1v8na 1v8na komentáře u knih

Probuzená minulost Probuzená minulost Deborah Crombie

Kniha má velmi zajímavý námět. Líbí se mi prolínání minulosti a přítomnosti.
Jde o hodně pohodové čtení.
V knize mi chyběla více akce, občas jsem měla problém s hluchými místy, které na mě v knize byly a také s nataženým dějem.

27.03.2020 3 z 5

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

Příběh přesně navazuje tam, kde čtvrtý díl skončil.
Je velmi akční, má napětí a spád a to hned od začátku - což velmi oceňuji.
Kniha je doplněna překrásnými ilustracemi na začátku kapitol.
Děj pěkně ubíhá, nemá žádná hluchá místa.
Na mnohé otázky dostáváme odpověď, ale vyvstávají další nové otázky bez odpovědí.
Příběh má příliš otevřený konec - nutně potřebuji další díl.

27.03.2020 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Z této knihy mám dost smíšené pocity.
Na jedné straně konečně vidíme vývoj charakteru hlavní hrdinky a nepostáváme u ní na místě. Oceňuji jednání prince Lantsova a i jednání Mala.
Co se mi ještě líbilo, je doplnění o příběh Baghry, který je velmi zajímavý a důležitý pro samotný děj.
Na druhou stranu zde byly věci, které mi nesedly, nelíbily se mi a měla jsem s nimi problém.
Hned ze začátku mi děj přišel utahaný a měla jsem problém se začíst.
Vadil mi šíleně Aparátus, který mi byl děsně nesympatický, nesnášela jsem ho.
Co mi přišlo zbytečné, bylo vložení náznaku LGBT tématiky.
A co se konce týká - na můj vkus moc překombinované.
I přesto jsem zvědavá na příběh Nikolaje Lantsova, takže Zjizvený král mě nemine, jen ho nebudu číst teď hned, musím si dát pauzu.

09.03.2020 3 z 5

První říkadla pro nejmenší První říkadla pro nejmenší Dagmar Košková

Četly jsme s dcerou - úžasné říkanky i parádní ilustrace.

02.03.2020 5 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Příběh je opět čtivý, napínavý, dobrodružný, poutavý a velmi popisný.
Hodně mě opět zaujal popis myšlení a fungování v Číně.
Vraždy i pitvy jsou popsány velmi detailně, což podporuje čtivost knihy.
Líbí se mi i posun ve vztahu Liho Jena a Margaret. Je zde i popis toho, jak se Margaret vyrovnává s rolí ženy v domácnosti v Číně, což je velmi zajímavé.
Kniha však opět měla příliš dlouhé kapitoly.
Velmi mě mrzí, že jde o poslední díl ze série čínských thrillerů - Margaret i Li Jena a i Li Jona jsem si oblíbila a budou mi chybět.
Co se týká konce - ten mi přišel trochu uspěchaný, zbrklý, zrychlený a překombinovaný - autor si s ním mohl vyhrát trochu víc i kdyby pár stránek natáhnul.

26.02.2020 4 z 5

Mačiatko Lili na návšteve Mačiatko Lili na návšteve Alena Penzešová

Dětská říkanková knížka ve slovenštině, která měla za úkol dítě zabavit a chvíli pobavit. Svuj účel splnila - je krásně ilustrovaná a dcera si velice ráda prohlíží obrázky.

23.02.2020 5 z 5

Dúhový most Dúhový most Táňa Keleová-Vasilková

Příběh je reálný, uvěřitelný a je ze života. To se mi velmi líbí a na knize to oceňuji. Je čtivý a i přes dlouhé kapitoly je celkem svižně psaný, odsýpá.
Na druhou stranu je moc dlouhý - klidně bych ho první část, kdy poznáváme hlavní hrdinku - její názory, životní postoje, jaké má cíle a sny, co ji naplňuje a čeho by chtěla dosáhnout - tak tuhle část bych zkrátila.
Ze začátku je hrdinka protivná, nabručená, citově chladná a uhnaná z práce i ze svých neúspěchů hubnout. Své střídání nálad si vybíjí na manželovi a synovi.
Výhodou je, že se zde vykreslují i charaktery i životy vedlejších postav, které protivnost hlavní hrdinky trochu tlumí.
Dle mého názoru bylo cílem knihy poukázat na to, že vše není automatické, běžné a neměnné a člověk by si měl vážit všeho, co má, co se knize povedlo.
Avšak oproti jiným knihám autorky je tato slabší.

16.02.2020 3 z 5

Myšlenky do kapsy Myšlenky do kapsy * antologie

sebrané spisy různých citátů, které jsou některé velmi poučné a musela jsem si je přepsat, abych si je mohla kdykoliv dohledat.

03.02.2020 3 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Příběh je velmi silný, emociální, čtivý a zároveň smutný.
Jde o autobiografický popis života zpěvačky slavné skupiny Roxette, které spisovatelka věrně zachytila.
Líbí se mi fotografická příloha, která umocňuje sílu knihy.
Zpěvačku obdivuji za to, jak silná osobnost byla.
Člověk si při čtení začne uvědomovat, že to, co má, není automatické a čím víc jsem četla, čím víc si toho Marie zkusila, tím víc jsem já byla ráda za to, co mám a vážím si života.

03.02.2020 5 z 5

Lidová říkadla Lidová říkadla Josef Lada

Přečteno s dcerou za jedno odpoledne a pořád se k obrázkum vracíme.
JE to stará známá klasika, která dokáže zabavit děti i dospělé.

02.02.2020 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Příběh je velmi čtivý. Opět je graficky parádně zpracovaný. Líbí se mi, že se příběhy všech tří hlavních ústředních dvojic ze všech knih propracovávají, prolínají a spojují v jeden.
Příběh je velmi akční, napínavý a nabitý emocemi.
Charaktery různých postav, nejen těch hlavních, se vykreslují.
Vykresluje se zde i SPIRO.
Chvíli trvalo zvyknout si opět na nové postavy a pochopit jejich charakter a motivy jednání.
Jednalo se opět o knihu neskaldnou do kabelky. Bude mi po hrdinech smutno.

28.01.2020 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Příběh byl čtivý od první stránky.
Byl reálný a věrohodný.
Krátké kapitoly podporují čtivost.
Konec mi však přišel trochu překombinovaný.
Člověk se nestačí divit co všechno je osoba schopna udělat, když se dozví o nevěře. Nestačila jsem zírat.
Určitě si od spisovatelky přečtu ještě nějakou další knihu.

14.01.2020 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kniha je poutavá již po přečtení anotace.
Příběh je velmi čtivý - podporují to krátké kapitoly.
Líbí se mi nástin, jak může vypadat vzdálená budoucnost.
Děj je úžasně promyšlený a zpracovaný.
Vadilo mi však, že lidská společnost opovrhuje kyborgy a droidy, kteří jim přitom velmi usnadňují život.
Ze začátku jsem měla v knize problém s odborným a technickým slovním spojením, ale dá se na to zvyknout a pochopit to.
Jedna věc je od poloviny knihy dost předvídatelná.
A po přečtení tohoto dílu nutně potřebujete další!!!!

06.01.2020 5 z 5

Jen počkej! Díl 4, Připravit se na start! Jen počkej! Díl 4, Připravit se na start! Felix Solomonovič Kamov (p)

Příběh je psán velmi srozumitelně, velkými písmeny - tak aby si ji mohly číst i ti nejmenší čtenáři.
Knih je velmi pěkně zpracovaná - tenká, velká a doplněna parádními ilustracemi.
Za sebe ji mohu jen doporučit.

24.12.2019 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Příběh je čtivý, podporují to průměrně dlouhé kapitoly. Líbí se mi mapa země, kterou spisovatelka popisuje.
Částečně je propracovanější než první díl, najdou se zde však i pasáže, které jsou příliš natáhnuté a zkrátila bych je.
Výhoda je, že přesně navazuje na první díl.
Příběh je napínavý, dobrodružný a čím víc se blíží ke konci, tak i stupňující.
Co mě však rozčiluje, je rozpolcenost a naivita hlavní hrdinky.
Jsem však zvědavá na třetí díl.

23.12.2019 4 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Líbí se mi koncept historického románu, který mapuje a popisuje život hlavní hrdinky od jejího dětství.
Oceňuji i realističnost příběhu.
S čím jsem však já osobně měla šílený problém, byly popisné pasáže - přišly mi zdlouhavé a natažené, měla jsem problém se do nich začíst a tím pádem prožít knihu, respektive příběh naplno.
Moc tomu nedodaly ani dlouhé kapitoly.

08.12.2019 3 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Kniha je velmi čtivá. Sice mi trvalo, než jsem si zvykla na nové hrdiny, nicméně i přes to, že byli noví, byli mi sympatičtí.
Kniha je opět krásně zpracována, má parádně udělané ilustrace.
Je psaná zase netradičním způsobem - formou e-mailů, chatů, kreslených deníkových záznamů, přepisů z kamer, vojenských rozkazů aj.
Příběh je akční, napínavý, brutální, propracovaný.
Chvílemi mi však kniha přišla moc odborná a chvílemi jsem měla problém některé pasáže pochopit - ocenila bych větší a lepší vysvětlení.
A ještě jedna drobná nevýhoda - je to šílená bichle a tím pádem neskladná pro cestování.

03.12.2019 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Příběh je velmi čtivý.
Poznáváme zde opět nové čínské zvyky - co se týká svatebních zvyků, zásnubních či porodních a těhotenských.
Oceňuji vývoj hlavních postav, především jejich charakteru a životních postojů.
Kniha je plná zajímavých myšlenek a čínských přísloví.
Prostor dostávají i nové postavy v podobě Margaretiny matky nebo Liho otce a také i policejní postavy - např. detektiv Sun nebo Tchao.
Kniha má dlouhé kapitoly - což je dost nevýhoda.
Dost mi vadil otevřený konec - nutně potřebuju další díl.

01.12.2019 5 z 5

Kniha je bohatá na city.
Očekávala jsem, že bude psaná více procítěně.
Čte se velmi rychle - má velká písmena.
Na to, jak hluboké téma zde mělo být zpracováno, to bylo na můj vkus až moc divoké, kostrbaté a neohrabané.
A do teď nechápu, proč se ta knížka jmenuje, tak jak se jmenuje, když tam o tom nebyla moc ani zmínka?

07.11.2019 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Příběh přesně navazuje tam, kde první díl skončil.
Je čtivý, dobrodružný, plný akce a napětí.
Kapitoly jsou průměrně dlouhé a podporují čtivost.
Líbí se mi, že se postavy vyvíjí a to nejen Ilan, ale třeba i kapitán pětadvacítky. V tomto díle se odhalují různá tajemství, zároveň však vyvstává plno otázek, na které není odpověď.
V příběhu jde také o přátelství, hledání důvěry, odpuštění a pocitu někam patřit.
Mělo to pro mě i menší nedostatky, jako třeba to, že mi ve slovníčku chyběly slova z prvního dílu - knihy jsem nečetla po sobě a měla jsem je půjčené z knihovny, takže jsem některá slova marně lovila z paměti.
Ocenila bych i mapu území, po kterém se cestovalo.
Kniha má až příliš otevřený konec -nutně potřebuju druhý díl!!!!

03.11.2019 5 z 5