zulvisek zulvisek komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vzhledem k tak nadšenému hodnocení a chválu pějcích komentárů jsem se na knihu moc těšila.
Asi jsem divná,ale mě tedy nějak extra nenadchla.
Barbora mi byla od začátku nesympatická, za to jak se chovala k Fanynce a později k Barunce jsem jí měla plné zuby.
Ostatní postavy byly veskrze v pohodě.
Děj byl místy zajímavý....
No dočetla jsem,ale nevím zda se časem "dokopu" k dílu druhému

16.12.2021 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tato kniha je od první do poslední strany úžasná

17.05.2020 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.Skvěle napsaný příběh.
Mnohdy mi běhal mráz po zádech a jindy tekly slzy,pak jsem zase četla bez dechu....
Jak já tu babu nesnášela a Pie fandila
Mé první dílo od autorky a jsem opravdu nadšená.

26.04.2021 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tuto knihu jsem sháněla moc a moc dlouho. Obešla jsem bezpočet antikvariátu shlédla spoustu stránek na internetu a ne a ne sehnat.
Když už náhodou byla k dispozici, majitelé její cenu sprostě vyšroubovali na šílené sumy.
Naštěstí mi ji před třemi dny jedna dobrá duše věnovala jako e-knihu.
Od příběhu jsem se doopravdy nemohla odtrhnout A jestliže Sběratelka sirotků a Pro tvoje dobro byly úžasné knihy, vůbec nevím jak vychválit toto díllo Pět hvězdiček je málo.
Je strašně smutné, že se takovéhle zvěrstva stávaly doopravdy A i když je příběh smyšlený ,tak se takovéhle hrůzy mnoha lidem děly skutečně.

07.12.2021 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Hurá, konečně dočteno.A že to byl boj.
Než "Sophiina volba" by název měl být " Stingovo vyprávění," nebo tak něco.
Za mě strašné zklamání,zdlouhavé,spoustu témat atd atd.

08.01.2021 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Wow wow wow a ještě jednou wow.
Tak to tedy byla fakt pecka.
Je neuvěřitelné, jak se člověk může změnit ze slušného mladíka zabiják a, který se neštítí zradit a nechat zabít kamarády z dětství.
Jako místy to bylo opravdu brutální, ale knihu jsem četla jedním dechem a i jsem si pobrečela.
Velice povedená kniha a jsem přesvědčená, že se k ní v budoucnosti vrátím

17.06.2021 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Mně kniha opravdu nadchla.Vzhledem k hodnoceni jsem k ni pristupovala dost skepticky,ale o to vic se mi líbila.
Úplně jiný příběh než většina na toto téma napsaná.
Opravdu jsem se nemohla odtrhnout a jsem ráda, že mě zdejší hodnocení neodradilo

14.05.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Jsem taková rozpačitá.
Čekala jsem něco jiného. Tady v té knize to bylo sem tam ,tam sem.
Za mě neurazí, nenadchne...

18.11.2020 3 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Velice silný a strhující příběh.Úžasná knížka,jedna z nejlepších co jsem kdy četla.Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Jen jsem doufala,že se z toho Jess dostane...
A moc mě bavil Bobbyho deník. Ten neměl chybu s těma chybama úžasnýma. Jako by to skutečně psalo sedmileté dítě
5 hvězd nestačí

02.06.2020 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Naprosto strhující příběh.
Ne jednou jsem lapala po dechu a byla úplně vyřízená z chování matky i šéfů z cirkusu.
Často jsem plakala.
Opravdu velice silná kniha,kterou jen tak nedostanu z hlavy

05.12.2021 5 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Opět velmi silný příběh a skvěle napsaná kniha.
Ale upřímně řečeno Dobrá matka se mi líbila víc...

07.06.2020 5 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Už jsem přečetla dost knih Na toto téma.
A tato je asi jedna z top knih.
Nikdy mě nepřistane udivovat kolik zla sedělo, kolik lidí zemřelo, jak se k těm lidem chovali jako ke zvěři nebo i méně než k zvěři.
Je opravdu strašné co se dělo a doufám že už se nikdy nic podobného opakovat nebude.

03.06.2021 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Udelala jsem asi chybu,ze jsem po teto knizce sahla po trilogii Nez jsem te poznala ....
Knizka byla tedy hezky napsana,ale vadilo mi,ze ji vypravi spoustu lidi.
Kazdopadne jsem si poplakala a ted vzhuru na dalsi knizky od Jojo

08.04.2020 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

(SPOILER) Ještě se mi nestalo,abych z nějaké hlavní postavy z příběhu měla tak rozporuplné pocity.
Z jedné strany byla doktorka Vlasta objetavá,přátelská a co dokázala ve své lékařské profesi je hodno obdivu.
Ze strany druhé,mě velice "rozčilovala".
Byla dost sobecká a namyšlená.
Vzala si Itala a říkala mu Jiří? On jí taky snad neoslovival po italsku.
Děti by klidně poslala na výchovu do Čech a sama zůstala v Bagdádu
Drahuška před cestou do školy musela obstarat,kozu,nákupy... A milostpaní si šla ještě hajnout.
S Drahuščinou halenkou a káráním Jarmily to taky přehnala.Totéž s Rudolfovou ženou....
A co ten Giergovo syn.Že se s ním ani nepokusila za celý život spojit?
Nevím no....
Každopádně jsem ráda, že jsem knihu dočetla a vím,že už se k ní nevrátím

26.01.2022 3 z 5

Jákobovy barvy Jákobovy barvy Lindsay Hawdon

Tak nějak nevím, co si o knize mám myslet. Hodně mi vadilo, jak příběh létal sem a tam,tam a sem.
Přeskakování od tématu k tématu.
Mám ráda knihy, ve kterých jsou dvě časové linky, ale tady jich bylo asi čtyři nebo pět. No jsem ráda že mám dočteno a hurá na další, snad lepší

27.07.2021 3 z 5

Tajemství z Osvětimi – Skutečný příběh Tajemství z Osvětimi – Skutečný příběh Nina Majewska-Brown

Upřímně nechápu potom co provedl její muž, že s ním Stefy zůstala a ještě si s ním pořídila další dítě.
Že kvůli sobě nechal zatknout manželku, švagrovou a tchýni ještě přibírám obě oči, ale že se vykašlal na dcery a nechali samotné bez toho, aby aspoň někomu odvedl, za to bych mu naplivala do obličeje (jako to udělal jeho vlastní otec) a být na místě jejich matky tak ho asi zabiju

14.07.2021 4 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Velice zajímavá kniha, netradiční příběh, hlavní hrdinka nebyla úplně kladná a proto se mi hodně líbila.
Knihu jsem četla jedním dechem

14.02.2021 5 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Úžasný příběh,četla jsem jedním dechem

09.08.2020 5 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Za mě teda slabší kniha

01.07.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tak Přízraky byly rozhodně nejleoší knížkou celé série.Děj mě zcela pohltil

21.06.2020 5 z 5