad něčím jiným.
Jak už jsem v minulých komentářích psala xkrát, tato série mě tolik nenadchla a ještě musím opravit svůj původní komentář - I kdybych tuhle sérii četla jako první, nemohla bych hodnotit vyšším počtem hvězd, nicméně k autorce mám obrovskou úctu a velmi ji obdivuji.

pocitac311
10.11.2019 5 z 5

Pripadalo mi to príliš prekomplikované a zamotané, ale zato napínavé a dobre sa to čítalo. Koniec je šokujúci, aj keď logický vzhľadom na to, že je to posledný diel série. Asi sa pustím aj do Willa Trenta...

anája
30.08.2019 5 z 5

Super napínavý thriller, ten začátek byl delší,ale pro toho kdo nečetl knihy předešlé, nebo po dlouhé době,bylo nutné rozvést osobnosti a spojení jednotlivých postav.

zdendula31
18.08.2019 5 z 5

Knihy Karin miluju.Pavučina se mi zdála ze začátku zbytečně zdlouhavá,ale hezky se četla,takže to ničemu nevadilo.A ten boží konec....

patricia8137
08.08.2019 5 z 5

Pavučina patrí k šiestej knihe (poslednej) zo série Grant County. Opäť výborný príbeh, ktorý vás nenechá v kľude dokiaľ nedočítate poslednú stránku. Tentokrát sa dozvedáme niečo viac o Lene. Koniec knihy bol naozaj nečakaný. Opäť skvelé čítanie.

Vlak7
08.07.2019 3 z 5

Zbytečně dlouhé, první polovina knihy o ničem.

Eva514
21.03.2019

Přečetla jsem nejdříve sérii Willa Trenta, takže mě kniha nepřekvapila. Nemyslím si,ale že se spisovatelka trefila do návaznosti těchto sérii. V Trentovi bych řekla,že neodpovídají události některé co byly v této serii. Např. už jen věk hlavních hrdinů, Rozvod? atd... Jinak série není tak dobrá jako Trentova. Je zde hodně o hlavních hrdinech,ale bohužel pro mě je to na škodu. Když chci detektivku , nestojím o to abych polovinu knihy čítle o vztazích a románcích a o tom jak se kdo cítí.. pro mě to bylo hodně na obtíž.

irva
17.02.2019 5 z 5

Série byla skvělá jen škoda, že jsem četla nejprve Willa.

Kačí1169
03.01.2019 5 z 5

Kniha výborná. Celá série se mi moc líbila. Akorát nad tím koncem jsem zůstala s otevřenou pusou. No jo no, nemůže být vždy happyend, ale tohle bylo dost drsný.

nadenka13
02.12.2018

skvělá série doporučuji

Peslik
11.09.2018 4 z 5

Opět dobré čtení, není nic co bych vytkla, kniha je plná otázek a odpovědí, některé trochu přitažené za vlasy, ale jinak to asi nešlo. A ten konec....to jako vážně?

malen
10.08.2018 3 z 5

Tato kniha byla třetí, kterou jsem od autorky četla. První byla super, druhá mě zklamala, tahle je něco uprostřed. Škoda, že jsem si níže v komentářích přečetla, jak to asi skončí, takže jsem byla bez překvapivého konce. A taky škoda, že ten konec byl takový divný, něco tomu chybělo.

bekule
09.05.2018 3 z 5

Vzhledem k tomu že jsem nekritický fanoušek Willa Trenta, je pro mě tato série slabší a spíš jen povinnost zjistit jak to bylo před Willem. A tento poslední díl jsem spíš přetrpěla, ať už to konečně dočtu. Pro mně nejslabší kniha od mé milované Karin Slaughter.

petra4080
19.04.2018 4 z 5

Tahle knížka je hodně o Leně, konečně jsem jí porozuměla a trochu jí přišla na chuť.
Konec mě naprosto rozsekal, vůbec jsem to nečekala. Myslím si, že nebylo nutné sérii ukončit tímto způsobem. Na druhou stranu - co by se dalo od Karin čekat, že?

Jája92
27.01.2018 2 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha ze série.

americká literatura thrillery

Karin Slaughter