zulvisek zulvisek komentáře u knih

Rodinné pouto Rodinné pouto Susan Mallery

Taková pohádka no :-)
Ale moc dobře se mi kniha četla

05.02.2024 4 z 5

Vzdor Vzdor V. S. Alexander

Za mě dicela zklamání.Předchozí dvě autorovi knihy se četly samy,ale do Vzdoru jsem se musela místy nutit :-(

08.06.2022 3 z 5

Dlouho jsem se tak nenasmála.
Taková oddychovka u které nemusí člověk přemýšlet :-)

30.01.2022 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

(SPOILER) Ještě se mi nestalo,abych z nějaké hlavní postavy z příběhu měla tak rozporuplné pocity.
Z jedné strany byla doktorka Vlasta objetavá,přátelská a co dokázala ve své lékařské profesi je hodno obdivu.
Ze strany druhé,mě velice "rozčilovala".
Byla dost sobecká a namyšlená.
Vzala si Itala a říkala mu Jiří? On jí taky snad neoslovival po italsku.
Děti by klidně poslala na výchovu do Čech a sama zůstala v Bagdádu
Drahuška před cestou do školy musela obstarat,kozu,nákupy... A milostpaní si šla ještě hajnout.
S Drahuščinou halenkou a káráním Jarmily to taky přehnala.Totéž s Rudolfovou ženou....
A co ten Giergovo syn.Že se s ním ani nepokusila za celý život spojit?
Nevím no....
Každopádně jsem ráda, že jsem knihu dočetla a vím,že už se k ní nevrátím

26.01.2022 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vzhledem k tak nadšenému hodnocení a chválu pějcích komentárů jsem se na knihu moc těšila.
Asi jsem divná,ale mě tedy nějak extra nenadchla.
Barbora mi byla od začátku nesympatická, za to jak se chovala k Fanynce a později k Barunce jsem jí měla plné zuby.
Ostatní postavy byly veskrze v pohodě.
Děj byl místy zajímavý....
No dočetla jsem,ale nevím zda se časem "dokopu" k dílu druhému

16.12.2021 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tuto knihu jsem sháněla moc a moc dlouho. Obešla jsem bezpočet antikvariátu shlédla spoustu stránek na internetu a ne a ne sehnat.
Když už náhodou byla k dispozici, majitelé její cenu sprostě vyšroubovali na šílené sumy.
Naštěstí mi ji před třemi dny jedna dobrá duše věnovala jako e-knihu.
Od příběhu jsem se doopravdy nemohla odtrhnout A jestliže Sběratelka sirotků a Pro tvoje dobro byly úžasné knihy, vůbec nevím jak vychválit toto díllo Pět hvězdiček je málo.
Je strašně smutné, že se takovéhle zvěrstva stávaly doopravdy A i když je příběh smyšlený ,tak se takovéhle hrůzy mnoha lidem děly skutečně.

07.12.2021 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Naprosto strhující příběh.
Ne jednou jsem lapala po dechu a byla úplně vyřízená z chování matky i šéfů z cirkusu.
Často jsem plakala.
Opravdu velice silná kniha,kterou jen tak nedostanu z hlavy

05.12.2021 5 z 5

Čas všechno zahojí Čas všechno zahojí Ruth Rendell

Zajímavá kniha.
Bylo mi ale moc líto Barryho

27.09.2021 4 z 5

Hanina hvězda Hanina hvězda Miroslav Frindt

Zajímavý námět,ale kniha mě nenadchla.

15.08.2021 3 z 5

Jákobovy barvy Jákobovy barvy Lindsay Hawdon

Tak nějak nevím, co si o knize mám myslet. Hodně mi vadilo, jak příběh létal sem a tam,tam a sem.
Přeskakování od tématu k tématu.
Mám ráda knihy, ve kterých jsou dvě časové linky, ale tady jich bylo asi čtyři nebo pět. No jsem ráda že mám dočteno a hurá na další, snad lepší

27.07.2021 3 z 5

Tajemství z Osvětimi – Skutečný příběh Tajemství z Osvětimi – Skutečný příběh Nina Majewska-Brown

Upřímně nechápu potom co provedl její muž, že s ním Stefy zůstala a ještě si s ním pořídila další dítě.
Že kvůli sobě nechal zatknout manželku, švagrovou a tchýni ještě přibírám obě oči, ale že se vykašlal na dcery a nechali samotné bez toho, aby aspoň někomu odvedl, za to bych mu naplivala do obličeje (jako to udělal jeho vlastní otec) a být na místě jejich matky tak ho asi zabiju

14.07.2021 4 z 5

Sestry z Osvětimi Sestry z Osvětimi Roxane Van Iperen

Prečetla jsem ooravdu hodně knih na toto téma (další na mě ještě čekají),ale tato kniha mě tedy nenadchla.
Nemohu si pomoc,ale přijde mi,že název "Sestry z Osvětimi" je dán,aby se kniha více prodávala Protože na Osvětim spoustu čtenářů - včerně mě slyší.
Takže za mě slabší 3*

06.07.2021 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Wow wow wow a ještě jednou wow.
Tak to tedy byla fakt pecka.
Je neuvěřitelné, jak se člověk může změnit ze slušného mladíka zabiják a, který se neštítí zradit a nechat zabít kamarády z dětství.
Jako místy to bylo opravdu brutální, ale knihu jsem četla jedním dechem a i jsem si pobrečela.
Velice povedená kniha a jsem přesvědčená, že se k ní v budoucnosti vrátím

17.06.2021 5 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Už jsem přečetla dost knih Na toto téma.
A tato je asi jedna z top knih.
Nikdy mě nepřistane udivovat kolik zla sedělo, kolik lidí zemřelo, jak se k těm lidem chovali jako ke zvěři nebo i méně než k zvěři.
Je opravdu strašné co se dělo a doufám že už se nikdy nic podobného opakovat nebude.

03.06.2021 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Mně kniha opravdu nadchla.Vzhledem k hodnoceni jsem k ni pristupovala dost skepticky,ale o to vic se mi líbila.
Úplně jiný příběh než většina na toto téma napsaná.
Opravdu jsem se nemohla odtrhnout a jsem ráda, že mě zdejší hodnocení neodradilo

14.05.2021 5 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Já jsem z knihy nadšená. Velice zajímavý námět i příběh a opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Dlouho se mi nestalo abych za necelé dva dny přečetla knihu

29.04.2021 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.Skvěle napsaný příběh.
Mnohdy mi běhal mráz po zádech a jindy tekly slzy,pak jsem zase četla bez dechu....
Jak já tu babu nesnášela a Pie fandila
Mé první dílo od autorky a jsem opravdu nadšená.

26.04.2021 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Velice zajímavá kniha, netradiční příběh, hlavní hrdinka nebyla úplně kladná a proto se mi hodně líbila.
Knihu jsem četla jedním dechem

14.02.2021 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Úžasný příběh,tedy vlastně příběhy.
Kniha se mi moc líbila a četla jsem jí jedním dechem

15.01.2021 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Hurá, konečně dočteno.A že to byl boj.
Než "Sophiina volba" by název měl být " Stingovo vyprávění," nebo tak něco.
Za mě strašné zklamání,zdlouhavé,spoustu témat atd atd.

08.01.2021 3 z 5