1bublina 1bublina komentáře u knih

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Skvělá kniha. Líbila se mi víc než Tatér z Osvětimi. Jak to chodilo v koncentračních táborech už jsem věděla z jiných knih, filmů nebo exkurzí se školou. O gulagu jsem nevěděla nic. Přežít koncentrační tábor muselo být hrozně těžké. A potom místo svobody a nového života po skončení války jít do gulagu na mnoho dalších let - to je absolutně nepředstavitelné. Cilka opravdu byla ten nejstatečnější člověk - jak řekl Lale.
Každý člověk, který je nespokojený v současnosti nespokojený se svým životem nebo s tím, jak to na světě chodí, by se měl přečíst tuto knihu.

15.09.2020 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Opět perfektní a napínavá kniha. Jsem ráda, že nám tentokrát autorka více přiblížila život amišů, který mě hodně zajímá. Milostná linka příjemná, nerušivá. Jdu hned na 3. díl.

05.06.2019 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Nikusscha. Kniha opravdu skvělá. Chytla mě hned od začátku a nepustila až do konce. Moc se mi líbilo, jak autorka postupně dávkovala celý příběh. Určitě přečtu i další knihy od autorky.
ČV 2019 - 9. Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů
(v době čtení tady bylo jen 9 komentářů, opravdu :-)

25.03.2019 5 z 5

Útočník Útočník Ed McBain

McBain je moje srdcovka. Tuhle jsem přečetla za 2 dny a byla fakt dobrá. Bert Kling je můj oblíbenec hned po Carellovi.

19.02.2019 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

S posledním dílem jsem si dala načas a přečetla ho až letos, přestože předchozí díly jsem četla už dávno. První polovina knihy byla trochu rozvláčná a tolik se toho nedělo. Zase to dobře vykreslilo atmosféru beznaděje, kdy Harry s Ronem a Hermionou nevěděli, kde hledat. Celkem mě mrzelo, že už se děj neodehrává v Bradavicích.
Druhou polovinu jsem zhltla během jednoho večera a konec byl opravdu skvělý.
Hodně lidí komentovalo epilog jako "přeslazený a zbytečný"... Mně se naopak líbil. Jsem ráda, že to dobře dopadlo a že se hrdinům dobře daří i po 19-ti letech.
ČV 2019 - Kniha od ženské autorky s mužskou hlavní postavou.

05.02.2019 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Na rozdíl od předchozích dvou dílů jsem se začetla hned a knihu jsem téměř přečetla na jeden zátah. Možná to bylo díky prostředí psychiatrické kliniky, které je pro mě velmi zajímavé. Motiv byl až na závěru knihy (tak jako u předchozích dílů) a připadal mi mnohem méně uvěřitelný než v knize Pět nebo Slepí ptáci. I přes nepravděpodobnost tohoto motivu se mi kniha moc líbila. Beatrici a Florinovi fandím od prvního dílu, Achim mě štve.. doufám, že brzy přeloží i další díl série.

30.12.2018 5 z 5

Zvěrolékař v chomoutu Zvěrolékař v chomoutu James Herriot (p)

James Herriot je moje srdeční záležitost. Jeho knihy můžu číst znovu a znovu. Jak už tu psali jiní, mohu sáhnout po jakémkoli díle pana Herriota a vždycky mě zahřeje nebo zlepší náladu, když mi není dobře. Je to můj nejoblíbenější autor už od dětství.

05.01.2023 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu - čte sám autor Ladislav Zibura. Před tím jsem poslouchala Prázdniny v Česku (čte Martin Písařík) a nelze srovnávat. Ládík čte mnohem lépe, pomaleji a krásně intonuje. Je to pochopitelné, když to sám prožil a napsal.
Více mě bavila část v Nepálu. V Číně už mi to přišlo takové monotónní. Rozhodně doporučuji zajít na Ládíkovu přednášku. Termíny a místa zde: www.zibura.cz

19.05.2022 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Poslouchala jsem jako audioknihu - namluvil Martin Písařík. Sice jsem měla pocit, že mi ji čte Ted Mosby, ale jeho přednes se mi moc líbil. Přiznám se, že některé pasáže pro mě byly nudnější. Víc mě baví díly, kde Ládík cestuje do zahraničí a snaží se s někým domluvit cizí řečí.
Nejvíc se mi líbila část s Puranem a výstupem na Sněžku a výlet s japonskými kamarády.
ČV 2022 - Kniha, jejíž autor je novinář.

17.03.2022 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Kniha se mi moc líbila. Velmi mě potěšily uvozovky - už jsem od P.Soukupové četla dvě knihy a tam uvozovky u přímé řeči nebyly. Hezky vykreslené povahy dětí a jejich trochu jiné vnímání světa - hlavně u Mily. Trochu mě překvapil konec, který byl tak nějak useknutý. Otočila jsem stránku, že budu číst dál a tam už nic nebylo.
ČV 2022 - Kniha, jejíž postava má fyzickou indispozici.

29.01.2022 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

První část knihy mi přišla maličko nudnější a nemohla jsem se začíst. Ale od druhé části už jsem knihu přečetla na jeden zátah. První jsem viděla film a byla jsem mile překvapená, jak věrně se tvůrci filmu drželi knihy. Konec byl napínavý i přesto, že jsem věděla, jak to dopadne. V budoucnu se k triologii určitě vrátím a přečtu znovu.
ČV 2021 - 18. Kniha z prostředí, ve kterém bych se nechtěl(a) ocitnout.

05.03.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Třetí kniha od autorky a zase skvělá. Tahle byla stejně dobrá, možná ještě o trochu lepší, než Duch domu Ashburnů. Daniel mi byl velmi sympatický hned od začátku, stejně jako Bran. A co teprve vyzáblý kocour! Jen Kyle mi šel na nervy.
Příběh perfektně vymyšlený, na konci opravdu napínavý. Několikrát jsem si při čtení říkala: "Tak a je všechno ztraceno! Tohle už nepůjde zachránit!"
ČV 2021 - 4. Kniha, ve které se objevují nadpřirozené postavy.

20.02.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Líbila se mi víc než Deset malých černoušků, protože ta byla na můj vkus příliš krátká. Agatha měla postavy nesympatické a nebylo mi líto, že postupně umírají. Ale v této knize jsem si některé postavy oblíbila měla jsem strach, aby nebyly další na řadě. Mnohem lepší než Manželé od vedle. Ti mi přišli dost kýčovití.

31.12.2020 4 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Opravdu skvělá kniha. Autorka má neuvěřitelnou trpělivost s dětmi, které její pomoc tolik potřebují. Oceňuji zmínku o tom, jak to s dětmi bylo dál po skončení terapie.

08.12.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

První polovinu knihy jsem přečetla během jednoho večera a moc mě to bavilo. V polovině se ale dozvíme, kdo za tím stojí. To mě trochu otrávilo, protože to bylo klasické klišé, které již bylo ztvárněno v mnoha filmech nebo krimi seriálech. Pak se ale dozvídáme, že to bylo ještě o trochu složitější než se zdálo, takže jsem přeci jenom chtěla dát 4 hvězdičky. Kvůli poslední kapitole ale dávám jen 3, protože to vidím jako snahu autora čtenáře co nejvíce šokovat. Jinak je ale kniha napsaná dobře, čte se dobře a nejsou tam žádné nudné nebo zdlouhavé pašáže.

26.10.2020 3 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Kniha mě velmi mile překvapila. Minulost a přítomnost se střídaly vždy po jedné kapitole, a to mě vždy nutilo číst dál a dál. Autorka často kapitolu zakončila něčím překvapivým a udržovala mě tak v napětí. Vraha jsem si tipla, ale jen proto, že nebylo moc z čeho vybírat. Konec byl hodně překvapivý a měl spád. Za mě opravdu povedená kniha.
ČV 2020 - Kniha, která má na obálce květinu.

11.08.2020 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Milé vtipné čtení. Asi to není kniha pro každého, protože Ládík má specifický humor, ale já jsem se smála a často i nahlas. Knihu jsem přečetla během dvou nočních směn v práci. Je to můj druhý cestopis - oba od stejného autora, takže nemám srovnání, jak obvykle takový cestopis vypadá. Na této knize se mi líbilo, že tam nebylo obšírné popisování krajiny, měst nebo dokonce historie. Bylo toho tak akorát, aby mě začalo zajímat Turecko, Jeruzalém a lidé, kteří v těchto zemích žijí.

31.12.2019 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Během čtení jsem měla pocit, že hraju WoW. Nápad na vtažení je perfektní a určitě by ho ocenila spousta lidí v reálném světě. Kniha se četla úplně sama a hned jdu na druhý díl.

07.09.2019 5 z 5

Po předchozích dílech velké zklamání. Téměř celá kniha je o úplně cizích lidech a postavy z předchozích dílů jsou zmiňovány jen okrajově.

19.08.2019 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Kniha se mi líbila. Nejvíc mě zaujal příběh Pavla, Markéty a Berta. Dokonce jsem na ně myslela a i ve chvílích, kdy jsem nemohla číst. Autorův styl se mi líbí a přijde mi, že se zlepšuje. Nejméně se mi zatím líbila první kniha Mlok, Šampón, Tečka a Karel. Nejlepší víkend bych zařadila na stejnou úroveň jako Erotikon.

22.06.2019 4 z 5