Bez víry

Bez víry https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7907/bmid_grant-county-bez-viry-UVe-7907.jpg 4 276 276

Grant County série

Bez víry - Slaughter Karin Existuje bezpočet způsobů, jak zemřít. Ale některé jsou děsivější než jiné. Původně si chtěli vyjít do lesa na procházku a v klidu si promluvit. Soudní patoložka Sára Lintonová a její bývalý manžel Tolliver bohužel musel svůj plán změnit, protože mezi stromy našli bizarní hrob mladé dívky. Po prvním ohledání dojdou k závěru, že příčinou smrti byl strach. Není divu – dívka byla pohřbena zaživa. Při soudní pitvě ale vyjde najevo další skutečnost, která šokuje i otrlou patoložku. Společně s Tolliverem pak sledují stopu, která vede do uzavřené komunity ve vedlejším okrese. Skupina životních ztroskotanců tam vede podivný život podle podivných pravidel, na jejichž dodržování přísně dohlíží otec představený. Zfanatizovaní členové kongregace se sice ohánějí biblí, ale zároveň žijí ve víře, že pohřbení zaživa je správný trest pro hříšníky. Lintonová s Tolliverem tuší, že za maskou svatouškovství se skrývá děsivé tajemství. A když zmizí další dívka, jejich tušení nabude jistoty: samozvaný svatý muž je schopen ďábelských činů...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Faithless , 2005

ewisek22
11.08.2016 4 z 5

Stránky věnované Leně byly opět super. Možná by autorka měla popřemýšlet o tom, že dá více prostoru ve svých knihách právě jí. V tom případě by měla u mě vždy plný počet hvězdiček. Ale jelikož je kniha více věnována Sáře, tak dávám jen čtyři hvězdičky. Páč ta je na rozdíl od Leny neuvěřitelně nudná:)

lucia8848
03.05.2016 5 z 5

Tuto autorku miluju, precetla jsem skoro vse od ni....jeji knihy cloveka pohlti, jako bychom se primo nachazeli v pribehu, nelze se od nich odtrhnout.....

konicekbily
28.04.2016 3 z 5

Pomalý začátek, relativně dobý prostředek a zpackaný závěr.

PetK
19.03.2016 5 z 5

Jak měla pro mě tahle řada pomalejší rozjezd, tak je zajímavá s každou další knihou. Hlavní ženská postava Sára mi sice občas pořád leze na nervy, její myšlenkové pochody někdy nepobírám, ale všechno to vyvažuje policistka Lena, která je všechno, jen ne černobílá. Už se těším na závěrečnou knihu série a pak se vrhnu na Will Trent.

malen
23.02.2016 3 z 5

Taky mi to přišlo jako skvělé čtení, až na těch posledních 30 stránek. Konec je pro mě prostě jedna veliká splácanina, takže knihu odkládám zklamána. Což ovšem neznamená, že nesáhnu časem po další. Protože ta předchozí kniha, co jsem od autorky četla, se mi líbila moc.

Lucindael
02.02.2016 5 z 5

Dalsi ze skvelych knih brilantni Karin. Precteno jednim dechem.

p.svatka
20.12.2015 4 z 5

Kam chodí autorka na tolik nápadů. Je to v podstatě hrozné, ale nedokážu přestat hltat knihy této autorky. Jsem hrozně ráda za postavu Sáry Lintonové.

Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Takhle vypadá drsný psychologický thriller, který vás nenechá ani na okamžik vydechnout a nutí vás číst stále dál, atmosféra se místy dá krájet a napětí prostupovalo celou knihou.

Je tu sice hlavní zápletka, kdy policie řeší případ dívky zaživa pohřbené a její až fanaticky náboženskou rodinu, ale zároveň se zde objevuje další téma, a to domácí násilí a týrané ženy.
Vše je popsáno velmi věrohodně, týraná žena nechce od muže odejít, i když ji už několikrát zmlátil a veškerou vinu za násilí svaluje na sebe a vůbec nezáleží, zda je to žena v domácnosti nebo policistka. Nedokáže v sobě najít odvahu odejít a manželovi výhružky bere vážně. Ovšem pořád tu je naděje, i když nepatrná, že tragický konec jedné ženy, může pomoci najít sílu jiné ženě.

Závěr byl dech beroucí, protože až nyní se ukázala pravá tvář hlavního záporáka, který se vždy oháněl vírou, ale pak máchal pistolí u hlavy dítěte. Najednou se všem rozsvěcuje a vidí, jaký je to ve skutečnosti šílenec. Naštěstí ještě není pozdě změnit se, to však v reálném životě bývá málokdy.

michimuller
10.02.2015 5 z 5

Super skvělé čtení ani stránku jsem se nenudila a i když bych řekla, že umím předvídat co bude dál a i to, kdo je vrah, u této autorky je to pro mě vždycky překvapení. Doporučuji!

cie
26.01.2015 3 z 5

Slabší díl, dost dlouho trvá než se děj rozběhne, ve srovnání s předchozím dílem musím hodnotit jako průměr.

ovpana
23.12.2014 5 z 5

Úřasná a napínavá detektivka,zajímavý příběh nedá se od ní odejít.

rodak
05.11.2014 4 z 5

Celkem čtivá serie baví mne Až na to rozebírání vztahů jinak fajn

Alex732
25.09.2014 4 z 5

U Karin jsem byl zvyklý, že knihy byly akční už od 10 strany. Tahle kniha je ze začátku poněkud vláčná, ale druhá půlka to dostatečně vynahrazuje. Taky mi už začlo vadit, že jsou tu úplně všichni poměrně dost poznamenaní nějakou tragédií z minulosti.

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Netuším proč někteří porovnávají tento příběh s jinými . Můj pocit ze čtení je kladný . Velmi dobrý děj jako vždy. Musím říci že brutalita v této knize jen srší . Musím se přiznat že toto téma ..... . Karin se nebojí psát tak že čtenáři tuhne krev v žilách. Sára a Lena jsou krásně popsané . Škoda že nemohu potkat Lenu.... hned bych sní zašel na kávu .

v.e.v.er.ka
01.02.2014 5 z 5

naprostá bomba!!!

bizonecka
27.01.2014

NApínavé,čtivé.

šipek
21.09.2013 5 z 5

Dávám pět hvězdiček opět vynikající detektivka od Karin.

sheylka
12.06.2012 5 z 5

Nevím proč, ale tahle kniha se mi ze všech těch, co jsem od téhle autorky četla vryla nejvíc do paměti... Doslova se mi zavrtala pod kůži, možná je to tím, že je to trošku na jiné téma, než ostatní knihy, co jsem (celkově z krimi) doposud četla... Mohu jenom doporučit...

princesse
11.06.2012 4 z 5

Skvěle napsáno. Působivé a napínavé. Stojí za přečtení.

Luca287
07.03.2012 5 z 5

Výborná kniha, napínavá..skvělá...jako všechny její knihy...