marasaj

Cvičení a hry se psemCvičení a hry se psemK. Schlegl-Kofler

Určeno pro začáteční pejskaře, pro ty ktěří ještě nemají větší zkušenosti. Pro pokročilé může být výhodou čerpat inspiraci, i když pokročilý cvičitel - pejskař už většinu bude znát.

18.04.2016

PětPětU. Poznanski

Tohle byla vážně jízda.. Napínavý od začátku až do konce, okamžitě mě to vtáhlo do děje. Skvěle vymyšlený, všechno do sebe zapadá, nikde autorce nic nezůstalo nevysvětleně viset. Pro mě lepší než Saeculum..

01.04.2016

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlnaDobrý proti severáku / Každá sedmá vlnaD. Glattauer

Bavilo mě to od začátku až do konce, i když jsem měla trochu obavy, že je to psané formou e-mailu. Ten kdo váhá přesně ze stejného důvodu - NEVÁHEJTE.. Strašně mi utíkala každá stránka, byla jsem napnutá jako struna a určitě si od Davida Glattauera.

01.04.2016

Tam někde za duhouTam někde za duhouA. Smith

Zaujal mě nápad, se kterým autorka přišla. Zpočátku se seznamujeme s dějem, ale postupně hlavní myšlenka upadá a řeší se v ději několich dějů vedlejších, nepodstatných... Tím to u mě vyvolalo nuddné čtení, které skončilo tak, že jsem přeskakovala různé počty stránek, vždycky si kus přečetla, zjistila jsem, že o nic důležitého jsem nepřišla až jsem se dostala na konec, kde to zase začalo navazovat se začátkem. Jinak docela pěkné laděná obálka.

13.03.2016

Noční hostNoční hostF. McFarlane

Do čtení jsem se musela nutit, byla jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla. Dalo by se to zkrátit na 100 stran a bylo by to asi tak nastejno... Každopádně asi v polovině mě napadlo, jak by to asi mohlo dopadnout a říkala jsem si že to snad ne.. Taky že ano, normálně bych hodnotila průměrně třema hvězdama, ale konec mě totálně odrovnal, tudíš jen dvě hvězdy, za to že jsem to nějakým zázrakem požvejkala.. Uf..

06.03.2016

Příliš mnoho KateřinPříliš mnoho KateřinJ. Green

Pro mě zatím nejslabší knížka od Greena, bohužel. Zvažovala jsem jestli si ji koupím a jsem ráda, že jsem si jí půjčila v knihovně. Ale opět to má něco do sebe, jako každá knížka od něj..
Děj je samozřejmě předvídatelný. Není to tak úplně odpočinková knížka u které nemusíte přemýšlet, tedy pokud se nezabýváte matematickým podtextem, což pak asi nedává smysl :D
Asi bych tomu všemu nerozuměla tolik, kdybych se podleního půl roku nemusela funkcím věnovat - ale to už není tak podstatné.

24.01.2016

Hladový oheňHladový oheňE. A. Sund

I druhý díl je super čtení, je to skvěle vymyšlený, všechno do sebe začíná zapadat (i když to tak předtím vůbec nevypadalo.) Je tam docela dost postav, ale já jsem byla do čtení tak zapálená, že mi nedělá problém kdo je kdo. Jsem zvědavá na závěrečný díl a docela jsem zvědavá, jestli to skončí tak jak předpokládám. Jen škoda že opět nemůžu hodnotit plným počtem hvězdiček. Ovšem obálka mi k tomu docela sedí.

22.01.2016

Vraní dívkaVraní dívkaE. A. Sund

Dala bych 5 hvězdiček, protože je to skvěle vymyšlené, dokáže to udržet pozornost čtenáře a já osobně jsem se s tímto námětem ještě nesetkala. ALE.. dávám jenom 4 hvězdičky, protože to co mě na knihu nejvíce nalákalo, bylo to, že má na obálce štítek JEN PRO SILNÉ POVAHY. Jako jo, pro někoho kdo čte spíš rodinné ságy, nebo romány pro ženy chápu, že by to mohlo být takové "horší" - ale pro někoho jako jsem já, to tak hrozné nebylo (jako pro většinu lidí že..) Každopádně se pustí do dalšího dílu.

17.01.2016

Dítě číslo 44Dítě číslo 44T. R. Smith

Jelikož se o této knize poslední dobou často mluví a proletěla teďka hodně blogosférou, tak jsem si knížku půjčila v knihovně. No jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, ale jen půjčila, protože...
Protože jsem skončila na 72 straně a neudělalo to na mě nějakej dojem. Nečetlo se to nejhůř, ale ani dobře na to, abych pokračovala. Četla jsem, pak jsem ji musela odložit a už mě nic nepřimělo k tomu abych pokračovala dál. Než abych se do čtení nutila s tím, když si mě knížka nezískala natolik, abych jí věnovala dál pozonost, tak jsem ji raději vrátila do knihovny. Prostě 100 lidí, 100 chutí.

17.10.2015

FangirlFangirlR. Rowell

Je to lehké, svižné, čtivé čtení, ALE... i já se přikláním k těm, kteří by se obešli bez pasáží se Simonem a Bazem. Díky tomu mi knížka přišla taková místy vleklá a celkově by asi snesla o pár stránek míň.
A i když je obálka taková "obyčejná" je strašně moc pěkná a přesně tento odstín zelené mi k tomu sedí.

02.09.2015

Mezi zrnky kávyMezi zrnky kávyC. Coyle (pseudonym)

Milé a lehké čtení. Očekávala jsem víc, ale nemohu to nazvat zklamáním - to určitě ne. Na čtení jsem se těšila, nemusela jsem se do čtení nutit, ale přece mi tu jen něco chybělo. Knížka má především krásnou obálku a tudíš nejde si ji nezamilovat a samozdřejmě naláká všechny milovníky kávy, mezi které já osobně také patřím. Na to, že nemám zálibu v popisech, o kávě mi to vůbec nevadilo, naopak mě to potěšilo a byla to skvělá zkušenost.
Doporučuji těm, kteří nemají moc velká očekávání, ale chtějí se s chutí pustit do čtení.
Hodnotila bych 3,5 kdyby to bylo možné, ale jelikož to nejde tak dávám 3 hvězdičky.

25.08.2015

Pátá kolonaPátá kolonaR. Hofman

Ještě se mi nestalo, že bych začala číst knihu a po prvním odložení už se k ní nevrátila. Vždycky jsem aspoň chtěla vědět jak to skončí a tak jsem se do čtení nutila a pořád tomu dávala šanci. Tady NE. Jednoznačně NE! Od té doby co jsem ji odložila mě ani nepřinutilo nic číst ji dál, ani mě nezajímá jak dopadne. Jako kdybych ji nikdy nezačala číst. Skončila jsem na 56 straně a konec.

21.08.2015

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Do čtení jsem se musela nutit. Mám ráda detekticky, ale zdlouhavé popisy nejsou mým šálkem kávy. Snažila jsem se to dočíst, ale skončila jsem na 244 straně. Dávám dvě hvězdičky, ale to jen díky Robin, která se mi opravdu hodně zamlouvala.

17.08.2015

Dokonalý světDokonalý světA. Condie

Skvělá trilogie a určitě se k ní časem vrátím. Druhý díl byl pro mě tím nejlepším. Doporučuji!

17.08.2015

Dokonalý senDokonalý senA. Condie

Na začátku mě to moc neoslovilo. To se však od druhé třetiny změnilo. Četlo se to skvěle a rychle.
Od poloviny knížky jsem myslela na to, jak to dopadne. Konec byl pro mě částečně překvapující, ale z části ne. Každopádně se pustím do třetího dílu. Dávám hvězdičky, protože příběh mě donutil přemýšlet nad věcmi, v našem - skutečném světě.

06.08.2015

Druhá stříbrná kniha snůDruhá stříbrná kniha snůK. Gier

První díl se mi líbil hodně. Fakt hodně. Čekala jsem, že druhý díl bude taková ta "vsuvka" mezi prvním a třetím dílem, ale... OMYL!!
Čte se to tak neuvěřitelně dobře, že se ani pořádně nestačíte nadechnout a - jste na konci.
Liv mi bylo (je) líto, že Henry má takové tajnosti. Ale pevně věřím, že ve třetím díle to mezi nimi dopadne tak - jak má :)
Napjatě čekám na třetí díl a doporučuji! :)

05.08.2015

První stříbrná kniha snůPrvní stříbrná kniha snůK. Gier

Váhala jsem jestli dám 5 hvězdiček, ale musela jsem. Tato kniha si to zaslouží. Už na prvních stránkách vás to chytne a do konce nepustí. Musela jsem pořád číst a číst, protože jsem byla zvědavá jak to dopadne. A pokud jsem knihu musela odložit, těšila jsem se až se zase vrátím ke čtení.

11.07.2015

Svět bez princůSvět bez princůS. Chainani

Druhej díl mě bavil víc než než první. Přišlo mi to tak nějak celkově napínavější. Autor si s celou knihou pěkně vyhrál. Opět k tomu můžu říci, že čtení jsem si užila, ale nemyslím si, že je to kniha pro děti. To však neubírá na knize.. Ten konec byl hodně hodně nečekaný (alespoň pro mě) a těším se jak to všechno celé dopadne!

05.07.2015

HoubyHoubyH. W. Kothe

Velmi pěkne zpracovaný atlas hub, nádherné fotografie, není to takový ten atlas hub, který když otevřete, vyskočí na vás malá písemnka a jen samé řádky. Tohle je atlas hub, který je pěkne zpracovaný, informací tak akorát.

28.06.2015

Temnou chodbouTemnou chodbouL. Duncan

Nemela jsem moc velka ocekavani. Kniha ma docela pomaly rozjezd, autorka se v tom trosku placa.. Ale.. od druhe poloviny je to pekne nabite, cte se to neuveritelne rychle. Ctyri hvezdicky..

19.06.2015

PsychoPsychoR. Bloch

Myslela jsem ze to bude spis takova ta nuda a tak jsem nemela moc velka ocekavani. Byla jsem prijemne prekvapena :-) urcite se pustim do dalsiho dilu a doporucuji :-) I kdyz knizka je predvvydatelna, je pekne zpracovana :-)

11.06.2015

Ostrov LhářůOstrov LhářůE. Lockhart (pseudonym)

Nápad to je dobrý, ale něco tomu pořád chybí.. Děj je pěkně propracovaný, ale místama to trošku zadrhává a často se i opakuje. Není to špatné, ale není to ani nic převratného.

09.06.2015

Sny o vůni citronůSny o vůni citronůK. Ingemarsson

Sny o vůni citronů.. Vůbec jsme nečetla anotaci, absolutně jsem nevěděla o čem to je, ale prostě jsem si ji koupila a pustila se do ní. Neměla jsem žádná očekávání, ale.. ! Je to super na oddech, čte se to strašně rychle a dobře. Několikrát jsem si říkala, že bych chtěla být právě v této restauraci a něco si objednat :)

03.06.2015

Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít dětiDeníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít dětiD. Landsman

Nooo.... Pro zasmání a oddech - dobrá volba. Je teda pravda, že v jedné části knížky se autor opakuje, ale budiž.. Ale kniha roku?

24.04.2015

Stmívání – grafický románStmívání – grafický románS. Meyer

Byla jsem celkem zvědavá na tuhle knížku, četlo se to dobře jen mi to přišlo, že v některých částích je to moc uspěchané, klidně by knížka snesla pár stránek navíc, doporučuji

15.04.2015

Přítel s dlouhýma ušimaPřítel s dlouhýma ušimaM. R. Levin

"Zlaté rybky, želvy a křečci - to jsou domácí zvířátka. Psi jsou rodina."
Tahle knížka chytne každýho, kdo miluje pejsky.. Krásný, ale smutný příběh. Ale tak to v životě bohužel chodí.. !DOPORUČUJI!

09.04.2015

Nebeská láskaNebeská láskaL. Byrne

Čekala jsem od toho víc.. myslím, že kniha jí místy komplikovaná tím, že se některé části stále opakují.....

05.04.2015

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Myslim ze tato knizka nepatri do cetby zakladni skoly... je to takova pohadka pro dospele :-)

01.04.2015

Záchranný člunZáchranný člunC. Rogan

"Kdyz jsme nemluvnata, potrebujeme autoritu, aby nas vedla a starala se o nas. Nepochybujeme o teto autorite a predstavujeme si, ze maly okruh naseho rodinneho zivota je hranici vesmiru a ze to, co vidime kolem sebe, existuje vsude a take ze to je, jak ma byt. Jak dospivame., nas obzor se rozsiruje a zaciname pochybovat. To trva az do te doby, kdy bud svrhneme sve stvoritele - rodice - nadobro a zaujmeme jejich misto jako tvurci sila ve vlastnim zivote, anebo si za ne najdeme nahradu, protoze strach a odpovednost jsou prilis velije. Lide se ubiraji tam ci onam a tomu lze pricist vsechny velke osobni i politicke rozepre napric dejinami."

Mistama trochu nuda, takove prumerne cteni

23.03.2015

Dospěj!Dospěj!B. Brooks

Něměla jsem žádná očekávání, ale příjemně překvapila.. Je škoda, že u ná vyšla jen tato kniha, protože já bych určitě neváhala koupit si něco dalšího od Bena Brookse :)

13.03.2015