1v8na 1v8na komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Kniha byla jedním slovem bomba!!!
Měla sešup i uklidňující pasáže. Byla čtivá! Měla krátké kapitoly.
Ilan je celkem fajn. Byly sice pasáže, kdy byla zoufalá a její chování mi lezlo na mozek, nicméně dalo se to vzhledem k situacím pochopit.
Oceňovala jsem i tk, že prostor dostali i ostatní bojovníci a nejen Kapitán či Vargas.
Byli ude i dvě postavy, které mi lezlo na nervy a nemohla jsem je vystát - Armin a Odon.
Příběh odpoví na nějaké otázky z předchozích dílů, přicházejí však další - proč je bojovníků 25? Co bude, když počty nesedí? Jaká jsou jména? Proč pět bran? A jak je otevřít?
Byla i pasáž, u které jsem si pobrecela, jak mě dojala.
Nyní nutně potrebuji 4.díl.

Citát, který mě zaujal:
Vargas věděl, že já lžu a já věděla, že lže on. Bránili jsme urputně svá tajemství, přestože bychom jeden za druhého položili život.

08.02.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Na jednu stranu byla kniha čtivá. Četla se velmi rychle, měla spád, ubihala. Nicméně pro mě byla trochu předvídatelná díky prologu. Vzhledem k tomu, že jsem tušila, co se stalo a tušení se mi potvrdilo jako pravdivé, mi to trochu zkazilo samotný prožitek z knihy.
Musím říct, že obdivuji oba dva hrdiny, jak se snažili s nastalou situací vyrovnat a vypořádat. Nedokážu si představit, jak bych reagovala já.

01.02.2022 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

(SPOILER) Kniha byla velmi čtivá, dojímavá, plná citů - lásky, nenávisti, porozumění, empatie, pocitů bezmocnosti...
Mě se kniha velmi líbila. Oceňuji a obdivuji Morgan, která se dostala na úplné dno, nicméně se snaží chránit dceru Claru, nechce, aby Clara ztratila iluze nebo přestala věřit v lásku. Nechce, aby odsoudila někoho, kdo již s nimi není.
Na druhou stranu tím ale ze sebe udělá obětního beránka a to mě zarazilo, i když jsem to chápala.
Hlavní myšlenka této knihy je pro mě - jak zvládnout komunikaci a výchovu dcery a přitom zároveň mít dobrý vztah?
Je to příběh, který mě nutil přemýšlet o tom, jak bych se zachovala já. Zvládla bych to?
Za mě jednoznačně pět hvězd.

29.01.2022 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Kniha byla čtivá, poutavá, napínavá. Krátké kapitoly podtrhovaly čtivost. Sourozenci Tara a Kyle mi byli sympatičtí. Jejich prarodiče se jevili velmi milí, hodní a empatičtí. Zdání ale klame.
Téma duchů se mi líbilo.
Ovšem Přízraky domu Carrowů mi přišly víc strasidelnejsi. Proto strhávám jednu hvězdu.

21.01.2022 4 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Kniha byla velmi čtivá. Krátké kapitoly, které byly protkæny chatovou korespondencí, výslechy z policie nebo denikovymi zápisky, čtivost jen podtrhovaly. Oceňuji také to, že kniha vyla psaná z pohledu více postav - pomáhá to tak více pochopit jednání, uvažování a chování jednotlivých postav.
Musím říct, že Cora mne velmi překvapila.
Za mě je příběh hltací, napínavý, akční - zkrátka bomba.

18.01.2022 5 z 5

Děti s hvězdou Děti s hvězdou Mario Escobar

Tohle byla od autora první kniha, kterou jsem četla. Osvětimskou ukolébavku jsem ještě nečetla a neměla jsem tedy s čím porovnávat kvalitu spisovatelova psaní.
Mě osobně se kniha líbila. Jsem z ní nadšená.
Kniha měla krátké kapitoly, což podporovalo její čtivost. Jacob a Moses mi byli sympatičtí.
Podle mého je poselství příběhu v tom, že i když si myslíme, že jsme totálně na dně, vždy je naděje, dobré srdce a víra v lidskost to, co nás může vytáhnout nahoru.
Knihu jsem brala jako příběh, který je inspirován hrůzami druhé světové války, nikoliv jako knihu, která vychází a popisuje jen fakta. Takže mne kniha nezklamala. Naopak jsem si ji užívala.
Oceňovala jsem i historické upřesnění a chronologické seřazení průběhu války.
A totálně mě odrovnaly otázky k diskuzi:
Malý Jacob prohlásil: "Vždycky si musíme vybírat mezi láskou a strachem." Co se stane, když si vybereme strach?

12.01.2022 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Kniha byla velmi čtivá. Nechybělo dobrodružství, napětí, akce, boj o život, ale i láska, cit a přátelství.
Velmi oceňuji i to, že každý díl série je něčím novým a dokáže překvapit. Máme stále co objevovat.
Refájci jsou pro mě velkým lákadlem a velmi mě potěšilo, že v knize byli hned od začátku.
Strážce je pro mě jednička.
Jsem velmi zvědavá, na knihu Když spadne maska. Už se těším.

12.01.2022 5 z 5

Róziny dcery Róziny dcery Zdenka Becker

Příběh mě totálně odrovnal. Téma vztahů v rodině je velmi silné. Upřednostňování jednoho dítěte nadělalo velkou neplechu a způsobilo to naprostý rodinný rozklad. Poznamenalo to vztahy se všemi - jak matky s dcerami, tak i manželky a manžela.
Kniha nutí přemýšlet, jak funguje vaše vlastní rodina.
Z knihy mám rozporuplné myšlenky a ještě ji nějakou dobu budu mít v hlavě.

05.01.2022 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Šlo o velmi příjemné čtení. Taková oddechovka a třešnička na dortu za celou sérií odkazu Dračích jezdců.
Kniha je složená ze tří povídek, které jsou právě Poutník, Čarodějnice a Červ. Nejvíc se mi líbila povídka Červ. Ilgra mi přišla velmi sympatická.
Nicméně bylo vidět, že příběh o Angele nepsal sám Paolini.
Jsem také velmi zvědavá jestli tahle kniha bude mít pokračování.

14.12.2021 3 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu měla dobrodružné a hltací části, které mě bavily a opravdu jsem je hltala. Podporovaly to i krátké kapitoly, zakončené zápisky z deníku z protektorátní Ostravy.
Na druhou stranu měla kniha rozsáhlé popisné pasáže, které mě nudily.
Musím uznat, že příběh z protektorátní Moravské Ostravy mi přišel promyšlenější a o dost lepší.
Kniha mohla být o dost kratší, o to větší by u mě měla úspěch.

11.12.2021 3 z 5

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Elena Favilli

Kniha byla plná inspirativních příběhů. Byla velmi čtivá, bavila mne. Dozvěděla jsem se i některé informace, které jsem nevěděla. Kniha je i poučná. Ilustrace parádně dokreslují psaný text.

01.12.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Musím říct, že jsem byla zklamaná. Ne ze samotného příběhu, ale z dlouhých popisných částí, které mi místy přišly velmi táhlé a nudily mě. Proto jsem si nemohla příběh užít naplno tak, jak bych chtěla. Což se promítlo do celkového dojmu z knihy.

26.11.2021 3 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Musím říct, že mě druhý díl zklamal. Oproti prvnímu dílu, měl druhý díl pasáže, které mi přišly natáhnuté a zdlouhavé. Díky nim jsem se chvílemi nudila. nicméně příběh byl zajímavý, Bloomova opět nezklamala. Líbila se mi i grafická úprava knihy.

11.11.2021 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Námět knihy je výborný, anotace mne velmi zaujala. Ovšem čtení samotného příběhu bylo těžší. Hrdinka mi místy přišla velmi naivní a to byl pro mě velký problém.

11.11.2021 2 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Šlo o moji první duchařinu. Kniha byla velmi čtivá, měla spád, akci, děj, byly i pasáže, u kterých jsem měla pocity strachu, ale zároveň i pocit, díky kterému jsem nemohla přestat číst.
Postavy mi byly velmi sympatické a přirostly mi k srdci. Remy byla úžasná - líbilo se mi, jaký měla zájem.o historii domu, zároveň měla i obavy a cítila i určitou odpovědnost za účastníky výpravy.
Také Marka jsem si oblíbila, hlavně když jsem si přečetla o jeho skutečném důvodu, proč chtěl pořádat výpravu.
Epilog byl jen krásná a pozitivní tečka v mrazivém a napínavém příběhu.

02.11.2021 5 z 5

Diana: Její nový život Diana: Její nový život Andrew Morton

Za mě propadák - očekávala jsem čtivý životopisný román a místo toho se mi dostala kniha, která mi cpala psychologické posudky a názory samotného autora a právnické věci okolo rozvodu. Zklamalo mně to.

24.10.2021 3 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Je psána pro všechny věkové kategorie, inspirativní způsob psaní určený pro děti, velmi inspirativní a rozvojové pro děti. Dozvěděla jsem se nové informace. Kniha je rozvijeci. Velmi se mi líbí i celostránkové ilustrace, které životní příběhy žen parádně dokreslují.

24.10.2021 5 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Zak mě propadák. Měla jsem problém začíst se. Chyběl mi spád a jakási akcnost, která vás nutí číst dál. Postavy mi přišly nudné a nezajímavé.

20.10.2021 1 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

(SPOILER) Bylo to méně čtivé než Odvrácená tvář lásky (to byla kniha, kterou jsem četla hned před touto). Nicméně i přesto byla kniha fajn. Střídalo se zde nepřeberné množství emocí.
Námět byl fajn, i když bych ocenila, kdyby vysvětlení stavů deprese bylo víc než jen v dotazníku.
Dost mi přišlo, že každý si v rodině hrabal na vlastním písku. je dobré, že je poukázáno na to že rodina má držet při sobě a vše si spolu vyříkat a hlavně spolu mluvit, mluvit, mluvit a vysvětlovat a vyjasňovat si věci.
Co mi přišlo zábavné a zajímavé, bylo bydlení v kostele.
A Sagan? Ten mi byl sympatickej, jen na můj vkus trochu morbidní. Nicméně co se mi hodně líbilo, byly jeho kresby, které doplňovaly příběh.

18.10.2021 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Příběh byl velmi čtivý, měl spád. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. City a emoce byly nádherně vykreslené. Poznáváme nejen hrdinku Tate, ale i Milese. Jeho kapitoly byly fantastické a i graficky upravené.
Byla to kniha, u které jsem si i probrecela.
Jednim slovem - BOMBA!

17.10.2021 5 z 5