Svatá Barbora

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladá novinářka Andrea dostala za úkol napsat článek o nikdy neobjasněné kauze, kterou před několika lety žila celá republika. V jejím středu stála dospělá žena vydávající se nejprve za jedenáctiletou dívku a později v Dánsku za stejně starého chlapce. V příběhu se vršily nové a nové záhady, konspirační teorie se měnily ze dne na den. Týrání, vliv všemocné sekty, nitky vedoucí do nejvyšších sfér. Andrea je čím dál více pohlcována pátráním, zapomíná na svůj osobní život, na svého přítele Jakuba, ze stěn svého pokoje vytvoří obří nástěnku plnou jmen, událostí a souvislostí. Dozvídá se nové skutečnosti, vždy se jí narýsuje možná varianta, která je následně popřena, každá nalezená odpověď pokládá další otázky. Andrea se ztrácí v nekonečném labyrintu, ale nedokáže přestat hledat pravdu, a když se jí nakonec zdá, že ji má téměř na dosah, je postavena před zásadní otázku: Co všechno je ochotna obětovat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371959/svata-barbora-Vtb-371959.jpg 4.4147
Žánr
Komiksy, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Lipnik
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Svatá Barbora

Přidat komentář
BratrO
19. října

Když si uvědomim, že je to Je to jen poupravená skutečnost ... wt*. Graficky dokonalý.

bosorka
14. října

Skvělá grafika. A ten příběh. Skoro těžko uvěřit, že je postaven na reálných základech. Už tehdy, když probíhal médii, jsem tomu skoro nemohla uvěřit a mnohdy si dodnes říkám, že z kuřimské kauzy mohl být pěkný film či minisérie. I teď jsem se po dočtení komiksu znovu ponořila do mnoho let starých článků a nestačila zase zírat.
Komiks je skvěle zpracovaný, příběh uhání kupředu, navíc popouzí člověk k dalšímu pátrání po tom, jak to vlastně ve skutečnosti bylo. Protože komiks je logicky částečně fiktivní, vypouští některé dotčené, mění jména... zdánlivě rozplétá leccos, leccos ale nejspíš zůstane pro veřejnost nerozpleteno navždy.


1v8na
12. října

Šlo o můj první grafický román.
Líbilo se mi zpracování samotné kauzy a vykreslení Barbory alias Aničky nebo Adama.
Grafika byla úžasná a komiks měl hlavu a patu.
Jen bych ji nenazývala kuřimskou - protože oblast, kde celá kauza vyšla najevo, je satelit, kde bydlí spíš náplava než kuřimáci....

Ajinka79
12. srpna

Na tuhle kauzu už jsem dávno zapomněla. Neměla jsem ani ponětí, jak mohla být složitá...
Super grafika, zajímavý příběh. Doporučuju!

Zuzvil
03. srpna

Za mě famózně zpracovaný kuřimský případ, dokonalá grafická podoba, velmi autentické a výborné ilustrace, no a zpracování samotného příběhu úžasné. Z velké části fikce, ale přitom tam krásně vše pochopíte a dotvoříte si sami vlastní příběh (protože je zde krásně ukázáno, jak vás může cokoliv fanatického semlít, i člověk sám sebe). Za mě opravdu top komiks jsou jsem za poslední dobu četla a rozhodně doporučuji k přečtení, konspirační konec je už jen třešinka na dortu.

SlamLenka
07. července

Asi každý z nás se někdy do něčeho tak moc ponořili, až z toho byla mánie, a přesně to samé se stalo i Andree, novinářce, která s naprostou posedlostí propadla kuřimské kauze, o níž se snaží napsat článek. Komiks si klidně můžete přečíst, i když tuhle kauzu neznáte (ostatně já o ní věděla – a vlastně stále vím – jen naprosté minimum), protože komiks beztak pracuje stejnou měrou s fakty i fikcí. Podstatné tu je sledovat, co to s někým udělá, když se nechá strhnout k zběsilé, ale zároveň i dost marné snaze pochopit pravděpodobně nepochopitelné.
Ocenit musím především skvělé grafické zpracování a práci s detaily a kompozicí. Celkově to byl zajímavý zážitek, ovšem na nějakou dobu se teď radši zase oddám nějaké té konvenčnější literatuře... =)

Pablo7
31. května

Knížka je perfektně graficky zpracována. Když jsem si ji půjčil ani jsem nevěděl, že vychází z tzv.kuřimské kauzy, kterou jsem po pravdě příliš nesledoval. Autoři však bohužel celý příběh vypráví prostřednictvím novinářky, která má reprezentovat náš voyerismus. Autoři píší, že nevypráví příběh jedna ku jedné, ale z etických důvodů vypouští některé oběti. Právě postava novinářky mně přišla úplně zbytečná, nezajímavá a nevěrohodná. Škoda, mohlo to být lepší.

blackoutzuzi
12. května

Svatá Barbrora je komiksový román, který vychází z tzv. kuřimské kauzy. Autorům smekám nejen za grafické zpracování, ale také za jejich úsilí okolo studia celé kauzy.

1

Štítky

české komiksy novinářky sekty

Autoři knihy

Marek Šindelka
česká, 1984
Vojtěch Mašek
česká, 1977

Podobné knihy

Kniha Svatá Barbora je v

Právě čtených1x
Přečtených200x
Čtenářské výzvě24x
Doporučených12x
Knihotéce35x
Chystám se číst106x
Chci si koupit29x
dalších seznamech2x