zinon zinon komentáře u knih

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

O něco horší než první díl, který se mi líbil více. Připadám si u čtení této série jako na houpačce. Jsou pasáže, které mě baví moc...a pak zase takové, které bych nejraději přeskočila.

31.12.2020 4 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Super, moc se těším na pokračování. Snad bude brzy...

12.12.2020 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Tato kniha je velmi čtivá. První půlka byla taková hodně pro mladší ročníky bych řekla, druhá ukázala, že i my starší nenároční čtenáři si tam najdeme to svoje. Myslím, že má dobře našlápnuto. Určitě doporučuji přečíst.

29.11.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět přečteno téměř na jeden zátah. Musím říct, že první díl se mi líbil více. Mám menší problém s nízkým věkem hlavní hrdinky. Byla bych raději, kdyby už autorka poskočila trochu časem. Nevím jestli dítě dokáže takto uvažovat. Ale jinak chválím a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

22.11.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Opravdu skvělá kniha. Nemohla jsem přestat číst. Všem vřele doporučuji.

21.11.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Tak u této knihy půjdu proti proudu. Na knížku jsem se těšila a bohužel mě hodně zklamala. Nelze jí upřít čtivost, ale já se u čtení hrozně nudila...nebavila mě. Nechápu, co všichni vidí na panu Reedovi...já mu na chuť nepřišla a ani Animant mi nebyla zrovna nejsympatičtější. Jediné, co se mi líbilo, byly námluvy jejího bratra a ta povedená večeře.

19.11.2020 2 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tato kniha vyhrává cenu za nejvíce ubohou hlavní hrdinku. Pak dále za postavy, které nemají snad žádný charakter. Jedna hvězda je za čtivost a za to, že ačkoliv jsem tuto knihu četla se zvednutým obočím, tak jsem ji dočetla, protože jsem chtěla vědět, co se z toho vyklube. A nevyklubalo se bohužel nic a ani ta erotika to nezachrání. Další díl už číst nebudu a myslím, že o nic nepřijdu. Kniha hodně připomíná Papírovou princeznu, ale ta byla teda mnohem lepší!

16.11.2020 1 z 5

Temný kvítek Temný kvítek Crystal Smith

Knížka není vůbec špatná. Celý děj je vymyšlený vážně moc dobře. Navíc je kniha čtivá. Proč tedy jen tak nízké hodnocení? Protože na mě je až moc stručná. Některým lidem to vyhovuje, ale já mám raději větší bichličky s více stránkami, které dovolí jít autorovi více do hloubky. Škoda, že to není případ této autorky, protože si myslím, že tento svět a postavy by si to určitě zasloužily.

07.11.2020 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Kniha je čtivá a zajímavá. Pokud člověk v životě utrpěl podobnou ztrátu, tak je to pro něj kniha hodně emotivní. Konec mě překvapil, ale v dobrém ne. Půlku tajemství jsem uhodla a ta druhá část mi nepřišla úplně domyšlená. Já tomu tedy neuvěřila. Do dalšího dílu už asi nepůjdu. Neláká mě to a ani recenze nejsou moc dobré.

05.11.2020 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Ze začátku knihy jsem byla trochu rozpačitá z toho množství nadpřirozených druhů bytostí...jsou tam snad opravdu všechny. Takže jsem si říkala, že to je už fakt za čáru, ale jak se víc příběh vyvíjel, tak mě natolik pohltil, že už mi to bylo šumák :) Maas dokáže dodat příběhu a postavám takovou hloubku jako málokdo. Konec knihy byla jedna velká jízda se zatajeným dechem a s citovým vypětím. Hrozně moc se těším, co nás čeká v dalším díle. Jinak hlavní postavy mi připomínají spíše Aelin a Jeřába, ale příběh zase spíše Dvory (i když podobnost je od každého něco). Takže něco mezi... A že to není už Young Adult jsem jen ráda, protože já už taky nejsem, tak si to více užívám. Určitě doporučuji přečíst.

23.10.2020 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Od knížky jsem čekala víc, ale i tak je to příjemné odpočinkové čtení.

19.10.2020 4 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) Tak i já patřím k těm, které tento díl hrozně zklamal. Čtení mě moc nebavilo....a ten konec fakt nic moc. Ale nejvíc, co mě vadilo byla Ashlinn a jelikož se příběh odehrál v duchu jejího uctívání...tak to fakt neee. Jinak mě vůbec nevadilo oživení Trica, protože on jediný spolu s Jonnenem mě přišel v tomto díle zajímavý a bavilo mě o něm číst.

03.10.2020 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Právě jsem tuto knížku dočetla a musím říct, že se četla moc dobře. Pěkný příběh, zajímavé charaktery, zajímavý svět. Já jsem si tuto knihu moc užila a ani nemám moc co vytknout. Snad jen to, že byla v hlavním bodě dosti předvídatelná....to ale neubírá celkovému pozitivnímu dojmu.

30.08.2020 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Námět knihy jako takový se mi líbil. Charaktery postav se zdají taky zajímavé, i když zatím kloužeme bohužel jen po povrchu. Místo toho je kniha plná popisů šatů, prostředí, proměn...a je pravda, že je to až příliš. Je vidět, že autorka je (byla) tímto trochu posedlá. Méně popisů a více akce a záhad a bylo by to super. Ke konci knihy se začalo konečně něco dít. Další díl si ráda přečtu, ale celkově mi tato série připadá zatím spíš průměrná.

15.08.2020 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tuto knihu jsem si opravdu užila. Je psaná vtipně a hlavní hrdinka je od rány, což mám opravdu ráda. Knížka se čte lehce a celkově mě příběh velmi bavil.

02.08.2020 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Mě tento díl bavil a jen si říkám jaká je škoda, že Holly Black nepíše větší bichličky :) Mnohem raději bych se do tohoto příběhu ponořila víc...Cardan jako postava je fascinující a i po dočtení mám pocit, že to bylo prostě málo a já chci vědět víc...
A chci vědět, co bylo v těch dopisech :)

28.07.2020 5 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

(SPOILER) Kniha se četla dobře, ale od druhého dílu mám prostě pocit, že chování hrdinů není zrovna logické. Hlavně naznačený vztah Elaine a Adama. Jak byl nakonec vztah těchto dvou vylíčen v posledním díle a jejich minulost...vůbec nechápu, proč by chtěl Adam Elaine v druhém díle líbat a proč by na něj měl Kassiel žárlit. Toto si prostě odporuje a nedává to žádný smysl. Jinak konec se mi líbil, ale žádné velké zvraty a překvapení se nekonalo. Nejvíc se mi asi líbilo odhalení ohledně zrození Ellie a Adama. Pokud mám hodnotit celou sérii, tak první a druhý díl se mi líbil hodně, poslední dva už méně.

19.07.2020 4 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

Knížka je čtivá, ale oproti předchozím dílům už mě tolik nebavila. Příběh už není tolik zajímavý. Vyzdvihla bych ale tu část kolem jeskyně, ta byla parádní.

06.07.2020 3 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Abych byla upřímná, tak od druhého dílu jsem se nemohla odtrhnout. Na rozdíl od prvního dílu je tento psán dle mého názoru čtivěji. Opravdu moc se mi to líbilo. Jediné, co mi vadilo je, že jsem odhadla, kdo Elaine je a také kdo je ten konspirátor....takže se překvapení nakonec nekonalo, což je škoda.

03.07.2020 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Právě dočteno a toto jsou mé první dojmy po přečtení. Začátek knihy byl takový hodně kostrbatý. Mám ráda v knihách omáčku kolem, která příběh dokresluje, ale tady to bylo takové strohé a ze začátku až na výměny slov mezi Elaine a Adamem jsem se docela nudila. Pak mě ale upoutal příběh, který se mi moc líbil a knihu jsem si opravdu užila. Říkám si, že je škoda, že se příběh neodehrává třeba v Praze, to by bylo pro mě zajímavější. Jinak hodnotím kladně a vrhám se na další díl....protože mě to opravdu bavilo :)

30.06.2020 4 z 5