Bez víry

Bez víry https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7907/bmid_grant-county-bez-viry-UVe-7907.jpg 4 275 43

Grant County série

Bez víry - Slaughter Karin Existuje bezpočet způsobů, jak zemřít. Ale některé jsou děsivější než jiné. Původně si chtěli vyjít do lesa na procházku a v klidu si promluvit. Soudní patoložka Sára Lintonová a její bývalý manžel Tolliver bohužel musel svůj plán změnit, protože mezi stromy našli bizarní hrob mladé dívky. Po prvním ohledání dojdou k závěru, že příčinou smrti byl strach. Není divu – dívka byla pohřbena zaživa. Při soudní pitvě ale vyjde najevo další skutečnost, která šokuje i otrlou patoložku. Společně s Tolliverem pak sledují stopu, která vede do uzavřené komunity ve vedlejším okrese. Skupina životních ztroskotanců tam vede podivný život podle podivných pravidel, na jejichž dodržování přísně dohlíží otec představený. Zfanatizovaní členové kongregace se sice ohánějí biblí, ale zároveň žijí ve víře, že pohřbení zaživa je správný trest pro hříšníky. Lintonová s Tolliverem tuší, že za maskou svatouškovství se skrývá děsivé tajemství. A když zmizí další dívka, jejich tušení nabude jistoty: samozvaný svatý muž je schopen ďábelských činů...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Faithless , 2005

monte
16.05.2023 4 z 5

Další skvělý díl

judith141
04.10.2022 5 z 5

Opět autorka nezklamala a zaujala!

ArwenAragorn
21.06.2022 4 z 5

70%

Knížku jsem přečetla znovu, trochu strašidelné téma pohřbených dívek, pak je tu i domácí násilí, ale závěr je na můj vkus zbytečně drastický a dramatický.

ludek.n
08.04.2022 3 z 5

Abigail „Abby“ Bennettová byla pohřbena zaživa, ovšem se starostlivou péči, aby ve svém hrobě přežila a mohla se znovuzrodit jako fénix z popela. Něco se ale pokazilo a šerif Jeffrey Tolliver teď má na krku mrtvolu mladé ženy a spoustu nezodpovězených otázek, které volají po odpovědích. Karin Slaughterová otevírá bezednou studnu náboženského fanatismu a uzavřených církevních sekt, které se sice ohánějí vírou v Boha, ale o spasení mají představy, hraničící s nelítostnou bestialitou. Náprava hříchu má v jejich podání podobu krutého mučení. Téma, které vzbuzuje silné emoce už jen z meritu věci, však v podání Karin Slaughterové zůstalo tak trochu za očekáváním. Přece jen těch týraných, zbitých, znásilněných a ponižovaných žen je už v této sérii až přes míru a začíná to být malinko jednotvárné. Podobně na tom jsou koneckonců i neustále se opakující partnerské rozmíšky mezi Sárou Lintonovou a Jeffreym Tolliverem, nebo citové tápání Leny Adamsové. Na druhou stranu vypjatá finální scéna v domě Stanleových je vskutku nervy drásající drama, hodné potlesku na otevřené scéně a už jen kvůli ní, mělo smysl celé toto bezvěrecké dílko číst.

Rozmarýna Rozm
29.08.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha od mé oblíbené spisovatelky Karin Slaughter. Velmi dobře se to četlo a bylo to napínavé. Akorát překladatel měl 3x stejnou chybu v překladu. V pojistné smlouvě nemůže být žádná smyšlená osoba, ale obmyšlená osoba, tj. osoba, která dostane pojistné plnění.

evka11
02.06.2020 4 z 5

Doporučuji.

čef
30.05.2020 4 z 5

Zneužití víry v Boha je poměrně častým tématem různých knih a autorů. Autorka této knihy tuto myšlenku pojala snad trochu jinak. Zde je pouze vyčuraný jedinec uvnitř komunity, který chce vydělat na bídě jiných, ostatní jsou beránkové Boží bez viny, sem tam pomýlený fanatik. Děj je vcelku napínavý, rodinné a jiné vztahové scénky jsou staženy na únosnou mez okrášleny také domácím násilím. Závěrečná scéna je také na úrovni drastická. Není to vůbec špatný román.

petraj30
14.05.2020 3 z 5

Narazila jsem na pár knih, kde se nacházeli náboženští fanatici a sekty, ale bylo to jen tak okrajově, ale tady mě odpuzoval i ten kříž na obálce a z té knihy to vyloženě čpělo. Tady se to téměř od začátku točilo kolem víry nebo těch jejich "údajných trestů"..... není mi z toho moc dobře.
Mám ráda styl psaní Karin Slaughter a pořád to je pro mě Paní spisovatelka, ale tohle téma mě nikdy moc nebralo.
Tak už mi zbývá jen poslední díl, u kterého asi tuším jak skončí :-/

alexis818
12.04.2020 4 z 5

Už dlouho jsem nesáhla po knize od Karin a ani tentokrát nezklamala.Dobrá krimi.

hanap
08.03.2020 4 z 5

Prožila jsem víkend se Sárou a Jeffrym při hledání vraha mladé dívky. Výborně napsaný krimi příběh. Vyhledám ještě další příběhy teto dvojice.

patricia8137
08.08.2019 5 z 5

Bez víry je piatym dielom série Grant County. Výborný thriller, napätie je stále na vysokej úrovni. Neuveriteľne premyslený príbeh s úžasným ukončením. Karin Slaughter je skvelá autorka, ktorá má každý jeden príbeh premyslený do najmenšieho detailu.

anája
03.10.2018 5 z 5

Další napínavá kniha od mé oblíbené autorky, děsivý děj , prostě doporučuji.

bekule
13.03.2018 4 z 5

Napínavé , temné , drsné - jako všechny knihy od Karin. Sára v pozdější době v sérii s Willem Trentem mi byla bližší, tady mě mnohem víc chytil příběh Leny.

petra4080
28.02.2018 4 z 5

Zajímavá zápletka. Také je zde přesvědčivě popsán vztah mezi obětí domácího násilí a násilníkem, je to začarovaný kruh. Konec mě trochu zklamal.

Macek58
08.02.2018 4 z 5

Další kniha autorky, kterou jsem přečetl skoro jedním dechem. Sice trochu drsnější, ale o to víc čtivá. Už beru do ruky další.

Jája92
03.02.2018 3 z 5

Perfektní čtení plné napínavých momentů.

lalaserka
05.10.2017 5 z 5

Další povedená knížka od této autorky. Napínavá ale zároveň celkem drsná, vzhledem k tomu jak tam trestaly dívky za jejich hříchy. Těším se na další skvělou knihu od této autorky.

moudivlacek
02.07.2017 5 z 5

Další povedený díl, a docela drsný, když si pomyslím, jak se zde trestaly dívky a ženy za neposlušnost. Také zde je nastíněn život věřící rodiny, i zde jsou lidé dobří a zlí. Smutné, že i když vedle vás je zlo, někdy ho vůbec nemusíte poznat. A dobrou nadějí zas to, že i lidé na dně dokáží pravé hrdinství bez ohledu na svůj život.
Mohu jen doporučit. Těším se na další díl.

ArwenAragorn
01.01.2017 4 z 5

Pátá knížka od Karin, zjišťuji, že vztahům mezi hlavními hrdiny se už autorka tolik nevěnuje (naštěstí). Dobrá.

Aymira
24.09.2016 5 z 5

Mám pocit, že se Karin konečne začala věnovat vyšetřování případů namísto vztahům mezi hlavními postavami. Knize to rozhodne prospělo. Taky je fajn, že az skoro do konce není jasne, kdo je pachatel. Co se týka tématu, tak se opět ukazuje, že víra v Boha a přehnana zbožnost s sebou často nesou prohnilou duši a odtržení od reality.