zinon zinon komentáře u knih

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Jsem plná dojmů, ale kde začít...na knihu jsem se moc těšila a musím říct, že jsem malinko zklamaná. Vývoj není takový, jak jsem si představovala...přílišná očekávání :) Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale za konec knížky dávám 5.

Obsahuje SPOILERY

Co se mi na knížce líbilo:
- namlouvání Gwyna....Gwyn celkově se mi zamlouvá
- dechberoucí závěr knížky
- dvojka Kit a Tibo
- postava Annabel a tajemno kolem ní
- Kieran a Mark...tyto dva a jejich charaktery se mi zamlouvají...jen nevím jestli jako pár :) Homosexuálové mi nevadí, ale číst o nich tak podrobně nemusím.

Co se mi nelíbilo:
- Emma a Julián...čtení o nich mě docela nudilo, pořád to stejné, co v první knížce, prakticky žádný vývoj
- Cristina...nějak ji nemůžu přijít na chuť. Něco bude na tom, jak všichni říkají Dokonalý Diego...já si říkám Dokonalá Cristina. Ti dva se k sobě vážně hodili.
- tajemství Diany...autorka nemohla vymyslet nic hloupějšího podle mě...asi její posedlost tímto druhem tématu bych řekla (ale nápad jakým způsobem odhalení proběhlo se mi líbil)
- opravdu vleklý začátek knihy
- pobyt ve světě víl jsem čekala zajímavější
- to že na konci neřekli, že má podržet meč smrti Zara...hned by bylo jasno, to konzulka opravdu nezvládla, naprosto žádná autorita bohužel :(

22.09.2018 5 z 5

Milenec Milenec Nicole Jordan

Divím se vysokému hodnocení této knížky. Červenou knihovnu si občas přečtu ráda, ale toto se mi zdálo plitké, ne moc uvěřitelné...za mě slabé :)

10.09.2018 3 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Právě jsem knihu dočetla a jsem spokojená...prostě tato autorka mi umí kápnout do noty. Strašně se těším na pokračování, protože vím, že se mi bude určitě líbit...svět víl + odhalení na konci knihy. Knížka nabízí opět úžasné charaktery postav, sem tam mihnutí oblíbených postav z jiných sérií a velkou spoustu nejrůznějších emocí.

05.09.2018 5 z 5

Sametové objetí Sametové objetí Nicole Jordan

Bylo to vážně dobré....plné vášně a temperamentu. Příběh byl krásně vykreslený a rozhodně nebyl nudný. Jen teda ke konci mi už hlavní hrdinka přišla více jak temperamentní spíš hysterka...to už bylo přehnané. Byla bych raději, kdyby si zachovala hrdost. Pro toho, kdo si rád přečte červenou knihovnu, ráda doporučuji :)

29.08.2018 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Zakončení série se mi moc líbilo. Jelikož jsem četla jako první sérii Pekelné stroje, tak jsem si tento díl velmi užila...protože jsem se dozvěděla to, co tam vysvětleno nebylo. Přijde mi lepší začít sérií Pekelné stroje a pak se pustit až do této.

Spoiler!
Magnus měl na zasedání rady pravdu ohledně trestu pro víly....lovci stínů jsou hold neponaučitelní...nechápu, že se neozval i někdo jiný ohledně Helen a Marka. To mě vážně vytočilo.

19.08.2018 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Za mě asi nejhorší díl ze série...moc mě nenadchl :( Ale i tak dávám 4 hvězdy, protože svět lovců stínů mám ráda a nemůžu jinak a ten konec ušel :)

16.08.2018 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Tento díl mě tolik nenadchnul, předchozí část nasadila laťku vysoko.

POZOR SPOILER!
Už jsem četla sérii Pekelné stroje, tak si teď říkám, že některé věci moc nesedí. Třeba to, že už s Alecem neměl být Jace parabatai....protože zemřel. Taky to, že to měl Alec poznat. Tady to pouto není vykresleno tak intenzivně jako v druhé sérii.

Chování Jace bylo fakt děsný...opravdu za to vše částečně mohl...kdyby nebyl tajemný jak hrad v Karpatech a svěřil se dřív, nemuselo by to sem vůbec dojít.

10.08.2018 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tento díl se opravdu povedl. Ale musím říct, že mě neuvěřitelně štvalo, že jsem celou dobu věděla, jak se věci mají...a oni byly tak natvrdlý, že jim to nedošlo. Jsem raději, když se nějaké tajemství v knížce rozlouskne a já jsem stejně překvapená jako hlavní hrdinové. Závěr knížky byl vážně dobrý :)

08.08.2018 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Hodnotím stejně jako první díl...zatím stále něco postrádám. Nemůžu si pomoct, ale Pekelné stroje byly lepší. Mnohem lepší atmosféra, sympatické a charakterově zajímavé postavy, wau efekt. Tady to zatím nenacházím. Možná je to i proto, že je tady cítit, že je to pro náctileté a já už do této kategorie nepatřím...Mechanické stroje mi přišly více i pro starší čtenáře. To ale nic nemění na tom, že si chci přečíst další díl a zjistit, jak to bude celé pokračovat.

spoiler!
Ale je fakt, že scéna ze Zakletého dvora a pak to co následovalo se Simonem bylo dost dobré...pak i ta scéna na lodi mezi Simonem a Jacem...no a to co se stalo při východu slunce jsem nečekala. Takže i tady se nějaké to wau najde :)

04.08.2018 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nebylo to špatné, ale v porovnání s Pekelnými stroji se mi to zdá slabší. Uvidím, jak budou pokračovat další díly.

02.08.2018 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Tak to bylo něco...právě jsem dočetla a musím říct, že nemám slov. Nemám ráda, když někdo říká, že něco bylo epické....Pokud někdo chce tyto slova použít, tak by to mělo být u této knížky. Člověk si říká, že je to celé předvídatelné a ejhle...autorka mě u každé z knížek této série dokázala převézt a překvapit. To jak vyřešila konec hlavního padoucha bylo geniální.
No a ten Epilog!!! Zase šok :) Paráda a já jsem vyřízená a klaním se autorce a řadím se mezi její velké fandy. Musím se vrhnout na další její knížky...toto byla moje premiéra.

28.07.2018 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Tento díl se mi líbil více, jak první. Je tu méně akce a větší bouře citů. Co mě překvapilo byl vývoj milostného trojúhleníku...SPOILER! Protože když Jem políbil Tessu, tak jsem nečekala, že to bude pokračovat tak, jak to pokračovalo....čekala jsem je mi líto...stejně jako to čekal Jem. A líbilo se mi, že od toho autorka neustoupila až do konce knížky. O to víc jsem napnutá, jak bude pokračovat třetí díl. Rozuzlení se zdá být předvídatelné, ale nechám se překvapit. Já je mám ráda taky oba :) Jsem taky zvědavá, co je Tessa tedy doopravdy zač.

26.07.2018 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Začátek knihy mě příliš neoslovil...ale čím déle jsem četla, tím více se mi knížka líbila....a věřím, že to tak bude pokračovat až do konce série :)

24.07.2018 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tato série se mi líbila...ale tento poslední díl mně přišel nejslabší, což je škoda. Nebylo to prostě to pravé ořechové, co jsem si přála dostat.
SPOILER
Možná je to i tím, že bych si více uměla představit vývoj vztahu s Kadenem...než prakticky stejný vývoj s Rafem. Ale musím říct, že v tomto díle už mi byl Rafe bližší a uvěřitelnější, že jsem toto zakončení vzala dobře :) Po tom, jak se neustále obětoval to ani jinak nejde :)

18.07.2018 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tento díl se mi líbil více, jak předchozí. Velmi jsem si oblíbila Kadena...a jsem ráda, že velká část knihy byla psána právě z jeho pohledu, což mě bavilo nejvíce.

15.07.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Začátek knihy nic moc. Pak mě kniha upoutala a četla se velmi dobře. Líbil se mi hlavně pohled zabijáka, prince a pak Kadena,Rafea...bez toho by to nebylo ono a dodávalo to ten správný náboj. Druhý díl si určitě přečtu, protože jsem napjatá, jak to bude pokračovat.

13.07.2018 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Skvělé zakončení série. Knížka se mi líbila stejně jako předchozí. Bylo tu více akce a zvratů. Jen příběh Winter byl dost ochuzený a neukončený... Jinak z postav mi nejvíce přirostli k srdci Scarlet a Vlk a hned v závěsu Thorne a Cress. Iko byla taky dokonalá :) Co více říct, než že jsem si čtení vážně užívala a všem tuto sérii doporučuji.

05.07.2018 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Opět velmi povedené...jsem zvědavá na poslední díl :)

02.07.2018 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tato knížka byla lepší, jak Cinder....alespoň mě více oslovila osobnost Scarlet. Vlk taky nebyl k zahození.) Cinder už byla trochu průbojnější a Thorne tam přináší humor a to já můžu.) Jdu na další díl :)

30.06.2018 5 z 5

Láska v nebezpečí Láska v nebezpečí Julia Quinn

Uff, tak jsem v rozpacích. Knížky od této autorky mám ráda...ale toto? Humor za každou cenu snad úplně v každé větě....to pak ty skutečně vtipné chvíle ani nevyniknou a ani se nezasměji. Znáte takové ty lidi, co se snaží být vtipní za každou cenu a snaží se vám vymluvit díru do hlavy? Tak takto jsem si při čtení připadala. Takhle prosím neee!

24.06.2018 3 z 5