Adinlea Adinlea komentáře u knih

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Trosku pomalejsi rozjezd, ale jinak na ceske pomery vyborna detektivka.
Urcite si chci od autora precist dalsi knihy, i vysetrovatele byli sympaticti :)
Vtipne osvezeni byli zastupci medii - izitra, televize Fajn, denik Ajo a Nová TV :))

25.11.2023 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

(SPOILER) Priznam se, ze jsem se na knihu tesila kvuli znalosti knizek Larse Keplera Ale toto pro me bylo velke zklamani
Mam rada zanr anglickych detektivek, ale tento pokus o Agathu Christie na svedskem zamku v lesich me neoslovil.
Nastesti byla knizka kratka a ja jsem to cetla z povinnosti, abych se aspon dozvedela o co v te nudne sedi jde. Jedine plus bylo, ze jsem fakt nevedela, kdo je vrah. Postavy mi prisly nudne, nerozpracovane, ustredni dvojice Julie a Sidney byla zase opredena nejakym tajemstvim, na ktere se furt narazelo, ale vlastne me vubec nezajimalo.
Shrnuto a podtrženo - velka skoda a promarna dobra zapletka..

20.11.2023 2 z 5

Záhada domku číslo devět Záhada domku číslo devět Claire Douglas

(SPOILER) Kniha, ktera neurazi, ale ani nijak nenadchne. Prvni polovina se dost tahne a mela jsem problem se zacist, na druhe strane tam nebyly zadne potoky krve a syrove sceny.
Ze vseho nejvic mi to pripominalo Slecnu Marplovou, ale o ctyricet let mladsi. Hlavni hrdinka Saffy mi byla pomerne nesympaticka. Kapitoy z minulosti byly zazivnejsi, ale jakoby mi to k sobe nejak nesedelo. V knize je pro me vice nesrovnalosti, psychologii postav jsem neverila.
Moje mama zhodnotila knizku jako pritazenou za vlasy, ja si to nemyslim, za urcitych okolnosti si neco takoveho dokazu predstavit
Obalka je ale silne zavadejici :)

18.11.2023 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

(SPOILER) Kniha ve me zanechala rozporuplny dojem. Mezi minusy rozhodne patri pocet stran, klidne by to mohlo byt jeste o 50 stran kratsi. Polovinu knihy se nic nedeje, fakt nic. Pusobi to jako kronika male vesnice, potom dej nabere spad, ale jen proto, aby se zase zabredlo do stojatych vod plne nesympatickych postav Milan je idiot. Helena divna.
Par momentu je vylozene pritazenych za vlasy - reakce vesnicanu na policajtku (WTF?), naprosto erudovana vypoved stredoskolacky Veroniky. Navic velenudne pasaze Milanova pretezkeho kolejniho zivota
Ale abych nebyla jen negativni - sumavske prostredi se mi libilo, myslenka knihy, nebo spis zapletka rozhodne originalni, jen zvlastne podana

08.11.2023 3 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kniha na me delala podobny dojem, jako kdyz pejsek a kocicka pekli dort
Extremni pocty extremne odpornych vrazd, ale psano spis na efekt a sok
Kniha se svizne cetla jen asi od poloviny do odhaleni vraha, pak uz to bylo zase pate pres devate konec divny, otevreny/neotevreny. Pokud bude pokracovani, s klidnym svedomim tu knizku necham v knihkupectvi lezet
A prezdivka vraha, a tim padem nazev cele knihy, je neprijemne bulvarni

08.11.2023 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

(SPOILER) Paradni cteni!

Priznam se, ze jsem se knizce dlouho vyhybala. Koupila jsem ji mame, ale te se male pismena blbe cetla, takze to zbylo na me :) Nazev knizky ve me evokoval nejaky nudny roman o nejake osudove lasce a jak tem dvema cely svet nepreje atd. Ale dostalo me to! Necekala jsem ty zvraty, nestesti, stesti, nahody..
U knizek Patrika Hartla mam vzdy takovy prijemny pocit, ze se divame jen na kousek zivota tech postav, jen na kraticky usek a vime, ze toho bylo plno pred prvni strankou a bude toho jeste mnoho po posledni strance :) Proste zivot, se vsemi zakrutami, odbockami :)
Z knizky jsme byla prekvapive nadsena a hltala jsem cely pribeh a vzdy se jen desila, ze autor tou svou vecnosti zase napise nejaky sileny zvrat, ze se vsechno pohnoji.
Spoiler - hrdiny mi bylo misty lito, misty bych mu dala pres hubu tak si zkomplikovat zivot umi opravdu jen maloktery talent :)

30.10.2023 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Lisa Regan nikdy nezklame, na kazdou jeji knizku se tesim.
Tato pro me byla ale nejslabsi z cele serie. Zapletka zajimava, ale rozuzleni odfklanute
I pres to, ze z knizky nejsem tak nadsena jako normalne u teto autorky, tak se stale jedna o vynikajici cteni.. Cte se to jednim dechem :)

25.10.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

na tehle knizce je asi nejhezci jeji obalka!
Vubec mi to nesedlo. Priznam se, ze jsem se nakonec rozhodla knizku odlozit, mela jsme z ni strasne neprijemny pocit.
Nenasla jsem tam ani jedinou sympatickou postavu, Dagmar byla strasne pasivni “hrdinka Pri kapitolach jsem skripala zuby, jak hnusne se k sobe ti lidi chovali a nebo co ci nechali libit. Vetsinu lidi v knize bych propleskla, at se probudi od Dasi, pres jeji matku, po Jakuba Marek kapitola sama o sobe, strasny kreten, ale Dasa si moje sympatie neziskala ani omylem. Mozna je to ma chyba a v posledni ctvrtine knizky by me Trestikova presvedcila o sve genialite a pribeh by prestal byt tak psychicky neprijemny..?
Vracim se ke svym psycho thrillerum a krimi, tyhlety “pribehy ze zivota vibec neni moje gusto :(

14.10.2023 2 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

(SPOILER) Pozor spoiler!!!!!!!!!!
Po knizce od slovenske autorky jsem okamzite sahla a tesila jsem se na realie a prostredi, ktere mi bude pripadat zname. A nezklamala jsem se. Mozna by autorka mohla jeste vice vykreslit vzajemne vztahy ve vesnici, ne jen skrz odporne zneuzivani Hany.
Hlavni postavy vysetrovatelu jsou trosku prvoplanove - on macho a devkar a ona zase jako cista lilie, znaji se od skoly a najednou si spolu zacnou to je lehce pritazene za vlasy, ale dobry, kvuli tomu detektivku nectu :)
V jednom momente se dej toci kolem hodinek a ja jsem velmi doufala, ze rozuzleni nebude takove, ktere se v tu chvili vyslovene nabizelo. Doufala jsem v zapeklitejsi zapletku a dikybohu to tak taky dal pokracovalo.
Celkove se knizka cetla dobre, za dej a zapletku davam pet hvezidecek a tesim se na dalsi knizky od autorky.

05.10.2023 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Skvele!!!! Nemohla jsem se odtrhnout a cetla jsem do tri do rana :) Musim rict, ze druhy dil se autorce povedl mnohem vice nez ten prvni! Jeste nekdy 50 stranek pred koncem jsem uvazovala, ze fakt nemam ani paru, co se tam deje!
Nate i Madison jsou mi velmi sympaticti a zase se tesim na dalsi dil!
Tahle serie se mi moooooc libi!

23.09.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Vrani oko jsem si delsi cas odkladala na sve kupicce knih. Proste az za odmenu, protoze Klevisova a jeji Bergman, tomje proste sazka na jistotu Ani tentokrat nejsme zklamana, naopak jsem dostala presne odmerenou davku dobre ceske detektivky, s prijemnym a znamym prostredim a presvedcivyma postavama :)
Je to uz 8.kniha s detektivem Bergmanem a u vsech knih se dostavi zvlastni detektivni pohlazeni duse. Pribehy se ctou na jedno nadechnuti.
Pet hvezd!

17.09.2023 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

(SPOILER) Velmi slibny zacatek serie! Rozhodne si nenecham ujit dalsi pokracovani. Ustrednu dvojice se mi libi.
Mozna bych pulhvezdicky ubrala za jakousi naivitu ve vysetrovani. Hlavni zapletka byla zajimava, lec nejakym zpusobem neprekvapiva. Konec naopak nabidnul zvrat, ktery clovke uz neocekaval :)
Celkove se mi kniha dobre cetla, urcite se tesim na dalsi knihy v serii.

16.09.2023 5 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Perfektni!!!!!! Dlouho se mi nestalo, abych u knizky rvala smichy nahlas :) mozna to teda bude i tim, ze normalne saham po temnejsich knihach
Snazila jsem se cist pomalu, poradne si to uzit, ale neslo to a od poloviny knihy jsem to proste zhltla na jedno zacteni se.
Idealni cteni na dovolenou, pokud chcete rozesmat i lidi okolo sebe svym smichem :)

02.09.2023 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Dlouho mi trvalo, nez jsem se zacetla. Kniha se podivne vlekla a vubec jsem si nedovedla predstavit, kam ten pribeh speje
Nakonec davam slusne tri hvezdy, vice me to ale nenadchlo. Ustredni dvojice je fajn, snad se s ni jeste setkam v dalsich knihach a ty ne naschnou vice

20.08.2023 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Pro me celkem prumerna kniha asi od polovinyjsem tak nejak tusila rozuzleni. Pribeh se muze zdat treba i realisticky, klidne se to mohlo stat, neni to zadna neprimerena scifi. Ale kniha me moc nebavila, zadne velke zvraty, zadne WTF monenty, pomerne nudne odsypani deje.

20.07.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Vyborna kniha, ostatne jako vzdy od Roberta Brzyndzy :)
Dej super, napsano skvele. Ale subjektivne musim rict, ze mi Kate ani za ty ctyri knihy neprirostla k srdci
Kam zapletka smeruje jsem bohuzel odhadla pomerne rychle. Coz ale nic nemeni na tom, ze se jedna o velmi dobrou knihu :)

25.06.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Trosku pomalejsi rozjezd a asi do zacatku 2.ctvrtiny knihy jsem se do cteni musela nutit
Oproti Klekanici ale zlepseni autorcina stylu, vice kompaktni dej. Stale az moc postav, cca do pulky knihy se stale objevuji nove a nove.
Zapletka skvela, nektere veci nechava autorka na domysleni ctenari, coz se mi libi a pusobi to uveritelne.
Tesim se na dalsi autorcinu knihu :)

22.06.2023 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Precteno jednim dechem, namet velmi dobry, kniha rychle odsejpala. Konec trosku nedoreseny, urychleny, ne uplne dobre vysvetleny
Za co odebiram hodnoceni - kristovanoho, jak se ty postavy furt oslovovaly! Na jedne strane Zuzanka, Kata, Tomasek (sorry, ale to mi ptoste rve usi i oci) a na druhe strane Magistr, pan doktor, pani doktorka..

05.06.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Klasicky dobra kniha od Lisy Regan, ktera se cte jednim dechem.
Ale porad se opakujici motiv nasili/zlocinu na zene/divce.
Lisa Regan pise dobre, ma zajimavou hlavbi hrdinku, ale cela serie zacina byt ponekud jednotvarna
Patou hvezdu jsem nakonec dala diky tomu, ze se poprve nevysetrovalo v ramci pojicejniho abori

04.06.2023 5 z 5

Komunita Komunita Ragnar Jónasson

Jedna velka a rozvlacna nuda se strasne nesympatickou hrdinkou. Cekala hsem aspon spadove rozuzleni, ale nic, niente, nada!

04.06.2023 1 z 5