Poslední žid

V roce 1492 je Španělsko ovládáno inkvizicí. Její útok proti židovskému obyvatelstvu dosahuje rozměrů holocaustu. Statisíce židů jsou vyhnány ze svých domovů. Třináctiletý chlapec je svědkem smrti svého otce a bratra, ale raději, než by zapřel víru, vydává se na útěk přes celou zemi... Na jeho konci ho čeká svoboda, láska a kariéra doktora a léčitele....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1438/posledni-zid-hUQ-1438.jpg 4.5268
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Last Jew

Kniha Poslední žid

Alma.steffl

Jedna z nejlepších knížek od Gordona. Strhující příběh z temné doby.

davas

K hlavní postavě se musíte pomalu pročíst a až k tomu dojde,začne nádherný výpravný příběh,který je psán velmi čtivě,takže mi nezbylo nic jiného,než dát plný počet ..

verense

Typicky čtivý a poutavý Noah Gordon, vždycky máte dojem, jako byste s hlavním hrdinou byli přímo na místě a prožívali jeho strasti i slasti. Pro mne je autor sázkou na jistotu, když nevím, co číst.

Pergola

Kniha se mi dostala do rukou až po přečtení trilogie o Coleových. Pod tímto dojmem jsem od ní očekávala více - ale nemohu říci, že by se mi nelíbila. Jenom některé pasáže byly příliš vleklé.

jablunka198

Bohužel jsem o knížky očekávala trochu více. Děj se na jednu stranu dost vlekl, ale na druhou stranu byly některé pasáže na můj vkus až moc jakoby přeskočené, odfláknute. Není to kniha, která by mě chytla za srdce. Bohužel.

Ozinka

Krásná, poutavá knížka. Nenechte se odradit prvními stránkami, děj se brzy rozjede úžasně.

tool

Noaha Gordona jsem kupodivu objevil až nedávno. Pro mě je jednoznačně jedním z nejlepších současných autorů. Četl jsem v pořadí Tajemný diamant, Rabi a Poslední Žid a byla to cesta od velmi dobrého příběhu, přes výborný až po zcela mimořádný. Na knize Poslední Žid jsem oceňoval přímou dějovou linku, téměř žádné retrospektivní skoky mezi staletími. Je uvěřitelná a skvěle napsaná.

Schary

Krásná kniha, přečtená snad za dva večery. Provádí nás životem žida, v 15.stol.Kdy jich většina byla buď donucena odejit ze Španělska a z domova nebo konvertovat ke katolictví...Knihou putuje chlapec Jonáš a kráčí z místa na místo a střídá ruzne zaměstnání....Kniha je další dukaz, že lidé jsou stále stejně hloupí a že jakákoliv církev může plodit zlo.....