Pohádky z Větrné Lhoty

Knížka obsahuje sedm větrných příběhů z oblíbených večerníčků. Rozpustilé pohádky určené především pro předškolní věk. Hezky ilustrovaná. Uprostřed světa je vesnička Větrná Lhota, žijí tam dva bratříci-větrníčci. Větší a divočejší je Vichura a menší, co rád jen houpá obláčky, se jmenuje Radovánek. Přestože jsou ještě malí, dout a lítat umí už pořádně, s větříky je také velká kamarádka ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14579/pohadky-z-vetrne-lhoty-14579.jpg 4.561
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Pohádky z Větrné Lhoty

1v8na
08.12.2020

Byly to pěkné pohádky, které znám z večerníčku, doplněny parádními ilustracemi. Dceři se pohádky před spaním velmi líbily.

certik003
13.11.2019

Milá knížka, kterou jsem četla neteři před spaním a oběma se nám líbila.

Richisa
10.09.2019

Moc pěkná kniha. Přiměřeně dlouhý text pro malého čtenáře a příběhy jsou taky moc hezké

Jéňa2008
20.11.2017

Knížka se mi moc líbila, byla to zábava.

Lucissia
12.10.2017

Pěkná knížka, já si ji pamatuji ještě z Večerníčků. Synovi se také líbila, takže spokojenost velká. :-)

knihamouder
25.04.2017

Příběhy větrných vykuků jsem předčítala svým nemocným rošťákům. Knížka se jim moc líbila. Krátila nám nudné dny, kdy jsme nemohli ven.

LeniBeni
22.03.2017

nádherná knížka

Jitka_Roškotová
11.01.2017

Pohádky z Větrné Lhoty si z Večerníčků nepamatuji, nebo mi vůbec neutkvěly v paměti. Ke knížce jsem tak přistupovala se značnou rezervou, ale velmi příjemně mě překvapila. Četly jsme ji s dcerou před spaním a na konci nám bylo líto, že je příběhů jen sedm... Příběhy větříčků Vichury, Radovánka a jejich kamarádky Jajdy jsou vtipné a zábavné. A jejich obrovským plusem je, že dětem nenásilně vysvětli, proč vůbec vítr existuje a k čemu všemu je dobrý, ať už jde o sušení prádla nebo o pomoc ptáčatům, která se právě učí létat. Okrajově je také seznámí s ostatními členy větrné rodiny, s tetou smrští nebo strýci Tajfunem a Severákem...