zinon zinon komentáře u knih

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Na tuto knížku jsem se vrhla po přečtení Krutého prince, který mě moc bavil. Daň peklu se mi tolik nelíbila...bylo to na můj vkus moc stručné :) a jiné pasáže zase obsáhlé (ty jsem dokonce téměř přeskakovala, protože mě nebavily - hlavně ten začátek). Tuto autorku mám ráda, píše tak nějak jinak....a to je osvěžující :)

02.04.2019 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha je pro mladší čtenáře určitě skvělá. Já už se sem neřadím, tak ji hodnotím jako čtivou, vtipnou, záhadnou a vhodnou na odreagování, ale nadšení už u mě nevyvolává.

01.04.2019 4 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Jelikož už nepatřím do skupiny young adult, tak mě chování hlavní hrdinky vyloženě štvalo. To nebylo jako číst o mladistvých a jejich problémech, ale jako by to chvílemi psal někdo s kým slušně cloumá puberta....tak věrohodné to bylo haha. Jak tyto knížky čtu jinak ráda, tak tady už to bylo příliš :) Za mě horší jak první díl...celkem o ničem, až konec byl zajímavý.

26.03.2019 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Námět knihy dobrý...jen ten styl psaní mi moc nesedl. Chybělo mi tam více té omáčky asi :) Kolikrát mi to přišlo useknuté a hop někam jinam.

23.03.2019 3 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Tento díl jsem si užívala ještě více jak první. Opět velmi čtivé a napínavé. Arcus i Kai jsou tak odlišní a přitom je mám ráda oba...Arcus ale vede, i když mám raději ty rošťáky :) Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat...jaké další zvraty nás čekají.

19.03.2019 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Kniha se mi líbila...první polovina byla slabší, druhá plná napětí. Velmi jsem si oblíbila hlavní hrdinku, protože je to silná osobnost, která se nebojí otevřít pusu :)

17.03.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tuto knížku jsem si maximálně užila. Začátek byl takový zvláštní, než jsem si na tento svět zvykla. Pak už jsem hltala každé slovo a užívala si tuto drsnou pohádku :) Moc se těším na pokračování.

14.03.2019 5 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Opět jsem se si příběh užívala tak moc, že jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout.

01.03.2019 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Abych byla upřímná, tak jsem toto nečekala......tato knížka mě vážně uhranula a já úplně hltala tento příběh plný úžasné fantasie. Ash a Puk jsou skvěle napsaní. Hned jsem si je oblíbila. Těším se na další dobrodružství, které mě čeká v dalším díle :)

26.02.2019 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásná pohádka, ale už bych ji znovu asi číst nechtěla...žádné nadšení se nekonalo.

12.02.2019 4 z 5

Knížka mě zaujala a četla se moc dobře. Nemůžu dát ale 5 hvězd, protože mám pocit, že potenciál knížky nebyl úplně využit. Nadšení se nekoná, ale pokud budou další díly...kvůli otevřenému konci...tak si je určitě ráda přečtu :)

07.02.2019 4 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Nemůžu si pomoct, ale první díl byl pro mě asi nejlepší. To když se vám v hlavě honí spoustu otázek a toužíte na ně najít odpověďi :) Další díly byly čtivé a příběh zajímavý...ale už tam u mě nebylo to prvotní nadšení. Jako odpočinkové čtení určitě doporučuji :)

03.02.2019 4 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Druhý díl byl pro mě o malinko slabší jak první...ale i tak se mi příběh moc líbí a vřele doporučuji :) Jdu na třetí díl .)

01.02.2019 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Od knížky jsem moc neočekávala a o to větším překvapením pro mě byla. Hrozně se mi líbí nápad ohledně získaných schopností a celý ten svět je vykreslený zajímavě. Moc dobře se četla, děj knížky byl nápaditý a hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila. Vrhám se nadšeně na další díl :)

30.01.2019 5 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Co říci k poslednímu dílu...no za mě nejslabší. Předchozí díly byly pro mě zábavné a na odreagování fajn. Tento díl mě moc nebavil, už mi to nepřipadalo tolik vtipné a ten konec to asi zabil. U knížky, která je brána víc s humorem a není žádné fantasy veledílo mi takový konec moc nesedí. POZOR SPOILER! Zradu kamarádky jsem čekala, ale co jsem nečekala byla smrt jedné důležité postavy...to bylo úplně zbytečné. U jiných knížek jsem ráda, že se autor nebojí šokovat, ale tady mi to vůbec nesedí.

25.01.2019 3 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Lepší jak první díl. Dobře jsem se u toho bavila :)

24.01.2019 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Oba díly série určitě doporučuji, i když u mě nevyvolali takové nadšení jako u jiných. Více se mi líbil první díl. Bylo to čtivé a charaktery postav byly rozhodně zajímavé. Na pět hvězdiček jsou ale u mě jiné knížky :) Tady mi přeci jenom něco chybělo.

20.01.2019 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Celou tuto sérii jsem neměla moc chuť komentovat. Vyjádřím se až teď u posledního dílu. Série se moc dobře čte a příběh je moc pěkný. Jen na mě zde hodně doléhá to, že je to pro náctileté (já už nejsem). Přijde mi to takové nedospělé, což mi hrozně vadí. No já bych se rozhodně rozhodovala a chovala jinak. Takže cítím tak trochu frustraci.....team Christian. No a ten závěr nemusel být špatný...kdyby pojala happyend trochu jinak. Takhle to bylo jedno velké klišé.

17.11.2018 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Dávám 4 hvězdičky z nostalgie a za použitý humor, který mi dokáže vždycky vyloudit úsměv na tváři....někdy i hlasitější :) Jinak se v knížce nic moc neděje, některé pasáže byly nudné, jiné zase velice zábavné. Byl to takový úvod pro další knihy...čekala jsem ale, že se tam stane něco zásadního pro další vývoj.

13.11.2018 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Tento díl se mi líbil, ale byl o něco slabší, jak předchozí. Přeci jenom mě víc zaujaly jiné dějové linky. Nemůžu se dočkat dalšího dílu...věřím, že to bude dechberoucí.

Pozor Spoiler!!!
Nějak mi odhalení ohledně Maeve nesedí...Celé mi to připadalo málo uvěřitelné a ne moc srozumitelné.

06.11.2018 4 z 5