Čisté zlato

Čisté zlato https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422330/bmid_ciste-zlato-ODe-422330.jpg 3 72 21

Will Trent série

Jack Reacher série

. díl

Dva známí autoři thrillerů Karin Slaughter a Lee Child spojili své nápady a napsali napínavý příběh s populárními hrdiny Willem Trentem a Jackem Reacherem. Vyšlo v sérii Jack Reacher #23,6 a Will Trent #8,5. Will Trent pracuje pro na odhalení a usvědčení vraha policisty, kterého zastřelil před dvaceti lety. Stopy ho zavedou až do nejstřeženější vojenské základny a pevnosti Fort Knox ve státě Kentucky, v níž je opevněný sklad bankovního zlata. Pod falešnou identitou se Trent dostane dovnitř až k muži, po kterém pátrá – k Jackovi Reacherovi. Je odhodlaný najít důkazy, které by Jacka usvědčily jako vraha. Jenže situace uvnitř pevnosti se vyvíjí jinak, než si Trent představoval. Zjistí, že Jack Reacher tu má své poslání – usvědčit z korupce dva vysoce postavené armádní úředníky dohlížejících na depozitáře zlatého pokladu. Trent s Reacherem musí spojit své síly, aby odhalili podvod na nejvyšší úrovni, který by mohl mít nedozírné následky. Will Trent však na svůj úkol odhalit vraha nezapomněl, jen stopy a důkazy jsou jiné, než předpokládal…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: ekniha , HarperCollins Polska

Cleaning the Gold , 2019

hana4834
28.04.2023 2 z 5

Velké zklamání co víc k tomu říct

Luigi1
05.03.2023 3 z 5

Tak jsem se moc nepoučila kniha průměr

TeaPeter
28.12.2022 2 z 5

Sotva průměrná povídka. Obou podepsaných autorů zcela nehodná. O konci raději vůbec nemluvím. Vypadá jako jasná a nepokrytá nahrávka na další díl. Ale existuje nějaká taková kniha?!?

Brynn
20.12.2022 odpad!

Tak to jsem si naběhla, povídka s rádoby vtipným koncem? Na mne to dělá dojem, že ji napsala Karin a Child se pod to taky podepsal,aniž by si to dílko přečetl.
Naprostá slátanina.

Ferry9
16.10.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, docela se mi to i líbilo. Chvilku trvalo než se to rozběhlo, ale pak jsem se začetl. Na pět hvězd to není, ale takové čtyři hvězdy si to zaslouží. Za mě na pohodu.

Merlin_CZ
16.06.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, serii Trent neznám, četl jsem jen Reachera takže z mého pohledu to byla docela fajn povídka, jen mohla být delší a trošku propracovanější - ale to už by zase byla kniha a ne povídka :)

careras.c
30.10.2021 2 z 5

tak 50 na 50…ty dva do budoucna kdyby zapracovali, tak píšou skvělé tituly…

111moni
01.10.2021

Vcelku lze napsat - rychlá bokovka.Žádný velký tománek z toho nebude,jen zpestření nedělního odpoledne. Budu doufat, že v tom zaletnictvi nebudou pokračovat; )

hanzmb
23.08.2021 2 z 5

2 hodnoty se mohou nejen sčítat, ale i odčítat. A to je přesně případ spolupráce těchto jinak vynikajících spisovatelů. Zase jedno dílko, které raději nemělo vzniknout.

mi-380
08.04.2021 3 z 5

Taková malá jednohubka skoro bez chuti, nechci napsat přímo slátaninka. Reacherovo střetnutí se slavným Willem Trentem se nese ve správném duchu spolupráce dvou silných osobností, ale příběh je slabý, Reachera nedůstojný, občas nutící čtenáře k pousmání. Tahle akce by se daleko víc hodila do bondovské série, však naši dva hrdinové si při tom přendávání cihliček na slavného padoucha Goldfingera vzpomněli.
50 % (doposud 38 hodnotících s průměrem 61 %).

Lievan2006
22.02.2021

škoda oči kaziť, nasilu napísaná poviedka, asi len na kšeft...

babicka_amalka
01.01.2021 3 z 5

tak nevím - Childa mám ráda, Slaughterovou celkem taky - ale tohle byl takový dost násilně spojený autorský počin; nenadchlo mě to;

Brno11
18.10.2020 1 z 5

hrůza!

nikatus
18.09.2020

čistý průser

Patapuf
18.09.2020 3 z 5

Jak to popsat.... je to prostě krátký.... to je největší problém této "knihy"... takovou dobu se těšíte, až vyjde další kniha s vašimi oblíbenými hrdiny a pak tohle?... další věc je styl vyprávění... celkem se to tluče, ale možná to přišlo jenom mě... naštěstí teď vychází nová kniha s Jackem tak si zpravím chuť...

Kenji
26.07.2020 1 z 5

(SPOILER) Milujem Lee Childa, väčšinu jeho kníh som čítal viackrát, preto keď som narazil na poviedku, ktorú som ešte nečítal, skočil som na to.
Spolupráca so známou autorkou Karin Slaughterovou, ktorá má vlastnú sériu s Willom Trentom dávala nádaj na zaujímavú spoluprácu, ako v jednej poviedkovej zbierke Rozstřel, kde rôzni autori spojili osudy svojich hrdinov dohromady.
Akurát, že príbeh, točiaci sa okolo starej vraždy v Margrave (Reacherove Jatka) je trochu pobiednejší. Vykreslenie Reacherovho brata Joa mi nesedí z popisu Childových kníh.
Dojem kazí, že mierne nikdy nestárnúci Reacher je tu explicitne označený za 55 ročného muža, čo si človek pri čítaní kníh nepripušťa a je to večný štyridsiatnik.
Navyše to celé pôsobí, že to napísal niekto, možno Karin Slaughter a Lee Child si to možno prečítal ale skôr si to prečítal len jeho agent a vypítal si šek.
S Childom to má pramálo spoločné. Akčné scény sú nijaké a obe zápletky sú slabé, druhá dokonca divná a vôbec som nepochopil, že prečo vlastne by sa to udialo tak, ako sa to udialo.

Sejna1955
29.03.2020 1 z 5

Taková obyčejná povídka o ničem, asi se chtěli zavděčit nějakému nakladateli. za ty prachy, co jsem za do dal to nestálo za to.

lifeoptimist
27.01.2020 2 z 5

Tak nevím, co si myslet, i jako novela je to trochu krátký a šíleně ... no divný. Jestli si autoři chystají půdu pro román, kde budou oba hrdinové, tak budiž, ale i tak.... prostě, jako kdyby to vůbec nepsali autoři .... škoda

iveta3689
16.11.2019 4 z 5

Povídky nemám ráda. Než se příběh rozběhne, je konec. Autor ho obvykle musí uspěchat. Tady jsou navíc na malém prostoru dva autoři. Po knize jsem sáhla kvůli Jacku Reacherovi. Jak se někde objeví, musím to mít. Willa Trenta jsem zatím neměla možnost poznat, ale po této knize to rozhodně napravím. Povídka se hodně povedla. Je svižná, čtivá.

cirruska
31.10.2019 4 z 5

Jack Reacher patří mezi mé oblíbence, je to jednoduše frajer. Willa Trenta jsem do této doby k mé škodě neznala, určitě to do budoucna napravím a už teď se těším na jeho sérii. Je to parádní počin, zprostředkovat setkání dvou výrazných hrdinů, kdy každý řeší svůj případ a přitom ... Povídka bavila a pobavila i přiměla k zamyšlení (1933).

Autoři knihy

Lee Child