zuzad zuzad komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hlavní postava Rachel mi šla šíleně na nervy, což mi znechutilo celou knihu. Takhle zkrachovalou existenci aby člověk pohledal. Dočetla jsem jen z principu. Nechápu, proč je kniha tak populární.

23.05.2018 2 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

V některých momentech jsem se v Eleanor poznala... asi jsem taky trochu netypická. Ale přesně tohle mě na knize bavilo. Nehledě na ten úžasný vývoj, na konci kterého vstane Eli jako Fénix z popela.

10.03.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Přiznám se že z knihy mám hodně rozporuplné pocity. Moc jsem se na ni těšila, ale měla jsem truchu (dost) jiné představy o tom, o čem bude pojednávat. Autorka si opravdu nevybrala lehké téma a údajně věnovala studiu dané problematiky velké množství času. Dále velmi kvituji její místy až básnicky vybroušené pasáže, které je prostě radost číst. Tím ale mé nadšení poněkud uvadá. Když pominu velmi zvláštní příběh mladší hrdinky knihy, tak ještě více mi připadá problematické tajné svěcení žen, které je zde i nadále uplatňováno a prakticky využíváno. Dalším problémem je velká míra fantazie, se kterou byla kniha sepsána. Obávám se, že už nemám chuť si knihu přečíst opakovaně, neboť mi nemá co dát.

29.05.2022 2 z 5

Jmenuji se Maryte Jmenuji se Maryte Alvydas Šlepikas

Tohle je naprosto šílená kniha, šílená ve smyslu toho, co je v ní popsáno za hrůzy. Zlý sen, ze kterého se ti lidé nemohou probudit. Asi nikdy mě nepřestane překvapovat brutalita, které jsou lidé vůči lidem schopni.

07.02.2022 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Opět výborná kniha této autorky. Nejen že jsem se dozvěděla zajímavé informace o menšině Akhů, ale také jsem byla nucena koupit si onen slavný čaj Pu-erh.

07.02.2022 4 z 5

Vystěhovalci I. Vystěhovalci I. Vilhelm Moberg

Téměř ohromující kniha svým rozsahem a tématem. Díky tomu se nedá přečíst za jeden večer, ale pokud ji čtete, do tohoto celkem unikátního tématu se velmi snadno ponoříte s díky, že je takový letopočet, jaký je. Člověk opravdu vydrží všechno...

05.03.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha nejen pro ty, co mají rádi psy.

07.11.2019 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Asi mám jiný vkus než většina komentujícich, ale pro mě šílená slátanina, plno situací přitažených za vlasy, ne, tohle opravdu nemám zapotřebí číst, takže nedočteno.

05.07.2018 1 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Opravdový znalec lidské duše... To je Dostojevskij. Kniha to není na jeden večer a určitě je potřeba, aby ji četl životem trochu znalejší člověk.

12.01.2024

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Velmi zajímavý náhled na tradiční korejské henjo a jejich nelehký život v rytmu historických událostí ostrova Čedžu. Mám ráda tyto knihy s tzv. "přidanou hodnotou", kdy se kromě příběhu můžu dozvědět i něco nového.

07.02.2022 4 z 5

Vystěhovalci II. Vystěhovalci II. Vilhelm Moberg

Již dlouho se mi nestalo, abych po přečtení nějaké knihy nebyla schopná číst hned další. Tato tetralogie mě zasáhla hluboko do srdce.

20.03.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Moc pěkný příběh o síle lásky a o boji za přežití.

07.11.2019 4 z 5

Zajímavá kniha o lidech, kteří nežijí jako většina populace. Rozhodně doporučuji k přečtení, ač s některými hrdiny jsem měla trošku problém.

03.08.2019 4 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Nějak jsem se knihou nemohla prokousat, iritovala mě postava vypravěče, jinak zápletka celkem dobrá, ale já už očekávám od skvělé knihy prostě víc.

24.05.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nevím proč, ale současné české autory příliš nevyhledávám. Tuto knihu jsem tedy zapůjčila jen na základě doporučení. Příběhů lidí s podobnou životní zkušeností jako je Hana, je mnoho. Ne každý je však umí převyprávět do poutavého příběhu.

07.02.2018 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Co dodat? Velmi čtivé, i když místy velmi kruté, tak jako byl jistě středověk. Velmi se těším na další díly série.

10.03.2022 4 z 5

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Zcela neuvěřitelná životní pouť ženy, která na rozdíl od mnoha ostatních měla to štěstí, že přežila.

28.02.2021 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Velmi působivě beletristicky zpracovaný příběh vraždy, včetně portrétů obou vrahů.

09.02.2021 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Mimořádně silná kniha.

09.09.2019 5 z 5

Vůně ďábla Vůně ďábla Mons Kallentoft

Miluji Kalentofta a těším se na každý díl, ale tento fakt ne. Nejslabší kniha série.

12.06.2019 2 z 5