Ta druhá

Ta druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441521/bmid_ta-druha-5f4-441521.jpg 4 67 19

Mysleli si, že je šílená. Ale co když mluvila pravdu? Rok 1942, Nový Zéland. Edith bylo jen pět let, když ji poslali do Seacliffského ústavu pro duševně choré. O patnáct let později si na to, co bylo před ústavem, vzpomíná jen málo, ale touží po životě, který vedla dříve – před tím současným. Když přežije ničivý požár, který zachvátil její oddělení, je Edith vyslýchána policií a mladým lékařem, Declanem Harrisem. Declana krásná pacientka zaujme a začne pochybovat o oficiální příčině její hospitalizace. Je doopravdy šílená? Nebo že by ty neuvěřitelné historky, které vykládala jako dítě, byly skutečně pravdivé? Jenže čas se krátí. Edith čeká nová léčba, která ji navždy změní a z jejího původního já už toho k zachraňování moc nezbyde. Declanův zájem mezitím přerostl v posedlost – musí odhalit pravdu, ale riskuje tím všechno. Je připraven zachránit její příčetnost, ale co když při tom přijde o svou vlastní?... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Kalibr

The Other Girls , 2020

anája
10.04.2024 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Zajímavé téma a dobře se četlo. Na reinkarnaci věřím. Mám ráda knihy a filmy odehrávající se v léčebnách. Doporučuji

Adinlea
04.04.2024 2 z 5

Skvely napad, priserne provedeni.
Kniha se vlekla jak tyden pred vyplatou. Ponurost, zoufalstvi, velmi neprijema atmosfera. Dej ma tri roviny a tempu pribehu to fakt nepomaha
Ikdyz v druhe polovine knihy je jisty zachvev napeti, ale stejne to dlouho nevydrzi.

Mona7741
02.04.2024 3 z 5

Takové vleklé, ponuré. První polovina mě vůbec nebavila, druhá už se číst dala. Ale stejně nemohu o knize říct, že mi nějak utkví v mysli.

essene
23.03.2024 4 z 5

Líbila se mi a četla jsem jí na jeden zátah.Trochu mi to připomínalo Reqiem pro panenky + ta reinkarnace)))

Evkae36
24.07.2023 5 z 5

Líbilo se mi to. Po dlouhé době celkem neotřelý příběh. Téma reinkarnace je mi blízké a pro mě uchopitelné. A ten konec byl dobrej!

Komaeda
19.05.2023 1 z 5

(SPOILER) Trochu spoiler, ale mělo podle mě být upozorněno, že to není stoprocentně realistický thriller, protože je spíš trochu nadpřirozený a neuvěřitelný, což není pro mě. Také se to špatně četlo

Šebestová3
16.01.2023 3 z 5

Téma knihy dobrý a zajímavý, anotace zaujala. Ovšem....spousta načatých a nedokončených linek (ten požár tam byl teda proč? spor s ostatními chovankami dopadl jak?) a konec, kterej každej jakž takž zběhlej čtenář poodbných žánrů už dlouho tušil, jen proběhl, bez jakékoli gradace. NIc moc. A teda spíš nic, než moc...

L.Helena
22.10.2022 3 z 5

Základní téma (reinkarnace, vzpomínky na minulý život) je nesmírně zajímavé, příběh mě také docela upoutal, ale literární provedení, až na pár momentů, je opravdu hodně nezáživné. Způsob, jakým byl příběh odvyprávěn, mi vůbec nesedl, přitom bylo docela zajímavé dozvídat se o tehdejších "léčebných" postupech v psychiatrii.
Navíc se mi kniha docela blbě četla, protože je vytištěna až nepřirozeně drobným písmem, což taky dost přispělo k tomu, že jsem se nedokázala pořádně začíst.

lucievach
02.08.2022 4 z 5

Začátek byl poněkud rozvleklejší, ale zato ten konec jsem nečekala. To se povedlo.

packlik
23.07.2022 3 z 5

U knih s touto tematikou jsou nejvíc zarážející tehdejší léčebné metody, brrr. Chytila mě bezvýchodnost situace, ve které se hrdinka ocitla a ještě k tomu, že ji tam šoupli vlastní rodiče jako malou holčičku. Čemu jsem noc nevěřila, tak až fanatické potřebě mladého lékaře zabývat se právě touto pacientkou.

gordon13
12.06.2022 5 z 5

Mě se kniha líbila moc, téma reinkarnace je fascinující a autorka ji dle mého mínění výborně zpracovala do čtivého příběhu s výtečným koncem. Za mě plné hodnocení!

cleopatra11
09.06.2022 3 z 5

Kniha se dala číst, ale nenaplnila moje očekávání.

Kája95
05.06.2022 2 z 5

Neuvěřitelně nudné a natažené. Dobrý byl snad jen poslední odstavec

micha-ella
08.04.2022 3 z 5

Zajímavé téma, ovšem příliš rozvleklý děj a některá místa jsem musela přeskočit - popisy šikany, popisy ,,léčení" a další krutosti. To v knížkách nezvládám, natož ve skutečnosti.

Kalina
09.01.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale jak už tady bylo řečeno děj byl předvídatelný a závěr no nevím co si myslet.

JajaPaja
06.01.2022 5 z 5

Přečetla jsem za jeden večer skvělá

irena2486
31.12.2021 3 z 5

Hezké momenty, ale převážně předvídatelný děj, zpracovaný poněkud roztáhle.
V knize je použitý menší a snad i světlejší font, což je při delším čtení velmi nepříjemné.

Mathiola8
28.12.2021 5 z 5

Wau. Jedním dechem. Tohle téma je moc zajímavé. Autorka skvěle popsala a ten konec…
Líbilo se mi.

MimaJ
08.10.2021 2 z 5

Tak toto nebavilo. Na to, že kniha nemá zas tak veľa strán, postupoval dej na môj vkus hrozne pomaly a v kombinácii s nezáživne spracovanou a zrecyklovanou zápletkou je výsledok celkom chabý. :/