Zuzu88 Zuzu88 komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mě velká nuda a zklamání...

16.10.2019 1 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pět hvězd a zařadit do povinné četby! Vše ostatní už bylo napsáno...

14.02.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Jednu hvězdu za čtivost...Děj má spád, ale patří spíš do oddělení špatné science fiction...Padouši jsou nepolapitelní a mají nadpřirozené vlastnosti, za jednotku času stihnou tolik věcí, co ostatní nestihnou ani za týden...jsou inteligentní, fyzicky nepřemožitelní, dokonalí...prostě je to celé přemrštěné, neuvěřitelné, překombinované a k tomu drsné a krvavé s koncem, který slibuje předvídatelné pokračování....

24.01.2019 1 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Ano, kniha se čte docela dobře, ale... mnoho příběhů, stará, těžce nemocná a všehoschopná stařena, nepřemožitelná Lisbeth, identická dvojčata, hlavní postavy všech předešlých dílů...je toho trochu moc a víc knize škodí, než prospívá...

04.02.2018 3 z 5

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Perfektní historický román o postavení Židů v Evropě v 15. a 16. století. Výborně převyprávěný příběh o dospívání a životě jednoho z nich, se všemi nástrahami tehdejšího nepřátelského světa.

19.09.2017 5 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Autorky první kniha a podle mě výborná. Po tunách thrillerů s brutálními vraždami, hektolitrech krve, bezpočet mrtvol a nesmrtelných kladných hrdinů se jí podařila detektivka s originálním námětem,notnou dávkou tajemství, napětím, která se prolíná dvěmi časovými liniemi, velmi čtivá.

19.09.2017 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Nápad s půjčovnou knih na lodi výborný, originální...jinak pro mě příliš sladkobolné, rozvláčné..

09.06.2017 1 z 5

Nehlučně Nehlučně Frank Schätzing

Vzpoura byla skvělá, Satan a smrt také, ale tahle kniha mi nějak nesedla...Téma výborné,
děj dost předvídatelný, hodně prokládaný předlouhými pasážemi o politické situaci...ale bez těchto vysvětlení by to asi nebylo ono..Vztah mezi hlavními postavami knihu zpříjemňuje.
Kniha se i přes některé nedostatky čte velmi dobře

28.10.2016 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se čte docela pěkně, ALE: zápletek je tam moc, padouchů je tam moc, hlavních postav je tam moc , hlavní postava nic moc a ten konec to všechno ještě pokazil. Kriminálky ať píše jen Nesbo :-)

08.04.2016 2 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Kdo tady rozumí kvantové fyzice,tak ať sáhne po jiném žánru..

27.09.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Knihu jsem přečetla velmi rychle,ale celé je to až moc přehnané,překombinované,neuvěřitelné.Pro mě zatím nejhorší od tohoto spisovatele.

09.09.2015 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Opravdu nádherná kniha.Citlivě a stylisticky krásně zpracovaný příběh z jedné nejstrašnější doby.Nevadilo mi ani vědět dopředu,co se stane,tím hlouběji jsem vše vnímala a prožívala spolu s hlavními postavami.Síla lidství,přátelství a hrůza prožívaných dní mě nenechala knihu odložit a přečetla jsem jí takříkajíc jedním dechem.Můžu jen doporučit.

23.08.2015 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Čte se dobře,zajímavý děj,ale toho zla a násilí se mi zdá přece jenom už moc.

18.08.2015 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Skvělé oddechové počteníčko na dvě hoďky od mého oblíbence JN.Nevadí,že je jiná,než série s HH,je psaná dobrou formou,děj odsejpá a závěr výborný - žádný Holywood:-)

30.06.2015 5 z 5

Vtipná,veselá kniha,která rozesměje snad každého,i když je to absurdistán..Přišla mi právě vhod,takže na zlepšení nálady můžu doporučit všem.

22.05.2015 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Docela dobrá kriminálka,ale hodně mi připomíná Jo Nesba hlavní postavou,což mi trochu vadilo a celkově se mi zdá trochu slabší než JN.

05.03.2015 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Knize se nedá upřít čtivost a dobrý nápad na příběh.Pro mě ale slabší než Levhart,Sněhulák a Spasitel.Oproti nim takový čajík.Ale na víkend prima čtení.

15.02.2015 4 z 5

Let číslo TPA 545 Let číslo TPA 545 Michael Crichton

Příliš rozvláčné,detailní,až ubíjející..Autor patří k mým oblíbeným,ale tuto knihu řadím na spodnější příčky.

15.01.2015 2 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Když scifi,tak Crichton.Opravdu pěkné počteníčko.Kniha se mi líbila víc než film.

22.12.2014 5 z 5

Proud času Proud času Michael Crichton

Jiné knihy mě nadchly(Kořist,Kmen Andromeda,Skandální odhalení...) a proto jsem sáhla i po této,ale jsem zklamaná...Hlavní hrdinové jsou na útěku od začátku do konce,až je to otravný,jak se vždycky z každé situace dostanou,přestože nejsou ani vycvičení v bojových uměních,ani nad nimi nebdí andělíček strážníček...Děj se tak smrsknul na začátek a nakonec.Dojem nezachránila ani lákavá myšlenka cestování časem.

02.12.2014 2 z 5