Vystěhovalci II.

2. kniha obsahuje pokračování osudů vystěhovalců - romány Nybyggarna a Sista brevet till Sverige – snažících se vybudovat si novou existenci na půdě vysněné země, ne všichni však uspějí, někteří z nich svou sázku s osudem prohrávají. Je to strhující popis hrdinů, jejichž jediným hrdinským činem byla vytrvalá a těžká práce. Celá tetralogie končí dopisem příbuzným Karla Nilssona do Švédska po jeho smrti, který musí napsat jeho starý soused, protože Nilssonovi synové a vnuci už neumí švédsky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44559/vystehovalci-ii-fjV-44559.jpg 4.848

Vystěhovalci

Vydáno, Svoboda

Nybyggarna - Sista brevet till Sverige, 1971

Kniha Vystěhovalci II.

boxas

Úžasná kniha!

Katka2382
30.12.2020

Moc krásné čtení.Velmi těžko jsem se loučila s hlavními hrdiny,už teď se mi po všech stýská.
Dnes už si asi sotva dovedeme představit tu nelidskou dřinu která byla každodenní součástí jejich života.

04.11.2020

Dle mého názoru slabší díl než první, některé pasáže se už moc táhly, byly pro mě nezajímavé, nemělo to takový spád, jako první kniha. Slabší 4 hvězdičky.

zuzad
20.03.2020

Již dlouho se mi nestalo, abych po přečtení nějaké knihy nebyla schopná číst hned další. Tato tetralogie mě zasáhla hluboko do srdce.

mgeisselreiter
08.11.2017

Po prvních dvou dílech jsem se s chutí začetl do dalších dvou. Měl jsem trošičku obavy, aby to nebylo už moc na stejné brdo, ty se naštěstí nenaplnily. Autor totiž dokáže psát čtivě, poutavě, zajímavě. A zajímavé to je bez diskuse. Čtenář si dříve možná vůbec nedokázal představit, co to bylo za těžký život před nějakými 150 lety a jak nesmírně náročné bylo se přestěhovat do Ameriky a usadit se tam. V jakých krutých podmínkách lidé žili, jak dřeli jako soumaři...
Kniha, kterých moc není, která mě nutila číst a číst, až jsem byl u konce. 90% a 5*, 8.11.2017.

AlenaF
27.04.2017

Už první díl byl pro mě velký zážitek, to samé platí pro druhý díl. Tyto knihy jsem už četla cca 3x a určitě se k nim časem zase vrátím. Doporučuji k přečtení.

Schamila
04.12.2016

Poprvé jsem ji četla možná před 12 lety, nezapomenutelné čtení, tenkrát zapůjčeno v knihovně, sháněla jsem po antikvariátech a mám ji v knihovně, znovu přečteno a určitě to není naposled, překrásný příběh - doporučuji

evask
04.08.2016

Kniha, na kterou člověk hned tak nezapomene.