Kuci12

Přečtené 137Srdcem proti zdi
červenec - srpen 2022
Srdcem proti zdi 2022, Mariana Zapata

Nebyla to láska na první čtení, jako s Kultim nebo Lukovem, ale postupně si mě "sluníčko a laskonka" získali, plus sportovní prostřední je moje oblíbené. Některé pasáže bylo trochu moc zabořené v emocích, ale to už tak Zatapa má. Každé léto se těším na novou pohádku a tu jsem dostala.


Půlnoční knihovna
červenec 2022 (16.-23.)
Půlnoční knihovna 2022, Matt Haig

Wau, tak jo, tohle je takový průvodce životem v beletristické formě. V dnešní době se nám každý snaží říct, jak žít a hlavně, jak úspěšně žít. Existuje několik knih na toto téma, kdy více méně každý jouda má návod na štěstí. V téhle knížce se, ale dozvíte, jak může být ten “úspěch" vlastně vnímám. Líbí se mi celkový koncept, možnost navštívit v paralelním vesmíru naše další životy. Víte, několikrát jsem si už předtím říkala, jak by to asi dopadlo, kdyby.... Mít tu možnost kukátkem nahlédnout za oponu mých jiných světů. Skvěle napsáno, kniha obsahuje tolik postřehů a zajímavých úvah, které snad nejdou na jedno přečtení ani všechny obsáhnout. Při přečtení anotace jsem si říkala, no nemám ráda scifi motivy, mám vůbec začít číst? Ne, takhle kniha není scifi je to jen jiný pohled na svět. "Otázka není, na co se díváš, nýbrž co vidíš."


Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce
červen - červenec 2022
Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce 2022, Karla Kubíková

Zajímavý námět, ale dotažení už pokulhává. Povrchní bez hlubšího pohledu na věc. Konec byl, jako z rychlíku a zcela postrádal logiku. Odchod od dcery, po tak dlouhém odloučení....


Domek v Irsku
26. červen 2022
Domek v Irsku 2022, Julie Caplin

Kdybych někdy psala knihu, tak si v ní splním přání - stejně, jako se to povedlo Hannah. Taky jste si najednou přáli mít dům ze kterého uvidíte příboj oceánu a všude okolo zeleň? Ochutnat Irský guláš a zapít ho výbornou whiskey? Takové pohlazení po mojí cestovatelské a gurmánské duši. Conor a Hannah se dokázali vyvarovat velkých a dramatických gest, takže za mě spokojenost.


Jedna z pěti
červen 2022 (05.-18.)
Jedna z pěti 2022, Dagmar Digma Čechová

Dám tři z pěti a musím říct, že žádná velká hitparáda. Stále dokola a aby to na konci v podstatě všechno šťastně dopadlo. Přišlo mi to umělé, nereálné a šroubované. Bylo pár světlých míst, ale nejsem si jistá jestli zkusím i další autorčinu tvorbu.


Nejšťastnější muž na Zemi
květen - červen 2022
Nejšťastnější muž na Zemi 2021, E. Jaku (pseudonym)

Taky jste při čtení zjistili, jaký skvělý život žijeme? Jaké banality řešíme každý den a utíká nám to nejcennější - náš čas. Toto prozření se mi při čtení knih občas stane, ale tohle bylo velmi intenzivní. Eddie příteli, máš pravdu nikdy to nemůžeme pochopit, nejde to, některé zážitky jsou nepřenositelné. Prošel jsi si peklem a zůstal morálně silný a dokázal jsi najít štěstí. Porazil jsi všechny svoje nepřátele ne zlem, ale láskou a dobrem. Příběh Eddiho byl/je neuvěřitelný, také jsem si častokrát řekla - vážně - opravdu? To snad už ani není možné. Ale, kdo z nás má právo říct, to už není pravda, to se nemohlo stát. Tento příběh se stal v době, kdy přestala platit všechna pravidla. "Nemohl jsem pochopit, co se stalo. Stále tomu nerozumím, ne doopravdy. Myslím, že tomu neporozumím nikdy."


Tisíce metrů ode dna
květen 2022 (22.-28.)
Tisíce metrů ode dna 2022, Jasmin Schreiber

Smutek, vina, bezmoc, smíření a naděje. Chápu, co se nám autorka pokoušela sdělit, ale pro mě tam bylo až moc neuvěřitelných náhod a osudových setkání. Nezanechalo to na mě velkou stopu, ač přesně vím, jaké to je stát na hraně Mariánského příkopu.


Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii
duben - květen 2022
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii 2017, Ladislav Zibura

Kniha o tom, že cesta je opravdu cíl. O tom kolik úžasných lidí a příběhů je všude kolem nás, ale které nejsou uvedeny v žádném průvodci dané země a samozřejmě také o tom, kolik alkoholu snesou lidská játra :-) "Kolik silných lidských příběhů asi dosud čeká na své objevení, protože se odehrály na nepravděpodobném místě..."


Myšlenky za volantem
duben 2022 (23.-28.)
Myšlenky za volantem 2020, Marek Eben

166 stránek - hmm, krátké, přečtu to, ale asi to nebude mít děj, takže to bude spíš o ničem než o něčem...... Takhle hloupě jsem si duchu odsoudila knížku, které ale v sobě má velké "něco". Je to vtipné, chytré, sarkasticky upřímné a hlavně pravdivé. Jako dobrý dezert po náročném dni. "Mně se zdá, že pokud chcete něco opravdového dostat, musíte riskovat. Musíte se tomu druhému vydat všanc a doufat, že on to udělá taky. Bezpečné to není, ale také to není silikonové."


Životice: Obraz (po)zapomenuté tragédie
duben 2022 (19.-23.)
Životice: Obraz (po)zapomenuté tragédie 2022, Karin Lednická

Životice, vesnice která ve svém názvu nese život sám, se stala dějištěm události, ve které život závisel jen na zlovůli, listu papíru a snad náhodě či štěstí. Nevinní lidé byli zabiti, odvedeni, mučeni a ti, kteří přežili toto běsnění se s ním museli nějak vyrovnat a žít....."Žít se musí, říkalo se ráno u sběrny mléka....šeptem." Kdo ví, kolik zapomenutých vesnic a osad bylo svědkem podobných tragédií. Z dětství znám jméno vesnice Leskovice, kde na samém konci války vyhaslo 25 lidských životů. Děkuji paní Lednické za to, co dělá a jak skvěle. Říká se, že dějiny se opakují dokud se z nich nepoučíme. Příběh Životické tragédie je i po 70 letech stále smutně aktuální. "Mein lieber Wili......tvoje máma.”


Když Paříž spala
duben 2022 (02.-18.)
Když Paříž spala 2021, Ruth Druart

Příběh, který se nachází na hraně. Stačilo málo a stal by se z něj sladkobolný kýč, který si vzal, jako rukojmí nebolestnější období druhé světové války - protože to se teď prodává. Naštěstí pro nás to zvládla autorka vybalancovat a předkládá nám, příběh o lásce na pozadí války. O lásce, která nemyslí ve svůj prospěch je trpělivá, vždycky doufá a všechno vydrží..... "Nikdo v normálním světě si neuměl představit, jak hluboko může lidská bytost klesnout. Přemýšlela, jestli jim lidé vůbec uvěří, pokud z toho nějakým zázrakem vyváznou živí."


Svědectví o životě v KLDR
březen - duben 2022
Svědectví o životě v KLDR 2020, Nina Špitálníková

Hlad, strach, smutek a neustálou kontrolu to je něco, co zažívají běžní občané v KLDR. Tolik obyčejných věcí, je pro ně nedostupných. Při čtení knihy jsem se ptala sama sebe, proč se někdo narodí do svobodné země a někdo jiný za celý život nepozná, jaké to je žít - a ne jen přežívat. Kdo o tom rozhoduje - bůh, osud, náhoda či karma? Proč některé děti bonbóny považují za zcela běžné a jiné mají životní zážitek z toho, že najdou jeden na zemi při cestě ze školy. Proč musí matky přihlížet, jak jejich děti umírají na podvýživu a kamarádi jejich dětí jsou veřejně popravováni......Proč? Jak to, že se celý "spravedlivý" systém už dávno nezhroutil? Děkuji všem sedmi statečným za upřímnost a možnost nahlédnout do země, která snad v budoucnu zažije konečně lepší časy.


Výměna
březen 2022 (07.-20.)
Výměna 2021, Beth O’Leary

Hmm něco mi chybělo, nebo možná přebývalo.....Babička neměla jediný chybný povahový rys a to samé Leena. Chápu, co se nám autorka pokoušela sdělit o osamělosti starších lidí i o těžkostech vyrovnávat se s životními ztrátami, ale pro mě to nebyl příběh, který si budu pamatovat po roce.


Heřmánkové údolí
únor - březen 2022
Heřmánkové údolí 2012, H. M. Körnerová (pseudonym)

"Stejně máme štěstí," řekla Anna, když poprvé seděli na lavici před hořícími kamny. "Vždycky narazíme na hodný lidi" Útrpně se na ni podíval. "Tomu ty říkáš štěstí?" "Jo. Mohli jsme dopadnout hůř. Ale máme kam hlavu složit. A nejsme sami, lidi nám pomohli. Zase bude líp. Určitě!" Není, co dodat, to jak nahlížíme na život je klíč k tomu, kdy jsme šťastni. Taky pevně věřím, že bude zase líp.


Láska k Vánocům
únor 2022 (13.-23.)
Láska k Vánocům 2021, Karen Schaler

Kdyby to šlo, tak z téhle knížky bude odkapávat sladká poleva......Chápu autorka má ráda Vánoce, dobře ona je má nejen ráda v podstatě je zbožňuje a je to znát. Vím, že to nemá být reálný příběh, ale tohle bylo moc. Jeden velký sladký blábol a nemyslím si, že by s tím něco dokázalo změnit načasování četby přímo před Vánocemi.


Ty nejsi můj Romeo
leden - únor 2022
Ty nejsi můj Romeo 2021, Ilsa Madden-Mills

Tak jo knížka, kterou když čtete třeba v metru máte velký problém ji držet, tak aby nikdo neviděl její obal. Až na tento "problém" dostane vše, co očekáváte. On má potenciál zařadit se na pomyslný seznam literárních manželů a ona je prostě živel. Nechybí humor, spád a ani další fotbalisté. Je to, jako jednohubka po dobrém obědě. "Láska není produktem úvah a statistik, ale prostě přichází - nikdo neví odkud - a nikdo jí nedokáže vysvětlit."


15 roků lásky
leden 2022 (14.-30.)
15 roků lásky 2021, Patrik Hartl

Kdo z nás nemá své sny a cíle? Všichni, jen osud nám občas rozdá karty, které úplně nezapadají do hry o "štěstí". Aleš je na první pohled úspěšný, dobyl Prahu svým kadeřnickým uměním, vede prosperující podnik. Je mladý, zdraví, nezávislý a teď chce jen najít někoho s kým by si svůj úspěch užil. Takto začíná celý příběh, který je neuvěřitelně čtivý a který nám dokazuje to, že štěstí člověk najde tam, kde by ho nikdy nehledal.


Očkovat, nebo neočkovat proti koronaviru?
červen 2021 - leden 2022
Očkovat, nebo neočkovat proti koronaviru? 2021, Clemens G. Arvay


Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka
listopad 2021 - leden 2022
Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka 2017, Richard Askwith

Krásně ucelená biografie našeho největšího sportovce, bohužel mi někdy scházela čtivost a přišlo mi to jen jako výčet úspěchů - hlavně v první třetině knihy. Nejvíce mě zaujala část věnovaná Emilově životě po ukončení jeho aktivní kariéry sportovce a co následovalo poté. Emil byl/je bezesporu nejlepší český sportovec naší historie.


Aristokratka u královského dvora
říjen - listopad 2021
Aristokratka u královského dvora 2020, Evžen Boček

Ten konec, jako vážně? Asi pět minut jsem si myslela, že se mi sekl počítač při přehrávání kapitoly a nebo, že jsem jsem prostě omylem dostala vadnou nahrávku. AŽ po opakovaném přehání mi došlo, že se opravdu nejedná o poškození zákazníka. Nezbývá než si počkat, jak to v Haagu všechno dopadne :-) Už teď se těším, na další pohodový poslech.


Na vlásku
říjen - listopad 2021
Na vlásku 2021, Lucy Score

Ju hů, tak tohle jo. Jasný důkaz o tom, jak může jedna pizza změnit život. Má to všechno, co žena v příběhu potřebuje a skvěle to funguje. Vtip, chemie a city všude kolem. Módní časopis, krásné šaty, ženy a další z mužů na imaginární literární seznam potencionálních manželů :-)


Podbrdské ženy
září - říjen 2021
Podbrdské ženy 2018, Jana Poncarová

Říká se, že žijeme v kruzích. Budoucnost je dána minulostí a kdo se nepoučil, zůstává stále na stejném místě. Překročit, ale stín své rodiny a vydat se novým směrem je někdy skoro nemožné a tak opakujeme chyby našich matek a babiček, které se ale celou dobu snažily v podstatě úplně o to stejné. Obsáhlá rodinná sága, ve které nejsou postavy jen černobílé. Prostřední část je na můj vkus přehnaně podrobná a konec je naopak příliš uchvátaný. Skladbou se podobná Slepé mapě od paní Mornštajnové, bohužel jejích kvalit nedosahuje, což je velká škoda. "My věříme, že každý má v duši dva vlky. Jeden je hodný, milující, štědrý, soucitný, trpělivý a pokorný. Druhý je žárlivý, vzteklý, závistivý, smutný, sobecký a nenávistný. Vítězí ten, kterého si hýčkáš."


Snít znovu
září 2021 (11.-23.)
Snít znovu 2021, Mona Kasten

Poslední díl a vlastně největší zklamání, což se nestává často. Je to, jako jít do oblíbené restaurace a dát si výběr šéfkuchaře. Vždycky to funguje, tak proč by mi to najednou nemělo chutnat? Těžko říct, ale přesně to se stalo. Přitom na Blakea jsem se těšila, ale Jude - nezlobte se na mě, ale byla moc hysterická. Stejný scénář, který je pokaždé jen o maličko jiný, mi připadal plytký a plný velkých slov a gest : "Už nikdy, na dně, zlomená, zničená, pukala srdce" a pak se zase dala hned dohromady........možná, kdyby příběh vyprávěl Blake, bylo by to jiné. Série mě bavila, nejvíce asi Dawn a Sawyer. Někdy své staré známé navštívím a užiju si svoje oblíbené "menu".


Kde zpívají raci
srpen - září 2021
Kde zpívají raci 2020, Delia Owens

Tak jo, narovinu nebýt vysokého hodnocení asi bych si knížku nevybrala. Nespadám do její cílové skupiny a nejsem moc fanda popisných krás přírody. Ale chyba lávky, měla jsem stejně hloupé předsudky ke knize, jako téměř všichni obyvatelé Barkley Cove k "holce z bažiny." Říká se nesuď člověka, pokud jsi neušel milí v jeho botách a je to svatá pravda. Poutavě zachycený příběh, kdy se prolíná minulost se současností, jako vlny při odlivu a vy spřádáte příběh z nitek pavoučích sítí a čekáte, zda kořist bude ulovena. Krásné, půvabné i přes všechen smutek a samotu.


Listopád
srpen 2021 (14.-24.)
Listopád 2021, Alena Mornštajnová

Otázku, co kdyby....jsi ve svém životě položil zřejmě každý z nás. Ať už šlo o zlomové okamžiky nebo o úplné prkotiny. Několikrát jsem si přála mít zpětně možnost podívat se, kam by se můj život ubíral, kdybych zvolila jinak. Jaká by asi byla varianta B, kde bych byla a co všechno by se změnilo. Nikdy mě, ale nenapadlo, jaký by byl můj život, kdybych se místo do prvního svobodného roku narodila do nesvobody a můj život by byl určován "vyšší" mocí. Děsivé, pro mě osobně nepředstavitelné a natolik odstrašující, že doufám, že nikdy nezažiji dobu, kdy svoboda je prázdný pojem, věřit v lepší zítřky a důvěřovat lidem je bláhové a hrdinské zároveň. Skvělý námět a zpracování.


S láskou, Lukov
červenec - srpen 2021
S láskou, Lukov 2021, Mariana Zapata

Kulti zůstává neporažen, ale Ivan Lukov mu dýchá na krk. Opět sportovní prostředí pro které mám slabost a opět hlavní hrdina pro, kterého budou mít slabost téměř všichni. Knížky od Zapaty mají stejný rukopis a pro někoho to může být již lehce otravné. Já sama se přiznám, že v některých pasážích jsem si říkala, hmm to už je na mě moc pubertální a dětské. Občas si hlavní hrdinové odporovali sami mezi sebou, ale kdo by tu řešil logiku.....Po téhle knize sáhnu ze stejného důvodu, jako když si pouštím romantický film. Takže příští léto se těším na nový příběh :-)


Za pět let
červenec 2021 (25.-31.)
Za pět let 2021, Rebecca Serle

Já sama nesnáším otázku, kde se vidíte za pět let. Znáte to, člověk si dělá plány a pán Bůh se směje...... Tušila jsem odkud vítr fouká, hned jak jsem si přečetla, komu je kniha věnována. Originální nápad, zpracování mi tolik povedené již nepřišlo. Slza neukápla z mého pohledu byl příliš velký tlak vyždímat emoce z každé stránky.


Chirurg
červenec 2021 (03.-29.)
Chirurg 2019, Petra Dvořáková

Ano, ale zároveň i velké ne. Psát, jako žena z pohledu muže - doktora, to je výzva. Napsáno skvěle pokud jde o formu, teď jen ten obsah. Minulost ovlivní budoucnost, ale nemusí se stát její alfou a omegou. Hynek chtěl všechno, ale vlastně nic proto neudělal. Je to blbec, ale pořád jsem si říkala, že přijde otočka v ději, bohužel ta, co přišla mi nestačila. I tak díky, jde o moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední.


Stín olivovníku
červen - červenec 2021
Stín olivovníku 2019, Jo Thomas

Tři a půl hvězdy, už jen proto, že je léto a číst o slunné Itálii, olivách a celé té jejich horkokrevné povaze, vynikajícím jídlu a samozřejmě lásce je tak příjemné. Přiznávám začátek mi přišel zdlouhavý a lásku nečekejte ihned planoucí, jako Italské slunce, ale jak se říká: " Na dobré věci se vyplatí počkat."


Všechno nejlepší, Anno
květen - červen 2021
Všechno nejlepší, Anno 2020, Petra Jirglová

Možná je to tím, že sama dobře vím, jaké to je odletět do Anglie a hledat tam štěstí a nakonec najít "jen" sama sebe. Jaká je tam zima a to nejen v zimě, jaký neuvěřitelný bordel - opravdu bordel mají doma, kolik toustů dokáže snést lidský organismus a jak je potupné chodit do školy s dětmi, které mluví plyně anglicky a nechápou, proč vy jako stařena neumíte skoro nic. Můj příběh byl trochu jiný, ale to nic nemění na tom, že Anně, ač byla někdy doslova na pěst jsem celou dobu přála její happy end.


S pozdravem Carter
květen 2021 (21.-30.)
S pozdravem Carter 2020, W. G. (pseudonym)

Začátek byl krize, alespoň pro mě. Nechápala jsem, hlavně proč Ari chová, jako 13 leté děcko a většina jejích použitých slovních obratů byla katastrofa. Přišel posun a s tím vzrostlo i mé hodnocení. Určitě znám lepší hate story. Konec to už byl zase moc velký výstřel. Ale jo, zkusím i další knížky od autorky.


Najděte si svého marťana
květen 2021 (09.-23.)
Najděte si svého marťana 2008, Marek Herman

Očekávání byla a to je vždycky problém. Některé úseky přinesly nadšení, občas přišly pasáže u kterých jsem si říkala ok, ale pak i části při kterých jsem nevycházela z údivu a ano pohádka o Popelce, byla už za hranou. Psané čtivě, ale smajlíci, vážně? Názor, že otec vlastně není tolik důležitý s tím se bohužel také nedokáži ztotožnit. Suma sumárum 3,5 hvězdy.


Nelituju ničeho
květen 2021 (02.-07.)
Nelituju ničeho 2020, Colleen Hoover

Moje první knížka od CoHo a já vám teda nevím, ale mexická telenovela je oproti tomu slabý odvar. Děj mě vtáhl neuvěřitelně v tom by problém nebyl, ale jeho uvěřitelnost? Vážně takhle to ve světě nechodí. S každou další stránkou jsem se propadala do větších klišé, romantických gest a nelogického jednání.


Šikmý kostel 2
duben - květen 2021
Šikmý kostel 2 2021, Karin Lednická

Zlo plodí jen zlo. Další boj za "pravdu" a "spravedlnost" přináší ještě více zkázy. Rodinná sága na pozadí nejhoršího období v lidských dějinách. Skvěle napsané, bez patosu, ale s tolika emocemi. Troufnu si tvrdit, že nejlepší kniha tohoto roku. Tolik utrpení a všechno jsme si MY Lidé způsobili navzájem, což považuji za tu největší tragédii. Klobouk dolů, paní Lednická. Kdybych mohla dám ještě jednu hvězdu navíc.


Zuzanin dech
duben 2021 (03.-18.)
Zuzanin dech 2020, J. Katalpa (pseudonym)

Já vlastně nevím, co napsat. Jsem na pochybách a to se mi nestává často. Už podle anotace, jsem si říkala to mě jistě dostane, ale víte, co? Skoro nic. Ano lidské osudy té doby by měly proniknout ke každému, trochu s ním zatřást a pomoct nám si uvědomit, že i když dnešní doba není ideální, tak to, co museli zvládnout lidé před námi je opravdu něco jiného. Tak, proč se mi příběh tohoto trojlístku nedostal pod kůži? Bylo to odosobněné, ale přesto jsem cítila kdesi v pozadí, že jsem celou dobu tlačena k emocím. Prvoplánové a bez jakékoliv zásadního obratu v ději. Škoda, potenciál tohoto příběhu, byl obrovský.


Doufat znovu
březen 2021 (21.-27.)
Doufat znovu 2020, Mona Kasten

Člověk otevře knížku a najednou je tu ten pocit, jsem zpátky a mám to tu ráda. Woodshill už se pro mě stal místem, kam se ráda vracím. Najdu tu své staré známé, se kterými se můžu proběhnout nebo projít okolo nádherného jezera, pak si skočíme do blízkého steakhousu, na dlabenec. Když dostaneme nutkavou potřebu nechat se potetovat víme kam jít a večer zakončíme v klubu a nebo půjdeme přímo k nim domů na párty a já si najednou připadám o deset let mladší :-) Když porovnám čtvrtý díl s předchozími, byl o něco slabší, ale celkově krásně zapadá do série. Těším se na poslední Blaekův příběh. Škoda jen, že jsou příběhy vyprávěné pouze z pohledu žen, myslím si že pánský pohled by tomu dodal nový rozměr.


Cítit znovu
březen 2021 (14.-21.)
Cítit znovu 2020, Mona Kasten

"Pro všechny, kteří nejsou tím, co se o nich říká." Každý díl, který čtu překonává ty předchozí, ale troufnu si říct, že porazit třetí díl série bude oříšek. Stejně, jako Sawyer i já si postupně víc a víc užívala toho "mimoňského podivína" a jejich společnou cestu. Samozřejmě jde v podstatě o pokleslou literaturu, všichni víme jak to dopadne, ale proč kruci ne. V poslední době víc než, kdy jindy chci při čtení vypnout a užít si příběh, který je jedna velká pohádka.


Šepot papíru a inkoustu
únor - březen 2021
Šepot papíru a inkoustu 2020, Lindsay Harrel

Prostředí Anglického venkova má vždy něco do sebe a je-li to v létě, ach bože moje cestovatelská dušička dostala pocit, že úplně vidí oceán, jeho příboj, maják na obzoru a i ten krásný strom. Všichni víme, jak to dopadne, ale nevadí to. Někdy potřebuji příběh, který si v klidu vychutnám místo toho, abych byla napnutá, jako struna. Nejvíc mě asi zaujal příběh Emily. "Vše, co v životě máme, jsou naše volby. Musíme se rozhodovat tak, abychom s tím dokázali žít - a také zemřít, až přijde čas."


Losos v kaluži
únor 2021 (25.-27.)
Losos v kaluži 2017, Markéta Lukášková

Mám ráda tenhle druh humoru, sama jsem často cynická, ale na konci knížky už ho na mě bylo místy moc. Styl vyprávění mi přišel, takový uchvátaný.....honem honem. Ale to, jak stále řešíme a obhajujeme svoje činy před lidmi, kteří dělají totéž akorát obráceně. Ano některé myšlenky mi mluvily přímo z duše. Víme to, děláme to a nechceme to. Myslíme si, že máme všechen čas světa a musím říct, že v této době, kdy smrt je všudypřítomným tématem, ať chceme či ne, mi pojetí nebe a pekla přišlo vhod. Věřím na znamení a teď snad ještě víc.


Věřit znovu
únor 2021 (14.-22.)
Věřit znovu 2019, Mona Kasten

Spencrovy a Dawn jsem víc věřila jejich potíže a i lásku a celou cestu k ní. Samozřejmě tam občas byly místa, kdy jsem protáčela oči, hlavně u tématu - píši lechtivé knížky - no a co bože, v tomhle světe mi to připadá, jako nejmenší problém. Ale dějová linka Spencra mi přišla skvělá a celý Spencr mě tak nějak oslovil. No dobře, píši si ho na můj imaginární literární seznam manželů hned za Reinera Kultiho....:-)


1