Svatá Barbora přehled

Svatá Barbora
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371959/bmid_svata-barbora-Vtb-371959.jpg 4 241 241

Mladá novinářka Andrea dostala za úkol napsat článek o nikdy neobjasněné kauze, kterou před několika lety žila celá republika. V jejím středu stála dospělá žena vydávající se nejprve za jedenáctiletou dívku a později v Dánsku za stejně starého chlapce. V příběhu se vršily nové a nové záhady, konspirační teorie se měnily ze dne na den. Týrání, vliv všemocné sekty, nitky vedoucí do nejvyšších sfér. Andrea je čím dál více pohlcována pátráním, zapomíná na svůj osobní život, na svého přítele Jakuba, ze stěn svého pokoje vytvoří obří nástěnku plnou jmen, událostí a souvislostí. Dozvídá se nové skutečnosti, vždy se jí narýsuje možná varianta, která je následně popřena, každá nalezená odpověď pokládá další otázky. Andrea se ztrácí v nekonečném labyrintu, ale nedokáže přestat hledat pravdu, a když se jí nakonec zdá, že ji má téměř na dosah, je postavena před zásadní otázku: Co všechno je ochotna obětovat?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svatá Barbora. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (53)

martineden
včera 5 z 5

Kuřimskou kauzu jsem sledovala a říkala si, že to snad není možné. A byla jsem zvědavá na to, jak si autoři komiksu s tématem poradí. A je to skvělé, smekám.

simca9342
04.10.2023 5 z 5

Komiks jsem přečetla opět v knihovně.
Příběh, který není žádná slátanina, brak nebo něco podobného, mě zaujal hned podle obalu.
O kuřimske kauze jsme se bavily v občance. Ve zkratce jsem se dozvěděla o malém Ondrovi, jeho bratrovi, matce Kláře, která dělala strašné věci a sousedovi, který těm dvěma zachránil život.
V příběhu je toho víc než dost a chvílemi mi trvalo než jsem se zorientovala v postavách. Andrea je mladá reportérka zkoumající tento případ. Stejně jako kolega, který se z toho zbláznil (ona k tomu nemá daleko) se také chce dostat k jádru věci. Kauza týrané "Aničky" a později i Ondry kvůli nejasnostem dodnes otřásá veřejností. Andrea se dostává k tajemnému hnutí Grálu, které následovaly dvě nerozlučné kamarádky, které tam trochu vztahově rozdělila obsese, představa stát s dítětem.
Kolem Adama, Lucie nebo Čana krouží otázky jako jestřábi a čekají na rozluštění.
Podaří se to Andree?


Inugoya
07.09.2023 5 z 5

Komixy mám ráda a tenhle ve mně zanechal hluboký dojem.

Kuřimskou kauzu jsem nijak podrobně nesledovala, takže nevím, kolik z informací uvedených v příběhu jsou fakta a kolik dílo fantazie, každopádně všechno to do sebe zapadalo a dávalo to hluboký smysl.
Člověk si tak nějak uvědomí syrovost toho, jak hluboká ta králičí nora vlastně je, a jací... chtěla jsem napsat lidé, ale příčí se mi to... jaké stvůry žijí mezi námi, a možná hned vedle nás. A my nic netušíme.

Komix je také velmi zajímavý střídáním různých výtvarných stylů a celkově jeho zpracování hodnotím velmi pozitivně.

Může tak být obohacujícím čtením i pro všechny, kteří se kauzou ani sektami nezabývají, protože materiálu k zamyšlení o životě je tam i tak víc než dost.

Doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (2)

2018 - Cena Muriel (Cena České akademie komiksu)
2018 - Cena Muriel (Nejlepší kresba)


Kniha Svatá Barbora v seznamech

v Přečtených322x
ve Čtenářské výzvě35x
v Doporučených16x
v Knihotéce56x
v Chystám se číst121x
v Chci si koupit40x
v dalších seznamech3x