1v8na 1v8na komentáře u knih

Tomáš Řepka - Neuhýbám Tomáš Řepka - Neuhýbám Josef Pepson Snětivý (p)

Knížka měla něco do sebe, to uznávám, ovšem nelíbil se mi styl psaní, kdy mi chvílemi přišlo že to píše machr, bez kterýho by to nešlo a všichni jsou proti němu.
Přijde mi to průměrné.

20.04.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh je psaný strohým stylem, což je svým způsobem poutavé. Co jsem postrádala, bylo uvození přímé řeči, trochu jsem se v tom pak ztrácela.
Naopak samotný příběh byl "akční", byl vylíčen stylem, který se snažil podat události reálně. Hlavní motiv nemá být 2.světová válka, to je jen historické pozadí. Autorka se podle mě spíše zaměřuje hlavně na povahu a charakter hlavních postav a na to, jak se jednotlivé postavy vyrovnávají s historickými událostmi.
Za mě šlo o velmi překvapivý příběh.
Ráda bych si od autorky přečetla i další knihy.

20.04.2021 4 z 5

Pohádky do postýlky pro malé nezbedníky Pohádky do postýlky pro malé nezbedníky Walt Disney

Mě se pohádky líbily. Byly jednoduché, krátké, záživné, poučné a doplněny krásnými ilustracemi.
Nevadilo mi, že pohádka O Nemovi bylo převyprávění animáku na pár stranách, ani to, že scéna z Aut byla také součástí animáku.
Dceru pohádky zaujaly, bavily ji a pobavily jsme se u nich obě.

04.04.2021 5 z 5

Elce pelce kotrmelce Elce pelce kotrmelce Věra Provazníková

Ilustrace jsou super, u prohlížení obrázků dcera vydržela. S říkadly a hrami to bylo horší - nevydržela se soustředit a odbíhala si hledat jiné básničky.

04.04.2021 2 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Komiks jsem přečetla na jeden zátah. Šlo o odpočinkovou četbu. Nicméně jsem se poznávala na každé stránce.

04.04.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Od autora jsem jako první četla Strach, která za mě byla totální propadák.
O to více mě v této knize překvapil . byl zde děj, historické vykreslení a snaha o zachycení reálných situací.
Hlavní hrdinové byly charakterově parádně vykreslení a popsáni - hned od prvních stran jsem pociťovala silné nesympatie ke Karlovi, které s každou další přečtenou stránkou nakonec přerostly k nenávist.
Za to Viktor mi přišel, že spíš dospěl a vyspěl.
Kniha je velmi čtivá, je psaná poutavě a strhne vás do děj.
Přece jen mám jedno malé ALE - nevadí mi brutalita a násilí, které v knize bylo popsáno. Je mi jasné, že se tohle během 2.světové války dělo.
Co mi však vadilo, bylo to, že autor kolikrát hrál na náhody a byly chvíle, kdy mi přišel příběh napasován celkem kostrbatě, jen aby se mohla zápletka odvíjet, tak jak autor zamýšlí.
Proto strhávám jednu hvězdu v hodnocení dolů.

03.04.2021 4 z 5

U Hitlerova stolu U Hitlerova stolu Rosella Postorino

Když jsem se pouštěla do čtení této knihy, očekávala jsem, že se dozvím nějaké zajímavosti i z pohledu Němců.
Námět byl výborný, ovšem jsem měla s knížkou šílený problém - nemohla jsem se začíst, některé pasáže pro mě byly natáhnuté, vleklé a častokrát jsem se přistihla, že kolikrát v hluchých místech mám co dělat, abych udržela pozornost u knihy.
Příběh je se zajímavým námětem, nicméně jsem se v něm chvílemi ztrácela.

19.03.2021 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Souhlasím s hodnocením, které je napsáno na zadní straně knížky. Nejvíc se ztotožňuji s tím, že to bylo úchvatné - Willy Wonka a Matrix v jednom.
Příběh byl čtivý, nešlo se od něj odtrhnout a odpoutat.
Celý příběh byl hltací, plný napětí, akce, bez nudných částí, dokáže rozesmát, ale i rozplakat zároveň.
Hlavní postavy jsou velmi sympatické a líbí se mi, jak umí držet spolu.
Také se mi líbilo přirovnání přátelství mezi Anorakem a Ogem k Jobsovi a Wozniakovi.
Nechyběla zde ani láska, přátelství, smysl pro fair play.
Velmi povedená kniha, ke které se určitě někdy ještě vrátím.

19.03.2021 5 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Kniha byla čtivá, ovšem přišla mi dost nereálná, neuvěřitelná a hlavně netypická, kdy smrt vyšetřuje sestra zemřelé.
Kniha není složitá, čte se rychle, děj odsýpá. Ovšem v porovnání s předešlou knížkou, kterou jsem od autorky četla (Bílá tma) mi tahle přišla slabší.

05.03.2021 3 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

05.03.2021 3 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Ze začátku jsem měla problém se začíst a nevěděla jsem jestli mě příběh bude vůbec bavit.
Zhruba od 100.stránky, kdy dostával víc prostoru doktor Janecký, kterého jsem si oblíbila, jsem se začetla pořádně a nemohla jsem přestat.
Obdivuji hlavní hrdinky, jak se popraly s nástrahami, které jim nachystat život a jak všechno dokázalo být zamotané.
Musím ale přiznat, že Kamila mi byla sympatičtější než Laděna.
Už teď se těším až se ke mně dostane návazný druhý díl.

26.02.2021 4 z 5

Podváděná Podváděná Kateřina Janouchová

Já s knihou měla ohromný problém se do ní začíst. Za mě nic moc.

23.02.2021 2 z 5

Tajemství rodu Tajemství rodu Petra Braunová

Knih byla velmi poučná, emotivní a čtivá. Byla doplněna obrázky, fotografiemi a parádními rodovými stromy.
Je velmi poutavé, jak osudy jedné rodiny dokáží hýbat "velkými" dějinami.
Velmi mne to zaujalo a pořádně jsem se do knihy zažrala. Také mne hodně zaujal životní příbě a osudy Radka Bangy.
Kniha byla také doplněna návodem jak si sestavit vlastní rodokmen, což jsem velmi ocenila.
V porovnání samotných odvysílaných televizních dokumentů byla kniha velmi obohacující a záživnější.
Pro mne to byla kniha, která ve mně hodně zanechala.

12.02.2021 5 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Pokud chcete jasnou romantickou knihu, pak Julie Quinnová je jasná volba. Příběh byl čtivý, poukazoval na to, jak to fungovalo ve společnosti v 18. století, kdy žena byla brána jako udržitelka rodinného krbu a muž zajišťuje ten zbytek. Byla zde obdobná zápletka jako v knize Čekanka, ovšem na kvalitě a parádní porci lásky a romantiky to ničemu neubralo. Jsem velmi zvědavá na další knihy v sérii.

06.02.2021 5 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

Příběh je velmi čtivý. Nevíte, co je skutečnost a jaká je verze hlavní hrdinky. Je reálná Kitty nebo Katharyn?
Pro někoho může být příběh zmatečný, nicméně já jsem se v něm našla.
Sice jsem zprvu očekávala, že se v knize bude více pojednávat o knihách, ale není tomu tak a mile mne to překvapilo.
Je tu hlavně hra psychiky a způsob vyrovnání se se životními událostmi.
Za mě super kniha s fajn námětem a porádným spádem.

24.01.2021 5 z 5

Vražda domácí kočky Vražda domácí kočky Karel Štorkán

Příběh byl čtivý, reálný a celkem i důvěryhodný. Štorkán přesně vystihl povahy a charakter náctiletých, zohledňuje i jejich problémy, jejich pohled na svět. Líbí se mi, že se nezaměřuje jen na představení Saši, ale i na ostatní postavy (a že jich bylo celkem požehnaně). Čtenář má pak o každé postavě zhruba jakýs takýs přehled. Líbí se mi i popis vnitřního fungování kriminálky. Za mě to bylo fajn - odpočinkové, ale zároveň příběh se spádem.
Na to, že Štorkán píše spíše pro mládež, tak mne velmi překvapil.

18.01.2021 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Z knížky jsem měla rozporuplné pocitý na jednu stranu mne bavila a šokovalo mě chladnokrevné přemýšlení Lisy. Na druhou stranu některé pasáže mi přišly šíleně natažené.
Chvílemi mi splynulo dohromady v jedno sociopat a autista.
Nejvíc se mi ovšem líbila poslední kapitola, kde vidíme vývoj charakteru Lisy.

08.01.2021 3 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Druhý díl komiksové série Iko vůbec nezaostával za prvním, ba dokonce ho i předčil. Marissa nezklamala. Nechyběl humor, nadhled a i napětí

07.01.2021 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Komiksová podoba dodala na zajímavosti a poutavosti. Příběh se mi líbil. Na to, že byl kreslený, měl spád, děj, který byl poutavý a napínavý. Ilustrace byly povedené. Opět sledujeme příběh nejen Iko, ale i dalších hrdinů. Prostě bomba.

07.01.2021 5 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Příběh byl velmi čtivý. Navazuje přesně tam, kde skončil první díl. Líbí se mi propletení minulosti s přítomností. Udivuje mě Saraina snaha chtít každému pomáhat. Co na mě zapůsobilo, bylo i změna a vývoj Eril-Fane. Postavy Novy a Kory příběhu dodaly na čtivosti a vysvětlily mnoho nezodpovězených otázek a čtenář mohl díky nim pochopit i chování Skathise nebo i Minyi.
Jsem nadšená oběma díly. Líbily se mi!

06.01.2021 4 z 5