marasaj

Přečtené 76Cvičení a hry se psem
duben 2016 (15.-18.)
Cvičení a hry se psem 2012, K. Schlegl-Kofler

Určeno pro začáteční pejskaře, pro ty ktěří ještě nemají větší zkušenosti. Pro pokročilé může být výhodou čerpat inspiraci, i když pokročilý cvičitel - pejskař už většinu bude znát.


Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna
březen - duben 2016
Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna 2015, D. Glattauer

Bavilo mě to od začátku až do konce, i když jsem měla trochu obavy, že je to psané formou e-mailu. Ten kdo váhá přesně ze stejného důvodu - NEVÁHEJTE.. Strašně mi utíkala každá stránka, byla jsem napnutá jako struna a určitě si od Davida Glattauera.


Pět
březen 2016 (25.-29.)
Pět 2015, U. Poznanski

Tohle byla vážně jízda.. Napínavý od začátku až do konce, okamžitě mě to vtáhlo do děje. Skvěle vymyšlený, všechno do sebe zapadá, nikde autorce nic nezůstalo nevysvětleně viset. Pro mě lepší než Saeculum..


Tam někde za duhou
březen 2016 (07.-13.)
Tam někde za duhou 2013, A. Smith

Zaujal mě nápad, se kterým autorka přišla. Zpočátku se seznamujeme s dějem, ale postupně hlavní myšlenka upadá a řeší se v ději několich dějů vedlejších, nepodstatných... Tím to u mě vyvolalo nuddné čtení, které skončilo tak, že jsem přeskakovala různé počty stránek, vždycky si kus přečetla, zjistila jsem, že o nic důležitého jsem nepřišla až jsem se dostala na konec, kde to zase začalo navazovat se začátkem. Jinak docela pěkné laděná obálka.


Noční host
únor - březen 2016
Noční host 2013, F. McFarlane

Do čtení jsem se musela nutit, byla jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla. Dalo by se to zkrátit na 100 stran a bylo by to asi tak nastejno... Každopádně asi v polovině mě napadlo, jak by to asi mohlo dopadnout a říkala jsem si že to snad ne.. Taky že ano, normálně bych hodnotila průměrně třema hvězdama, ale konec mě totálně odrovnal, tudíš jen dvě hvězdy, za to že jsem to nějakým zázrakem požvejkala.. Uf..


Pýthiiny rady
leden - únor 2016
Pýthiiny rady 2015, E. A. Sund


Příliš mnoho Kateřin
leden 2016 (21.-24.)
Příliš mnoho Kateřin 2015, J. Green

Pro mě zatím nejslabší knížka od Greena, bohužel. Zvažovala jsem jestli si ji koupím a jsem ráda, že jsem si jí půjčila v knihovně. Ale opět to má něco do sebe, jako každá knížka od něj.. Děj je samozřejmě předvídatelný. Není to tak úplně odpočinková knížka u které nemusíte přemýšlet, tedy pokud se nezabýváte matematickým podtextem, což pak asi nedává smysl :D Asi bych tomu všemu nerozuměla tolik, kdybych se podleního půl roku nemusela funkcím věnovat - ale to už není tak podstatné.


Hladový oheň
leden 2016 (06.-20.)
Hladový oheň 2014, E. A. Sund

I druhý díl je super čtení, je to skvěle vymyšlený, všechno do sebe začíná zapadat (i když to tak předtím vůbec nevypadalo.) Je tam docela dost postav, ale já jsem byla do čtení tak zapálená, že mi nedělá problém kdo je kdo. Jsem zvědavá na závěrečný díl a docela jsem zvědavá, jestli to skončí tak jak předpokládám. Jen škoda že opět nemůžu hodnotit plným počtem hvězdiček. Ovšem obálka mi k tomu docela sedí.


Vraní dívka
leden 2016 (01.-05.)
Vraní dívka 2014, E. A. Sund

Dala bych 5 hvězdiček, protože je to skvěle vymyšlené, dokáže to udržet pozornost čtenáře a já osobně jsem se s tímto námětem ještě nesetkala. ALE.. dávám jenom 4 hvězdičky, protože to co mě na knihu nejvíce nalákalo, bylo to, že má na obálce štítek JEN PRO SILNÉ POVAHY. Jako jo, pro někoho kdo čte spíš rodinné ságy, nebo romány pro ženy chápu, že by to mohlo být takové "horší" - ale pro někoho jako jsem já, to tak hrozné nebylo (jako pro většinu lidí že..) Každopádně se pustí do dalšího dílu.


Postel
? - listopad 2015
Postel 2011, D. Whitehouse


Dítě číslo 44
říjen 2015 (05.-16.)
Dítě číslo 44 2009, T. R. Smith

Jelikož se o této knize poslední dobou často mluví a proletěla teďka hodně blogosférou, tak jsem si knížku půjčila v knihovně. No jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, ale jen půjčila, protože... Protože jsem skončila na 72 straně a neudělalo to na mě nějakej dojem. Nečetlo se to nejhůř, ale ani dobře na to, abych pokračovala. Četla jsem, pak jsem ji musela odložit a už mě nic nepřimělo k tomu abych pokračovala dál. Než abych se do čtení nutila s tím, když si mě knížka nezískala natolik, abych jí věnovala dál pozonost, tak jsem ji raději vrátila do knihovny. Prostě 100 lidí, 100 chutí.


Saeculum
říjen 2015 (01.-04.)
Saeculum 2014, U. Poznanski


Jako v kávovém mlýnku
září 2015 (03.-08.)
Jako v kávovém mlýnku 2013, C. Coyle (pseudonym)


Fangirl
srpen - září 2015
Fangirl 2015, R. Rowell

Je to lehké, svižné, čtivé čtení, ALE... i já se přikláním k těm, kteří by se obešli bez pasáží se Simonem a Bazem. Díky tomu mi knížka přišla taková místy vleklá a celkově by asi snesla o pár stránek míň. A i když je obálka taková "obyčejná" je strašně moc pěkná a přesně tento odstín zelené mi k tomu sedí.


Mezi zrnky kávy
srpen 2015 (21.-25.)
Mezi zrnky kávy 2013, C. Coyle (pseudonym)

Milé a lehké čtení. Očekávala jsem víc, ale nemohu to nazvat zklamáním - to určitě ne. Na čtení jsem se těšila, nemusela jsem se do čtení nutit, ale přece mi tu jen něco chybělo. Knížka má především krásnou obálku a tudíš nejde si ji nezamilovat a samozdřejmě naláká všechny milovníky kávy, mezi které já osobně také patřím. Na to, že nemám zálibu v popisech, o kávě mi to vůbec nevadilo, naopak mě to potěšilo a byla to skvělá zkušenost. Doporučuji těm, kteří nemají moc velká očekávání, ale chtějí se s chutí pustit do čtení. Hodnotila bych 3,5 kdyby to bylo možné, ale jelikož to nejde tak dávám 3 hvězdičky.


Pátá kolona
srpen 2015 (08.-21.)
Pátá kolona 2011, R. Hofman

Ještě se mi nestalo, že bych začala číst knihu a po prvním odložení už se k ní nevrátila. Vždycky jsem aspoň chtěla vědět jak to skončí a tak jsem se do čtení nutila a pořád tomu dávala šanci. Tady NE. Jednoznačně NE! Od té doby co jsem ji odložila mě ani nepřinutilo nic číst ji dál, ani mě nezajímá jak dopadne. Jako kdybych ji nikdy nezačala číst. Skončila jsem na 56 straně a konec.


Volání Kukačky
srpen 2015 (08.-20.)
Volání Kukačky 2014, R. Galbraith (pseudonym)

Do čtení jsem se musela nutit. Mám ráda detekticky, ale zdlouhavé popisy nejsou mým šálkem kávy. Snažila jsem se to dočíst, ale skončila jsem na 244 straně. Dávám dvě hvězdičky, ale to jen díky Robin, která se mi opravdu hodně zamlouvala.


Dokonalý svět
srpen 2015 (14.-17.)
Dokonalý svět 2013, A. Condie

Skvělá trilogie a určitě se k ní časem vrátím. Druhý díl byl pro mě tím nejlepším. Doporučuji!


Dokonalý sen
srpen 2015 (05.-06.)
Dokonalý sen 2013, A. Condie

Na začátku mě to moc neoslovilo. To se však od druhé třetiny změnilo. Četlo se to skvěle a rychle. Od poloviny knížky jsem myslela na to, jak to dopadne. Konec byl pro mě částečně překvapující, ale z části ne. Každopádně se pustím do třetího dílu. Dávám hvězdičky, protože příběh mě donutil přemýšlet nad věcmi, v našem - skutečném světě.


Druhá stříbrná kniha snů
srpen 2015 (03.-05.)
Druhá stříbrná kniha snů 2015, K. Gier

První díl se mi líbil hodně. Fakt hodně. Čekala jsem, že druhý díl bude taková ta "vsuvka" mezi prvním a třetím dílem, ale... OMYL!! Čte se to tak neuvěřitelně dobře, že se ani pořádně nestačíte nadechnout a - jste na konci. Liv mi bylo (je) líto, že Henry má takové tajnosti. Ale pevně věřím, že ve třetím díle to mezi nimi dopadne tak - jak má :) Napjatě čekám na třetí díl a doporučuji! :)


První stříbrná kniha snů
červenec 2015 (08.-10.)
První stříbrná kniha snů 2014, K. Gier

Váhala jsem jestli dám 5 hvězdiček, ale musela jsem. Tato kniha si to zaslouží. Už na prvních stránkách vás to chytne a do konce nepustí. Musela jsem pořád číst a číst, protože jsem byla zvědavá jak to dopadne. A pokud jsem knihu musela odložit, těšila jsem se až se zase vrátím ke čtení.


Svět bez princů
červen - červenec 2015
Svět bez princů 2015, S. Chainani

Druhej díl mě bavil víc než než první. Přišlo mi to tak nějak celkově napínavější. Autor si s celou knihou pěkně vyhrál. Opět k tomu můžu říci, že čtení jsem si užila, ale nemyslím si, že je to kniha pro děti. To však neubírá na knize.. Ten konec byl hodně hodně nečekaný (alespoň pro mě) a těším se jak to všechno celé dopadne!


Houby
? - červen 2015
Houby 2012, H. W. Kothe

Velmi pěkne zpracovaný atlas hub, nádherné fotografie, není to takový ten atlas hub, který když otevřete, vyskočí na vás malá písemnka a jen samé řádky. Tohle je atlas hub, který je pěkne zpracovaný, informací tak akorát.


Temnou chodbou
červen 2015 (15.-19.)
Temnou chodbou 2013, L. Duncan

Nemela jsem moc velka ocekavani. Kniha ma docela pomaly rozjezd, autorka se v tom trosku placa.. Ale.. od druhe poloviny je to pekne nabite, cte se to neuveritelne rychle. Ctyri hvezdicky..


Psycho
červen 2015 (09.-11.)
Psycho 2014, R. Bloch

Myslela jsem ze to bude spis takova ta nuda a tak jsem nemela moc velka ocekavani. Byla jsem prijemne prekvapena :-) urcite se pustim do dalsiho dilu a doporucuji :-) I kdyz knizka je predvvydatelna, je pekne zpracovana :-)


Ostrov Lhářů
červen 2015 (03.-05.)
Ostrov Lhářů 2015, E. Lockhart (pseudonym)

Nápad to je dobrý, ale něco tomu pořád chybí.. Děj je pěkně propracovaný, ale místama to trošku zadrhává a často se i opakuje. Není to špatné, ale není to ani nic převratného.


Sny o vůni citronů
květen - červen 2015
Sny o vůni citronů 2012, K. Ingemarsson

Sny o vůni citronů.. Vůbec jsme nečetla anotaci, absolutně jsem nevěděla o čem to je, ale prostě jsem si ji koupila a pustila se do ní. Neměla jsem žádná očekávání, ale.. ! Je to super na oddech, čte se to strašně rychle a dobře. Několikrát jsem si říkala, že bych chtěla být právě v této restauraci a něco si objednat :)


Škola dobra a zla
? - květen 2015
Škola dobra a zla 2014, S. Chainani


Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti
duben 2015 (16.-23.)
Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti 2014, D. Landsman

Nooo.... Pro zasmání a oddech - dobrá volba. Je teda pravda, že v jedné části knížky se autor opakuje, ale budiž.. Ale kniha roku?


Stmívání – grafický román
15. duben 2015
Stmívání – grafický román 2010, S. Meyer

Byla jsem celkem zvědavá na tuhle knížku, četlo se to dobře jen mi to přišlo, že v některých částích je to moc uspěchané, klidně by knížka snesla pár stránek navíc, doporučuji


Přítel s dlouhýma ušima
duben 2015 (05.-09.)
Přítel s dlouhýma ušima 2008, M. R. Levin

"Zlaté rybky, želvy a křečci - to jsou domácí zvířátka. Psi jsou rodina." Tahle knížka chytne každýho, kdo miluje pejsky.. Krásný, ale smutný příběh. Ale tak to v životě bohužel chodí.. !DOPORUČUJI!


Nebeská láska
duben 2015 (04.-05.)
Nebeská láska 2014, L. Byrne

Čekala jsem od toho víc.. myslím, že kniha jí místy komplikovaná tím, že se některé části stále opakují.....


Malý princ
01. duben 2015
Malý princ 2005, A. d. Saint-Exupéry

Myslim ze tato knizka nepatri do cetby zakladni skoly... je to takova pohadka pro dospele :-)


Záchranný člun
březen 2015 (13.-23.)
Záchranný člun 2012, C. Rogan

"Kdyz jsme nemluvnata, potrebujeme autoritu, aby nas vedla a starala se o nas. Nepochybujeme o teto autorite a predstavujeme si, ze maly okruh naseho rodinneho zivota je hranici vesmiru a ze to, co vidime kolem sebe, existuje vsude a take ze to je, jak ma byt. Jak dospivame., nas obzor se rozsiruje a zaciname pochybovat. To trva az do te doby, kdy bud svrhneme sve stvoritele - rodice - nadobro a zaujmeme jejich misto jako tvurci sila ve vlastnim zivote, anebo si za ne najdeme nahradu, protoze strach a odpovednost jsou prilis velije. Lide se ubiraji tam ci onam a tomu lze pricist vsechny velke osobni i politicke rozepre napric dejinami." Mistama trochu nuda, takove prumerne cteni


Dospěj!
březen 2015 (08.-13.)
Dospěj! 2012, B. Brooks

Něměla jsem žádná očekávání, ale příjemně překvapila.. Je škoda, že u ná vyšla jen tato kniha, protože já bych určitě neváhala koupit si něco dalšího od Bena Brookse :)


Lovec duchů
březen 2015 (05.-08.)
Lovec duchů 2012, D. Meister


Moje drahá teta
březen 2015 (02.-03.)
Moje drahá teta 2012, D. Heldt


Zakázaná přitažlivost
únor 2015 (24.-28.)
Zakázaná přitažlivost 2014, K. Petrusová

Tahle série mě bavila, je obrovská škoda, že se s ní loučím, ale určitě se k ní zase vrátím! Když jsem dočetla druhý díl, říkala jsem si že ten poslední už bude takový.. prostě nic moc, ale omyl! Byla to skvělá jízda, u Katky prostě jako vždycky :) Katka píše prostě strašně svižně a dobře.. Každá její knížka se čte strašně rychle a najednou jste na konci.. Můžu jen doporučit! Dávám opět 5 hvězdiček, protože jinak to ani nejde :))


Pouto
? - únor 2015
Pouto 2013, M. Watson

V levných knihách jsem objevila od Watsona - Jedenáct - a líbilo se mi to. Proto jsem se rozhodla koupit si i Pouto.. Nebylo to špatně, dobře se to četlo, ale nic co by mě nějak nadchlo. Je to taková oddechová jednohubka.


Dech
únor 2015 (17.-18.)
Dech 2013, S. Crossan

Není to nic extra, ale na odreagování dobrý. Když jsem začala číst, tak prvních 40 stran mě bavilo, pak mě to nějak nechytalo, ale pak se to zase rozjelo. Druhý díl si asi koupím, chci vědět, jak to nakonec dopadne :)


1