Kniha říkadel

Kniha říkadel https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71837/kniha-rikadel-71837.jpg 5 48 14

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Nostalgie, která neztratila svoje kouzlo a půvab ani po mnoho let. Stále má co nabídnout všem věkovým kategoriím, samozřejmě nejvíce dětem. A Ladovy obrázky - požitek.

Olous1
14.11.2021 5 z 5

Další krásná kniha od Josefa Lady, kterou mělo snad každé dítě a samozřejmě i já. Kniha mého dětství, při které si ráda zavzpomínám. Strašně to uteklo.100%.

Daněla
15.03.2021 4 z 5

Klasická Ladovská záležitost. Myslím si, že od Josefa Lady se dají pořídit hezčí knížky. Stravitelnější říkadla pro děti.

Shashlick
03.01.2021 4 z 5

Hlavním plusem jsou nádherné ilustrace. Říkanky jsou zde pouze jako čtyřverší. Jedná se tedy jen opravdu o krátké hříčky.

1v8na
25.07.2020 5 z 5

čtu dcerám pořád dokolečka.
Líbí se jim hlavně ilustrace.
Některé básničky už znají zpaměti.

Lotka
05.10.2019 4 z 5

Čtu dětem stále dokola. Jako malá jsem ty kresby příliš v lásce neměla, ale doma mým malým ne/čtenářům se líbí.

Edeltruda
10.11.2018 3 z 5

Krásné velké Ladovy obrázky, říkadla mě ale moc neoslovila. Jestli tomu bylo v dětství jinak, nevím.

Péťa1950
19.07.2018 5 z 5

Říkanky, které nám nedělaly potíže a nevědomky vylepšovaly naši řeč. K tomu veselé ilustrace. Nevím, jak bych se učila mluvit s mobilem místo krásné dětské knížky. Kdy to dnešním rodičům dojde?
To platí i pro ostatní říkankové knížky Josefa Lady.

Litocha
21.04.2018 3 z 5

Ladovy ilustrace jsou dost specifické. Mě v dětství trošku děsily, všechny ty kozy a prasata pochodující po dvou zadních na mě byly moc. Samotná říkadla jsou někdy vybrána dobře, jiná mě neoslovila. Ke knížce se ale čas od času se synem vracíme.

martas006
29.05.2017 5 z 5

Známá hezká říkadla.

Hoshi
27.02.2017 5 z 5

Další krásná kniha od Josefa Lady plná říkadel, které jsme snad všichni jako děti znali z paměti.

ladyfromskye
11.12.2014 4 z 5

To je knížka ještě z časů, kdy texty a ilustrace za něco stály. Dnes, aby člověk pěknou knížku pro malé děti s krásnými ilustracemi a textem, který má nějaký smysl, pohledal. Proto je jen škoda, že některé věci z této knížky už zastaraly a mnohá slova jsou pro současné děti, jak jsem si sama ověřila na svém starším synovci, nesrozumitelná (hnětynky, hra špačky, boží dárek).

NoMi
31.05.2013 5 z 5

Tak tuto knížečku jsem znal celou zpaměti ještě dřív, než jsem se začal učit číst.

kika 13
08.02.2013 3 z 5

Dětské říkanky nádherné kresby.