1v8na 1v8na komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Příběh byl neskutečně silný, emotivní a citový. Byly i pasáže, kdy jsem si pobrečela. U čtení této knihy jsem si uvědomila jedno - je potřeba vážit si každé vteřiny života, člověk nikdy neví, které je zrovna ta jeho poslední.
Oceňuji vykreslení nadhledu s jakým se hlavní hrdinové perou se svým osudem a snaží se žít naplno, co jim to možnosti dovolují.

22.08.2020 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Kniha byla čtivá, plná emocí, citů, lásky, bezradnosti, zoufalství, ale i naděje, přátelství a štěstí.
Čtivost podporovaly krátké kapitoly, které byly psány z pohledu více osob.
Můžeme tak poznat i jiné postavy než jen Ronnie.
Líbí se mi vykreslení charakteru hlavní hrdinky i její snaha v životě něco dokázat i její obětavost.
Zároveň oceňuji i vykreslení kontrastu mezi Ronnie a Blaze - obě mají podobný osud, ale každá se s ním vyrovnává jinak - po svém.
Zkrátka Sparks nezklamal a zas jsem si přečetla jednu úžasnou knihu.

08.08.2020 5 z 5

Kniha říkadel Kniha říkadel Josef Lada

čtu dcerám pořád dokolečka.
Líbí se jim hlavně ilustrace.
Některé básničky už znají zpaměti.

25.07.2020 5 z 5

Pohádky do postýlky Pohádky do postýlky Walt Disney

Parádní pohádky, úžasné ilustrace. Pohádky jsou dlouhé akorát a dceru zaujaly.
I mě jako rodiči se velmi líbily.

25.07.2020 5 z 5

Okouzlující ženství Okouzlující ženství Helen Andelin

Čekala jsem od knihy víc - hodnotím ji hodně průměrně.
Některé rady se dají použít, jiné jsou ovšem úplně na nic.

25.07.2020 2 z 5

Vařila myšička kašičku Vařila myšička kašičku Adolf Dudek

Pro ty nejmenší děti jako dělané :-)

14.07.2020 5 z 5

Muž ve střídavé péči Muž ve střídavé péči Alena Müllerová

Příběh měl velmi zajímavý námět - nedokážu si představit, že bych se o manžela měla dělit s nějakou jinou. To bych mu raději spakovala kufry.
Kniha byla čtivá, promyšlená, četla se rychle, měla spád.
Oblíbila jsem si postavu Eliáše.
Líbí se i taky zpracování skutečných situací do knihy - např. povodně v Praze.

11.07.2020 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Jednalo se o doplňkovou novelu k sérii Měsíčních kronik. Celá série mi přišla velmi propracovaná, parádní a měla šmrnc a spád.
U této krátké novely jsem byla jak na kolotoči - chvíli jsem ji hltala a chvíli jsem si říkala, že nám autorka vlastně neservíruje nic nového.

03.07.2020 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Kniha je akční, čtivá, dobrodružná, poutavá, parádně promyšlená!!!
Seznamujeme se opět s novou hlavní hrdinkou a přitom neopouštíme ty staré hrdiny. Líbí se mi prolínání všech příběhů do jednoho velkého celku.
Oceňuji i vykreslení povahy Cress - to, jak je ze všeho nadšená a vyjevená na Zemi.
Co mi však i zároveň vadilo bylo to, že mi přišla chvílemi naivní až příliš.
A taky i přijde, že se v knize hraje až moc na náhody...

28.06.2020 4 z 5

Tučňáček Pingu a jeho přátelé Tučňáček Pingu a jeho přátelé Sibylle von Flüe

Knížka se v naší knihovně objevila čistě náhodou - našli jsme ji s dcerou v knihobudce a zaujala mě grafika.
Ilustrace je přímo parádní.
Co mi však velmi vadilo a překáželo, byla jména hlavní hrdinů - měla jsem v nich zmatek už i já jako dospělá.

28.06.2020 3 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Jitka Ludvíková

Kniha je úzká, útlá a doplněna krásnými ilustracemi. Díky tomu se kniha rychle čte.
Oceňuji vykreslení postav a to, jak je v knize psáno o psaní knihy.
Na druhou stranu na to, že příběh psala česká spisovatelka, byl příběh na můj vkus moc překombinovaný a neuvěřitelný.
To z toho dělalo místy slátaniny všeho možného.

08.06.2020 3 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

Příběh je čtivý, reálný, uvěřitelný - zkrátka ze života.
Ze začátku se prolíná přítomnost s minulostí, což oceňuji. Přidává to na čtivosti.
Také se mi líbí vykreslení názorů na určitý problém od různých postav - bavilo mě porovnávat pohledy na věc.
Menší nevýhoda, která mi trochu vadila - dlouhé kapitoly.

05.06.2020 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Ze začátku mi příběh přišel velmi čtivý a poutavý - postupně však poutavost i čtivost slábla. Příběh je oddechový a překombinovaně moc složitý.
S některými pasážemi jsem měla ohromný problém - byly na mě opravdu moc překombinované s důrazem na náboženství.
Na to, že se má jedna o literaturu pro děti a mládež mi příběh přišel složitý.
Co se mi naopak líbilo, bylo zasazení děje do Ruska a popis samotné Rusi a jejích zvyků, legend a pohádkových bytostí a popis krajiny.
Oceňuji i slovníček pojmů na konci knihy - bohužel i přes tyto klady na mě příběh moc pozitivní dojem nezanechal.

26.05.2020 3 z 5

Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte Ivo Toman

Z knížky mám rozporuplné pocity. Některé myšlenky mi přišly velmi dobré a zaujaly mne, jiné mi přišly zbytečné. Také mi přišlo, že dost myšlenek a informací bylo převzatých z jiných knih, od jiných autorů - na můj vkus bylo v knize dost poznámek pod čarou s odkazy na knihy jiných autorů.
A že bych našla v knize nějaké tipy, jak si sebedůvěru zvýšit, zvednout - no, to tedy moc nevím.

26.05.2020 2 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Příběh byl čtivý a poutavý. Nechybělo mu napětí. Byl dějový a vystupňovaný. Líbí se mi i zmínka o Ďatlovově expedici.
Také oceňuji i detailní popis prostředí Čebrate.
Autor si i vyhrál s popisem charakteru a jeho vývojem hlavního hrdiny a i jeho tří kamarádů.
Je zde však i jedno mínus - konec!
Čtete, čtete, čtete a najednou tři stránky před koncem takový zvrat!
Není to trochu přehnané a překombinované?

17.05.2020 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Příběh je čtivý, dobrodružný, napínavý, poutavý a stupňující se.
Krátké kapitoly čtivost přímo podporují.
Líbí se mi vykreslení pochodových myšlenek jednotlivých obyvatel městečka a propojení jejich životů do jednoho celku.
Taky oceňuji formát úryvků z připravované knihy v knize.
Co mi dělalo ze začátku děsný problém, bylo to, že kniha je psaná z pohledu mnoha postav a trvalo mi, než jsem se v nich zorientovala.

05.05.2020 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

S touhle knihou jsem měla trochu problém - bylo to jako na houpačce.
Na jednu stranu byla kniha místy vtipná, čtivá. Oceňovala jsem, že Britt - Marii poznáváme do hloubky po charakterové stránce.
Nicméně těch ALE zde bylo více...
Kniha měla pomalý rozjezd.
A co mi vadilo ze všeho nejvíc, ba dokonce mě to až rozčilovalo, bylo vykreslení závislosti Britt-Marie na Kentovi a celkem dost situací, kdy si nevěděla rady, co má dělat a jak danou situaci řešit - vadilo mě, jak v danou chvíli přemýšlela - co by dělal Kent a co si myslí ostatní.
Tenhle román byl za mě oproti knihám Muž jménem Ove a Babička pozdravuje a omlouvám se, slabší, myslím že průměrný.

19.04.2020 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Z knížky jsem nadšená.
Je čtivá od první stránky.
Nechybí v ní akčnost, dobrodružnost, postupné dávkování.
Navazuje přesně na první díl.
Je zde nový příběh Scarlet a zároveň se prolíná i příběh Cinder či Kaie.
Samotnou čtivost podporují krátké kapitoly.
Co mi však vadilo, bylo měkká vazba knihy - trhá se a málo vydrží.
Nyní nutně potřebuju třetí díl!!!

13.04.2020 5 z 5

Když je větřík mrňavý Když je větřík mrňavý Ljuba Štíplová

Knihu jsme přečetly s dcerou za jedno sezení na nočníku.
jako čtení pro děti mi to přijde trochu nezáživné a těžké na pochopení.

12.04.2020 3 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Za mě má kniha úžasné ilustrace - děsně se mi líbí.
Jde o klasické ruské pohádky, přičemž z většiny plyne nějaké poučení.
Některé pohádky mi však přijdou na děti moc brutální.
Typickým hrdinou je v příbězích Ivan neboli Váňa, která se musí zasadit a vybojovat si svoje štěstí.

01.04.2020 5 z 5