Adinlea Online Adinlea komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

(SPOILER) Mrazive cteni a tajuplna atmosfera vesnice, kde se dej odehrava, me od prvnich stranek chytlo. Divna, hruzu nahanejici atmosfera by ale mohla skoncit tak o 20 stranek drive, v jednom momentu se to dost vleklo. Stranky ubihaly, knizka se tencila a me bylo jasne, ze dalsi postavy ani zvrat neprijdou. Autorka si vystacila s pomerne malym ansamblem, ale efekt to melo, ne ze ne.
Podle me i na nase zemepisne sirky celkem uveritelny pribeh. Ikdyz - jestli si opravdu nikdo nemohl tech unosu vsimnout???
To nedoreseni a chybejici satisfakce mi ale zkazila uplny konec.

03.05.2024 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

(SPOILER) Pro me je autorka nejlepsim prekvapenim tohoto roku :) jsem rada, ze jsme ji objevila a postupne se seznamuji s jejimi knihami!
Ackoliv je knizka pomerne utla, dej je dobre davkovany a zahusteny. Ikdyz jsem knizku odkladala kvuli praci a povinnostem, nedelali mi problem zustat tzv. v deji a hned se zase napojit :)
Vraha jsem tedy odhadla uz prakticky na zacatku, ale i tak jsem se nenudila. Hlavni vysetrovatele Laura a Adam jsou mi sympaticti a zatim me nicim nenervuji :)

30.04.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Opet vyborna kniha! Poslednich par dilu me moc nenadchnulo, ale tady se Lisa Regan opet ukazuje ve svem zivlu :-)
Mame taky prilezitost se vice seznamit s Josiinou rodinou a hlavne dvojcetem Trinity.
Zase se muzu tesit na dalsi dil!

25.04.2024 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Kde zacit? Knihu jsem si s, respektem k jeji obsahlosti, schovavala na dobu, kdy budu mit vice casu. A vyplatilo se to - precetla jsem tu bestii na jeden zatah a byla jsem totalne vtazena do deje, zdalo se mi o postavach, analyzovala jsem jednotlive dialogy :) proste jsem byla jako reklama na dokonaleho ctenare!

A muj dojem? Absolutni pecka! Rowling s kazdou knihou posouva nejen hranici sveho psani, ale i muj cteci rekord :-)

Nevadila mi spletitost chatu z Drekovy hry, dalo se v tom orientovat, postav bylo tak akorat, aby clovek behem prvnich kapitol nedokazal tipnout vraha.

6 hvezdicek z 5 :-)

11.04.2024 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

(SPOILER) Tri zeny, tri pribehy o manipulaci.
Podle anotace jsou pribehy o nizkem sebevedomi, ale pro me tam byla vice nosna linie manipulace.
Prvni pribeh - 4/5 - velmi neprijemne cteni. Tedy napsano to bylo vyborne, ale pribeh velmi neprijemny. Hrdinka me celou dobu strasne stvala, to nebylo o sebevedomi, ale o tom, ze byla proste blba.
Druhy pribeh - 5/5! Velmi poutave cteni. Skvela forma skrz emailovou korespondenci. Precetla jsem to jednim dechem.
Treti pribeh - 5/5! Rychle tempo, gradace, vyborne a barvite napsano.

07.04.2024 5 z 5

Ta druhá Ta druhá C. D. Major

Skvely napad, priserne provedeni.
Kniha se vlekla jak tyden pred vyplatou. Ponurost, zoufalstvi, velmi neprijema atmosfera. Dej ma tri roviny a tempu pribehu to fakt nepomaha
Ikdyz v druhe polovine knihy je jisty zachvev napeti, ale stejne to dlouho nevydrzi.

04.04.2024 2 z 5

Pravdu neumlčíš Pravdu neumlčíš Jane Isaac

Tato serie me vubec nevtahla.
Cele policejni patrani pusobi neuveritelne bridilsky. Navic je Helen nudna a unyla postava, vubec mi neprirostla k srdci. V knize jsou zbytecne dlouho pasaze nudne popisujici probihajici udalosti.
Ke konci uz jsem jen prolitavala odstavce, at uz mam knizku za sebou.
Pro me proste zklamani.

22.03.2024 2 z 5

Smysl vraždy Smysl vraždy Jane Isaac

(SPOILER) Pokud by se mi tato kniha otevrela zanr detektivek, nejspis bych byla spokojena.
Jenze s jidlem roste chut a ponevadz jsem uz slusne rozmazlena jinymi krimi autory, toto byl tezky prumer, spis lepsi podprumer
Hlavni postava je i celkem sympaticka, ale vysetrovanu se tak nejak vlece a nikde zadny poradny zvrat proste to tak nejak vyplyne. Cekala jsme daleko stavnatejsu zapletka vzhledem k slibnemu zasmodrchani rodinnych vztahu, ale nic

16.03.2024 2 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

(SPOILER) Podarena ceska detektivka, uz treti v serii. Vysetrovatele jsou moc sympaticti, uveritelni.
V knize jsou dve pribehove linky, postavy se prolinaji. Asi do dvou tretin knihy se pribeh vubec nespojoval jako puzzle, coz ubralo na kadenci knihy. Ale posledni tretina byla vyborna a zanechala ve me z knizky pekny knihomolecky zazitek :)

10.03.2024 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

(SPOILER) Jsem z teto knihy takova rozpacita. Na jednu stranu by to byla i dobra zapletka, ale autor to uplne ubil premirou popisnosti. Francie je krasna zeme, ale nepotrebuji na kazde strane ctyri francouzske nazvy v originale. Taky nepotrebuju tak vycerpavajici popisy vinarskych postupu. Rozuzleni je pak pritazene za vlasy, ale ok, neni to zanr true krimi, primhourim jedno oko.
Ale co autorovi neodpustim, to je vrazda stenete. Odpornost nejvyssiho kalibru a popsana jeste hur.
A jeste si postezuju na strasne nesympatickou a blbou Nicole. Tak a jak se mi ulevilo :)

29.02.2024 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

(SPOILER) Pomalejsi rozjezd a ani hlavni postava mi nebyla v prvnich kapitolach kdo vi jak sympaticka.
Ale hledani skrz indice ve stylu Sifry Mistra Leonarda me bavilo a postupne gradovalo :) Tesim se na dalsi dil, postavy uz mi nejsou tak cizi a i na autoruv styl jsem si zvykla.
Vytkla bych jen obsahle liceni katakomb, tam jsem proste preskakovala cele odstavce, chtela jsem se dozvedet rozuzleni !!!

22.02.2024 4 z 5

Ledoborec Ledoborec Kristina Ohlsson

(SPOILER) Prestoze dej ubiha dost pozvolne, kniha se cte dobre. Coz je vhledem k poctu stran podivuhodne.
Maria i August jsou mi sympaticti, ale nesouhlasim s tim, ze hlavni postavou je August. Vysetrovani se toci kolem Marii, Augustovi tak nejak vse prolitava kolem hlavy a on nic nevysetruje.
To je mozna to, co mi na tuto knizni serii vrha stin - nejedna se o vysetrujici tandem, Maria a August se nedoplnuji, proste tam tak nejak jsou. Postupne mam pocit, ze autorka pouzila obe dve knihy jako predehru k objasneni vrazdy Lydie. A doufam, ze to tedy bude stat za to!
Ctyri hvezdicjy za ctivost, jedna dolu za obsahlost a ze mi tam “neco chybi.

11.02.2024 4 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

(SPOILER) Knihu jsem bohuzel neprecetla naraz, ale po kouscich, jak mi dovolil cas a to se dosti podepsalo na mem zazitku.
Kniha je rozhodne dobre napsana, zapletka zajimava, charaktery vzbuzuji nadeji do dalsich pokracovani :) jen me ten pribeh spatne ubihal, na druhy dil si musim pripravit delsi neprerusovany cas, jelikoz jsou mi August a Maria sympaticti :)
Spoiler - nejprisernejsi charakter cele knih je pro me Cecilia.. velmi subjektivni, ja vim, ale hergot, u te se mi kroutily prsty na nohach!
Dejova linka s Paulem byla uspechana, cekala jsem vetsi gradaci (ne ovsem proti Marii)!

31.01.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

(SPOILER) Dostal jsem od knizky presne to, co jsem ocekavala :) jako vzdy pekna hartlovska sonda do neobycejne obycejnych zivotu.
Deleni knihy na tri casti podle hrdinek se mi libilo a pekne to odsypalo, jen jsem se musela vzdy trosku vcitit do postavy. V kazde casti bych nekomu nabancila, jak me stval, ale to k tomu patri :)
Propojeni s Prvokem, Karlem, Teckou a Samponem bylo super!
Takze jsem zase hartlovsky nadsena a tesim se na dalsi knihy!

04.01.2024 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Hned na zacatek zduraznin, ze na Island me nikdo nedostane. Yrsa navodila takovou atmosferu, ze mi to bylo misty az neprijemne realisticke a zaroven hororove!
Dej preskakuje mezi dvema linkami - soucasnym vysetrovanim a minulymi udalostmi. Preskakovani je to velmi vydarene, nekolikrat se kapitola utnula ve velmi zajimavem okamziku ci prozreni.
Jak se linky casove priblizuji, tak ctenar doslova trne, prestoze od prvni kapitoly vi, co se stane/stalo.
Skvely zacatek nove serie!

02.01.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Bryndza je skvely autor. Nenecham si ujit zadnou jeho knihu a vzdy se velmi tesim. U teto knihy se nedostavilo taoove nadseni jakonu serii s Kate a Erikou, ale i tak je to dobry pribeh i zpracovani.
Ale hlavni hrdinka mi byla strasne nesympaticka, je dobre, ze kniha je samostatna a Maggie uz nepotkame.

18.12.2023 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) Autorka opet rozjela pribeh na nekolika vlnach, ktere se postupne zacaly propletat. Islandska zima, dobre vykreslene postavy, nadech nadprirozena. Porad jsem doufala, ze vse bude logicky vysvetleno, ale cim mene stranek zbyvalo, tim jsem byla zmatenejsi, je to krimi nebo je to horor? Cele vysvetleni me naprosto zklamalo. Jako by autorka nevedela co a jak, tak na cely slibny a zajimavy pribeh flakla flastr s vysvetlenim jak noha. Uplne mi to zkazilo zazitek, coz se mi u Yrsy stalo poprve, jinak jeji knihy odkladam s obdivuhodnym “ahaaaaaaaaa!

09.12.2023 3 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

(SPOILER) Treti dil s Madison mi pripada zatim nejslabsi.. az moc prekombinovana zapletka, na muj vkus to bylo zmatecne.
Linka s otcem Connorem byl takovy maly apendix, cekala jsem teda vice akce a vetsi odhaleni.
O cem bude ctvrty dil uz nejspis tusime a ja jen doufam, ze se vrati uroven z druheho dilu Pad do tmy!

01.12.2023 4 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Trosku pomalejsi rozjezd, ale jinak na ceske pomery vyborna detektivka.
Urcite si chci od autora precist dalsi knihy, i vysetrovatele byli sympaticti :)
Vtipne osvezeni byli zastupci medii - izitra, televize Fajn, denik Ajo a Nová TV :))

25.11.2023 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

(SPOILER) Priznam se, ze jsem se na knihu tesila kvuli znalosti knizek Larse Keplera Ale toto pro me bylo velke zklamani
Mam rada zanr anglickych detektivek, ale tento pokus o Agathu Christie na svedskem zamku v lesich me neoslovil.
Nastesti byla knizka kratka a ja jsem to cetla z povinnosti, abych se aspon dozvedela o co v te nudne sedi jde. Jedine plus bylo, ze jsem fakt nevedela, kdo je vrah. Postavy mi prisly nudne, nerozpracovane, ustredni dvojice Julie a Sidney byla zase opredena nejakym tajemstvim, na ktere se furt narazelo, ale vlastne me vubec nezajimalo.
Shrnuto a podtrženo - velka skoda a promarna dobra zapletka..

20.11.2023 2 z 5