1v8na 1v8na komentáře u knih

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Jedním slovem - paráda!!!
Bylo to čtivé, dobrodružné, napínavé - zkrátka zde najdeme od každého trochu - detektivní prvky, YA, hororové prvky, i prvky fantazy a mysteriozna.
Chápala jsem svým způsobem i Klaudii - to že neměla být typicky sympatickou hrdinkou a má mít tunu svých chyb a nedostatků.
Za to jsem si oblíbila Adama a jeho příběh mě mrzel....
Oliver mi přišel takovej suchopádnej.
A konec?
Za mě je tak trochu nedokončený, jakoby měl vrátka pro případné pokračování....

07.10.2021 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

S příběhem jsem měla velký problém - problém se začíst a vžít se do příběhu. Pokud mám tento problém, jde všechno do kopru. Celý příběh mi přišel takový krkolomný a kostrbatý. Kniha mne bohužel zklamala.

06.10.2021 1 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Líbí se mi propracování vztahu Bei a Florina. Sérii čtu po řadě a musím říct, že mne všechny velmi baví . Kniha má spád, super námět, který je velmi zajímavý a nutí vás číst dál. Knihu jsem nemohla odložit. Pachatele jsem začínala tušit dříve než byl vyzrazen v knize. To mi však nevadilo. Těším se na další knihy od Ursuly.

06.10.2021 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Příběh byl velmi čtivý. Mě osobně přišel čtivější než první díl. Roger a Brianna celý příběh jen oživili.
Zasazení do Francie mě zaujalo, nicméně návrat do Skotska a popis samotné bitvy byl lepší a více jsem si ho užila.
Jamieho jsem si ještě více oblíbila, byl mi velmi sympatický, úplný hrdina, velmi pozitivní a odvážný.
Líbí se mi zasazení romantické linky do historických faktů s fantazy prvky.
Jsem zvědavá na další díl.

21.09.2021 5 z 5

Máša a Medvěd - pohádky o Máši a medvědovi Máša a Medvěd - pohádky o Máši a medvědovi Walt Disney

Příběhy jsou čtivé, průměrné dlouhé, že u nich vydrží i moje dvouletá dcera. Ilusttrace, které jsou úžasné, perfektně doplňují příběhy. Písmena jsou velká, může si je číst přímo i sám začínající čtenář.
Velmi ráda jsem se vrátila do říše pohádek a četla jsem je společně s dcerami a prohlížely jsme si obrázky.

24.08.2021 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Příběh je velmi čtivý. Četl se velmi rychle. Má velmi krátké kapitoly, což podporuje čtivost. Kniha je velmi hltací. Vše bylo psané jasně a hned - žádná omáčka okolo horké kaše. Příběh měl spád.
Části z pohřebního ústavu byly příjemným zpestřením a zajímavé.
Jen jsem měla dva menší problémy - první s dialogy - nejsou psané v uvozovkách, ale v odrážkách.
A druhý s hlavní hrdinkou - fandit nebo nenávidět?

09.08.2021 5 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Já měla s knihou problém - problém se začíst, ponořit se do děje a prožít ho naplno.
Zklamala jsem se. Jamie mi najednou nepřišel tím Jamiem, kterého jsem si oblíbila v prvním díle Cizinky. Očekávala jsem, že jeho charakter a postava budou víc rozvinuty. Více jsem se dozvěděla o Ianovi.
Na 115 straně najednou konec a začaly ukázky z kapitol Cizinky, kterou jsem již četla.
Bohužel, zklamala jsem se.

29.07.2021 2 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Příběh byl velmi čtivý, hltací. Hlavní hrdinka Franka je mi sympatická již od první stránky. Nechybí zde akce, dobrodružství, napětí, odvaha, odhodlanost či hledání smyslu života, ve chvíli, kdy si člověk myslí, že je již na pomyslném dni.
Sice bych netvrdila, že jde o lásku proti Říši, jak je napsáno na obálce knihy, protože víc než o lásku jde o záchranu jednoho i druhého, hledání vzájemného pochopení a především důvěry mezi sebou. Kniha je se silným příběhem, ke které se ráda vrátím.

28.07.2021 5 z 5

Marvel Studios: Obrazový průvodce Marvel Studios: Obrazový průvodce Adam Bray

Jsem velký fanoušek Thora a proto, když jsem tuhle knihu objevila u nás v knihovně, okamžitě jsem si ji půjčila a jsem nadmíru spokojená!!!
Ilustrace a fotografické přílohy jsou parádní a podporují čtivost knihy. Doplňují je i skvělé a místy i pobavující popisky.
Kniha nemá chybu!!!

17.07.2021 5 z 5

Mámo, už to zvládnu samo! Mámo, už to zvládnu samo! Markéta Skládalová

Kniha je čtivá. Myšlenky v ní jsou inspirující a některými jsem se nechala inspirovat a chci je praktikovat ve své výchově svých dcer.
Oceňuji i to, že v knize jsou uvedeny příklady, což se mi hodně líbilo.
Také se mi líbilo shrnutí na konci každé kapitoly.

09.07.2021 2 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Příběh byl na jednu stranu čtivý a napínavý, nicméně měl hodně ale....
Jako detektivka byl průměrný.
Byly v ní pasáže, které mi přišly překombinované a vše se odehrálo a za velmi krátký časový úsek.
Ocenila bych trochu více popisu a zapracování lockdownu a samotného prožívání viru v Londýně a obecně celé Británii.
Tentokrát průměr.

08.07.2021 3 z 5

O mašince Tomášovi 02 O mašince Tomášovi 02 Wilbert Awdry

Knihu jsme půjčily v knihovně a měla velký úspěch. Pohádky o mašince Tomášovi jsou u nás v oblibě.

05.07.2021 5 z 5

Musím přiznat, že kniha byla opravdu psaná humorně a čtivě.
Vzhledem k roku vydání (1998) jsem některé pasáže brala s rezervou, protože společnost jde neustále dopředu a vyvíjí se.
Po knize jsem sáhla na doporučení a ve chvíli, kdy jsem na rodičovské dovolené měla pocit nevyužitelnosti.
Musím říct, že mě kniha nakopla a dala mi na moji situaci jiný pohled a taky jiný pohled na manželovo chování a fungování.
Svůj účel splnila.

29.06.2021 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Příběh byl opravdu dobrodružný, napínavý, plný akce, romantiky a taky i sexu.
Obdivuji hlavní hrdinku Claire, jak se dokázala vyrovnat s tím, kde se zničehonic ocila a jak se dokázala velmi rychle adaptovat nové situaci.
Historické pozadí bylo vykresleno nádherně a tak detailně, že si ho čtenář dokáže velmi barvitě představit.
Jamie je velmi sympatický.
Příběh se četl naprosto sám.
Jsem velmi zvědavá na druhý díl.
Teď mám rozkoukaný seriál, jsem u čtvrtého dílu a nestačím zítra, jak moc je autentický.

06.06.2021 5 z 5

Čaroděj ze země Oz (komiks) Čaroděj ze země Oz (komiks) Roland Mann

Jde o výborný příběh, který má i poučné části. Ilustrace jsou výborné a parádně vykreslené. Čarodějnice ze Západu a ze Severu a Jihu se mi velmi líbily. Také se mi líbily i Plecháč a Hastroš.
Kniha poukazuje i na to, jak by mělo fungovat přátelství, také ukazuje, jak dotyční vnímají to, po čem touží, ale ani neví, že to opravdu vlastní.

11.05.2021 5 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Z knihy mám dost rozporuplné pocity. Po Leigh jsem sáhla jako po sázce na jistotu - přišlo, ale velké zklamání. Na jednu stranu musím uznat, že námět byl fajn, na tu druhou, ale bohužel - kniha měla hluchá místa, děj byl místy velmi natáhnutý a nastavovaný, občas i velmi nudný a já se do čtení musela vyloženě nutit.

02.05.2021 2 z 5

A v srdci láska A v srdci láska Favel Parrett

Kniha je velmi čtivá. Má krátké kapitoly, celkem velká písmena a na konci některých kapitol i různé fotografie související s příběhem - to podporovalo čtení.
Příběh je hluboký a dává znát rozdíly mezi Českem a Austrálií. Odehrává se v různých časových rovinách a to mě udržovalo u knihy.
Za mne spokojenost.

28.04.2021 4 z 5

Tomáš Řepka - Neuhýbám Tomáš Řepka - Neuhýbám Josef Pepson Snětivý (p)

Knížka měla něco do sebe, to uznávám, ovšem nelíbil se mi styl psaní, kdy mi chvílemi přišlo že to píše machr, bez kterýho by to nešlo a všichni jsou proti němu.
Přijde mi to průměrné.

20.04.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh je psaný strohým stylem, což je svým způsobem poutavé. Co jsem postrádala, bylo uvození přímé řeči, trochu jsem se v tom pak ztrácela.
Naopak samotný příběh byl "akční", byl vylíčen stylem, který se snažil podat události reálně. Hlavní motiv nemá být 2.světová válka, to je jen historické pozadí. Autorka se podle mě spíše zaměřuje hlavně na povahu a charakter hlavních postav a na to, jak se jednotlivé postavy vyrovnávají s historickými událostmi.
Za mě šlo o velmi překvapivý příběh.
Ráda bych si od autorky přečetla i další knihy.

20.04.2021 4 z 5

Pohádky do postýlky pro malé nezbedníky Pohádky do postýlky pro malé nezbedníky Walt Disney

Mě se pohádky líbily. Byly jednoduché, krátké, záživné, poučné a doplněny krásnými ilustracemi.
Nevadilo mi, že pohádka O Nemovi bylo převyprávění animáku na pár stranách, ani to, že scéna z Aut byla také součástí animáku.
Dceru pohádky zaujaly, bavily ji a pobavily jsme se u nich obě.

04.04.2021 5 z 5