1v8na 1v8na komentáře u knih

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Příběh se mi líbil, byl napínavý, měl zajímavý námět a fascinovala mě spolupráce novinářky a policie.
Ovšem z dánských detektivek je to jedna z těch slabších.

28.12.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha měla fajn námět, zajímavý a poutavý rozjezd, chvílemi jsem si uvědomovala, že jsem ráda za to, že je "jen korona" a ne Bezvodí. Ale určité pasáže mi přišly tak neskutečně překombinované, že to nebylo možné a ztrácelo to na uvěřitelnosti.

08.12.2020 3 z 5

Pohádky z Větrné Lhoty Pohádky z Větrné Lhoty Daniela Fischerová

Byly to pěkné pohádky, které znám z večerníčku, doplněny parádními ilustracemi. Dceři se pohádky před spaním velmi líbily.

08.12.2020 5 z 5

Kniha má v sobě hlubokou myšlenku na strašně málo stranách. Ne každý té myšlence pochopí a dá mu smysl. Knihu jsem zhltla během dne a našla jsem v ní moudro, dojemné chvilky a umocnila ve mně, abych si vážila každé chvíle v životě s těmi, které mám ráda a na kterých mí záleží.

08.12.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Příběh se mi velmi líbil.
Byl čtivý a romantický.
Hlavní postavy jsou obě velmi sympatické. Není zde ani nouze o humor a vtip.
Líbí se mi i nástin psychického týrání a i příběh Leonova bratra a vykreslení sourozenecké vazby
Za mě super!

22.11.2020 5 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Příběh byl čtivý, ovšem tentokrát mi nepřišel tak propracovaný. Přišlo mi to všechno uspěchané, překombinované, přeintrikované.
Chyběl mi v tomto příběhu gryf a spád.
Najednou mi přijde, že výsledkem a řešením všeho je smrt.
Vše se událo za hrozné krátký časový interval.
Konec byl velmi otevřený.

22.11.2020 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Příběh byl čtivý, napínavý, dobrodružný, akční a strhující. První část knihy byla spíše seznamovací s novým světem, se samotnou hlavní hrdinkou i jejím únoscem a jeho delegátem. Čím více poznáváme únosce Tamlina, tím víc je kniha strhující a nemůžete přestat číst. Byla jsem nadšená a vypočítavost a zlomyslnost Amaranthy jsem hltala plnými doušky. Feyre, Tamlin i Lucien mi byli velmi sympatičtí a oblíbila jsem si je. Zato s Rhysem jsem měla problém. Ovšem to ničemu nebrání, abych se sehnala a přečetla další díly.

22.11.2020 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Kniha má pěkný námět, vycházející ze skutečných událostí. Ukazuje historii Rumunska a ukazuje, jak se hlavní hrdinka dokáže vypořádat s různými nástrahami.

17.10.2020 4 z 5

Svatá Barbora Svatá Barbora Marek Šindelka

Šlo o můj první grafický román.
Líbilo se mi zpracování samotné kauzy a vykreslení Barbory alias Aničky nebo Adama.
Grafika byla úžasná a komiks měl hlavu a patu.
Jen bych ji nenazývala kuřimskou - protože oblast, kde celá kauza vyšla najevo, je satelit, kde bydlí spíš náplava než kuřimáci....

12.10.2020 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Povídky k celé samotné sérii Měsíčních kronik byly taková třešnička na dortu. chyběla mi v nich akce a napětí jako v samotných dílech, nicméně to beru tak, že mělo jít o doplňkovou povídkovou knihu.
Celou sérii kronik jsem si užila.

12.10.2020 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Bylo to vynikající završení celé série. Příběh byl čtivý, poutavý, napínavý, dávka akce se servírovala čtenáři postupně.
Nebyla zde nouze o lásku, přátelství, porozumění, podporu, pochopení, obětování se, ale i lsti, intriky, lež, závist a zlobu.
Děj byl psán v er formě a z pohledu různých hrdinů.
Kapitoly byly krátké - to vše podporovalo čtivost
Líbila se mi myšlenka přepracování klasických pohádek v něco tak úžasného.
Bylo to geniálně promyšlené.
Určitě se někdy k celé sérii vrátím zase znovu.
Teď mám rozečtenou novelu Hvězdy nad hlavou a chci se vrhnout i na komiks o Iko.

04.10.2020 5 z 5

Pohádky z kočičího pelíšku Pohádky z kočičího pelíšku Magdalena Jelínková Nováková

V knize je vyprávěn veselý příběh o přátelství, odvaze a cílevědomosti. Písmenka jsou dost velká a kapitoly krátké - mohou si tak číst i nejmladší čtenáři samy.
My četly večer s dcerami před spaním.
V knize se seznamujeme se spoustou zvířátek a zvyky, které jsou v lese.
Příběh se snaží poukázat na to, že veselá nálada, smích, přátelství, odpouštění chyb, umění poprosit a vzájemné pomáhání se, jsou tou správnou cestou ke každému cíli.

22.09.2020 4 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Příběh byl napínavý, akční, dobrodružný, promyšlený a plný intrikování a tahání za nitky a lží. Cia je velmi inteligentní a chytrá, což je pro dost lidí z vyšších míst trnem v oko.
Líbí se mi Ciina opatrnost, když se rozhoduje komu věřit či nikoliv a umění jednat pod tlakem.
Kapitoly jsou průměrně dlouhé a děj má spád
Po dočtení nutně potřebuju další díl.

22.09.2020 4 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Příběh je čtivý a hlavně reálný a ze života.
Čtenář by nevěřil, jak může jeden vztah dopadnout.
Líbilo se mi vykreslení dvou rozdílných charakterů a osobnostních rysů a i poukaz na věkový rozdíl v manželství.

16.09.2020 4 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Příběh byl čtivý.
Líbilo se mi rozdělení na dvě časové roviny - ta historická byla hlavní, promyšlená a poutavá.
Oceňovala jsem detailní vykreslení charakteru postav.
Fascinoval mě i popis lékařství - ať už porodnictví (nechtěla bych rodit počátkem předminulého století), tak i lékařské studium nebo i pitvy a způsob získávání nebožtíků pro lékařské pitvy.
Příběh se mi velmi líbil a za sebe ho mohu jen doporučit.

06.09.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Příběh byl neskutečně silný, emotivní a citový. Byly i pasáže, kdy jsem si pobrečela. U čtení této knihy jsem si uvědomila jedno - je potřeba vážit si každé vteřiny života, člověk nikdy neví, které je zrovna ta jeho poslední.
Oceňuji vykreslení nadhledu s jakým se hlavní hrdinové perou se svým osudem a snaží se žít naplno, co jim to možnosti dovolují.

22.08.2020 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Kniha byla čtivá, plná emocí, citů, lásky, bezradnosti, zoufalství, ale i naděje, přátelství a štěstí.
Čtivost podporovaly krátké kapitoly, které byly psány z pohledu více osob.
Můžeme tak poznat i jiné postavy než jen Ronnie.
Líbí se mi vykreslení charakteru hlavní hrdinky i její snaha v životě něco dokázat i její obětavost.
Zároveň oceňuji i vykreslení kontrastu mezi Ronnie a Blaze - obě mají podobný osud, ale každá se s ním vyrovnává jinak - po svém.
Zkrátka Sparks nezklamal a zas jsem si přečetla jednu úžasnou knihu.

08.08.2020 5 z 5

Kniha říkadel Kniha říkadel Josef Lada

čtu dcerám pořád dokolečka.
Líbí se jim hlavně ilustrace.
Některé básničky už znají zpaměti.

25.07.2020 5 z 5

Pohádky do postýlky Pohádky do postýlky Walt Disney

Parádní pohádky, úžasné ilustrace. Pohádky jsou dlouhé akorát a dceru zaujaly.
I mě jako rodiči se velmi líbily.

25.07.2020 5 z 5

Okouzlující ženství Okouzlující ženství Helen Andelin

Čekala jsem od knihy víc - hodnotím ji hodně průměrně.
Některé rady se dají použít, jiné jsou ovšem úplně na nic.

25.07.2020 2 z 5