ZNellyZ ZNellyZ komentáře u knih

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Skvělá oddechová knížka, která má šmrnc. Rychle se čte, dialogy jsou vtipné, byly situace, které mě překvapily a rozhodně to není pro mě poslední kniha od téhle autorky.

17.12.2018 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Pro mě je to takový průměr. Kniha se četla dobře, celkem rychle, ale vadily mi ty dlouhé odbočky k některým postavám. Jsem teda trochu překvapená z konce, měla jsem jinou představu.

05.12.2018 2 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Čekala jsem od knihy víc. Strašně moc skvělých recenzí a možná to je důvod, proč jsem zklamaná.

! SPOILERY!

Ze začátku nehorázně nuda, kdy se vše točilo kolem psaní fan fikce a nudném životu Cath. Jediný světlý bod představoval Levi. Pár stránek asi kolem 150 stránky mě bavilo, ale ten dojem skončil ve chvíli, kdy se vyjasnily city mezi Cath a Levim. Najednou totiž Levi zhasl a choval se, jak hňup. Celkově mi to pak připadalo, jak kdyby autorce bylo dvanáct. Mám dívčí romány ráda, ale tohle není jedna z těch povedených knih.

19.11.2018 1 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Ze začátku jsem měla s knihou problém a moc mě nebavila. Postupně jsem se, ale s hlavními postavami sžila a ke konci se od nich nemohla odtrhnout. Líbilo se mi, že to nebyl typický slaďák a hlavní postavy se nezamilovali na první straně.

05.11.2018 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Nečtu moc populární knihy, hlavně kvůli té propagaci, co kolem toho je, ale když to utichlo, rozhodla jsem se téhle knize dát šanci. Rozhodně zajímavý a vtipně podaný příběh dvou osob, které pojí víc než si myslí. Oba jsou sympatičtí a mají své démony. Líbí se mi, jak Libby bere svou váhu, protože ani já nejsem drobek a i když jsem nezažila takovou šikanu jako ona, byly časy, kdy jsem se musela naučit odrážet blbé narážky. U mě je ta kniha 100%.

21.10.2018 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Kniha se mi líbila. Byly chvíle, kdy se nic nedělo a bylo to pro mě nudné, ale krátce po nich přišly nové a nové zvraty. Líbí se mi styl, jak je kniha psaná a postava Hanny ve mně zanechala divné pocity. Nevím jestli s ní sympatizuju a nebo mi vadí.

12.10.2018 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Někdy mi kniha přišla zbytečně zdlouhavá, ale pořád mě něco drželo, abych ji přečetla. Dost jsem byla zhnusená z manžela hlavní postavy.

29.09.2018 4 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Nemám ráda tématiku války a s tím i období po válce. Tahle kniha mě, ale hodně zaujala a strašně dobře se četla.

26.09.2018 5 z 5

Krvavá svatba Krvavá svatba Federico García Lorca

Bavilo mě to, ale konec mě hodně zklamal.

23.09.2018 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Manon mi nehorázně lezla na nervy a rozhodně bych nenašla postavu, která by mi byla sympatická.

15.09.2018 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Neuvěřitelně poutavá kniha. Rozhodně jeden z favoritů pro povinnou četbu :)

15.09.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Po Hvězdy nám nepřály a Papárová města moje třetí kniha od Greena. Předešlé mě nepřesvědčily o jeho o tom, proč je fenomém. Tahle ano. Naprosto skvělý příběh, hlavní hrdinka mě neuvovala svými myšlenkami a líbil se mi David a jeho pohled na život. Musím říct, že mi k srdci nepřirostla Daisy. Kdyby po mě někdo chtěl doporučit knihu od Greena, tak rozhodně sahám po téhle.

27.08.2018 5 z 5

Královna Dagmar Královna Dagmar Hana Parkánová-Whitton

Autorka patří mezi mé oblíbenkyně a ani u téhle knihy nezklamala. Poutavý příběh Markéty Přemyslovny, který sice spadá do červené knihovny, ale o zvraty není nouze.

22.08.2018 5 z 5

Phoenix Phoenix Eden Maguire

Krásný závěr celé série. Phoenixův příběh byl skvělý a opravdu povedené vyvrcholení Krásných mrtvých. Musím říct, že jsem si ke knihám udělala citovou vazbu a na konci uronila nějakou tu slzičku.

17.08.2018 5 z 5

Summer Summer Eden Maguire

Tenhle díl mě dost překvapil. Vraha jsem tušila, až posledních pár stránek před odhalením. Celkově mě kniha bavila a jsem ráda, že Darina každým dílem více dozrává a nechová se pořád, jak malé dítě. Zároveň jsem byla dost v šoku z Logana.

15.08.2018 5 z 5

Arizona Arizona Eden Maguire

Musím říct, že ke konci jsem se bála, že vrah bude stejně lehce odhalitelný jako u prvního dílu. Proto jsem byla mile překvapena, že to byl nakonec někdo úplně jiný. Kniha se dobře četla a Arizonin příběh mě dost upoutal. Pořád tomu, ale do top knihy něco chybí. I tak dám o hvězdičku více než předchozí knize.

12.08.2018 4 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Kniha je průměrná a psaná stylem patnáctileté dívky(možná to dělá překlad), ale děj i kniha se četla celkem rychle a vše příjemně ubíhalo. Dost mě překvapil konec, který byl podle mého názoru trochu přehnaný a vyhrocený.

10.08.2018 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha mě osobně nebavila. Některé pasáže zbytečně dlouhé a celkově mi asi nesedl styl psaní autora.

08.08.2018 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Moje druhá kniha od J. Greena. Bavila mě více než Hvězdy nám nepřály, ale pořád se to nedalo zařadit k "Top knihám."

03.08.2018 4 z 5

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Hana Parkánová-Whitton

Hana Whitton je pro mě spisovatelka s velkým S. Je jediná autorka od které čtu historické romány a musím říct, že ani tenhle nebyl zklamání. Tvrdá realita propletená fiktivním vztahem a láskou mě znovu nadchla a nedovolila od knihy odtrhnout oči.

29.07.2018 5 z 5