zandu zandu komentáře u knih

Sice nejsem úplně zarytý fanoušek HP, (natož Draca), ale i tak kouzelnický svět HP miluju. A tato kniha mě nemohla minout. A bylo to velmi příjemné překvapení. Velmi čtivý příběh, psaný naprosto jednoduchou formou. A zhltla jsem ho za dva dny.

15.11.2022 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Nevím proč, ale posledních asi 150 stran jsem měla nutkání přečíst co nejrychleji, abych to už měla z sebou...
Skvělý příběh.

30.09.2022 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Jediná má výtka je to skákání z jedné scény do druhé. Aniž by to bylo oddělené alespoň odstavcem. Často jsem se zarazila a musela si v hlavě srovnat, že jde o další scénu. Za toto jsem chtěla srazit jednu hvězdičku, ale nakonec jsem se rozhodla to neudělat, protože příběh jako takový je perfektní.

31.08.2022 5 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Joe Hill (p)

Klíčov miluju, Sandmana neznám. A netuším, jak bych se na toto dílko tvářila, aniž bych znala alespoň jedno z toho. A druhá věc - ještě že jsem věděla předem, že se jedná o povídky, protože nevědět to, byla bych asi trochu zklamaná. Takto jsem si to vychutnala.
Úplně nejvíc mě dostala "Do nitra luny".

27.08.2022 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Takový příjemný příběh. Očekávala jsem horor, dostala jsem pohádku.

27.03.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

První kniha Patrika Hartla, kterou jsem koupila fungl novou za plnou cenu. Všechny předchozí jsem vždy sehnala za pár korun na nějakém bazárku. A zároveň je toto první kniha, která mě absolutně nebaví. Všechny předchozí byly super.
Toto je nuda, nuda a ještě jednou nuda. Absolutně o ničem. Asi tak od 30. stránky jsem se do čtení přemlouvala, snažila jsem se dát jí šanci, ale nejde to. Zavírám ji na straně 66 a odkládám, nehodlám se dál trápit. Momentálně je mi úplně šumák, co se děje nebo neděje dál. A jméno Jelena mě strašně irituje. Proč, to netuším.
Třeba se k ní někdy časem vrátím, třeba ne. Obrovské zklamání.

07.03.2022

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Po Hotýlku, který mě moc nebavil a na delší dobu mě od těchto romantických útěků odradil, jsem ráda, že jsem se nakonec do Čajovny pustila. Předvídatelný, milý, romantický, oddechový příběh. Prostředí Japonska mě bavilo.

16.12.2021 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Timo Parvela

Nejsem hráč, nejsem dítě ani teenager. Jsem obyčejná ženská středního věku. A jsem nadšená a zvědavá, co se bude dít dál.
Ještě že jsem koupila rovnou celou sérii a nemusím teď čekat na pokračování :-) Doufám, že ostatní díly budou stejně tak dobré nebo ještě lepší.
(Tuto sérii jsem pořídila na doporučení do budoucna pro svou dceru, které je momentálně 5 let)

27.09.2021 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Krásný příběh, i pár slziček ukáplo.
A o to víc se těším na Skříň plnou Diora :-)

28.08.2021 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Nenáročné a pohodové letní čtení, prostě naprosto skvělé na dovolenou :-)

19.07.2021 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Další skvělá kniha této autorky :-)

06.05.2021 4 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Povídky nejsou tak úplně moje gusto, přesto se do nějakých sem tam pustím. A tady jsem chybu rozhodně neudělala. Mini vojáčci mě tedy nenadchli, ale jinak paráda.

30.04.2021 5 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Bram Stoker

Skvělé.
PS: čúrka pobavila :-) ale to tam asi zůstalo tak nějak omylem, že ?

16.04.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Opět příjemné, odpočinkové, nenáročné počteníčko.

18.03.2021 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Příběh o odvaze a naději... Napsaný velmi citlivě a jemně.

04.02.2021 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Příběh chytl s nepustil. Chvílemi jsem četla se zatajeným dechem. Co dodat... Prostě skvělé...

20.12.2020 5 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Opět velmi čtivé dílko. Opravdu je třeba oběti, aby se zlo opět v dobro obrátilo...? Opravdu to skončilo tak, jak se zdá...? Jsem zvědavá na čtvrtý díl.

14.12.2020 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Prostě mazec. A to jsem Carrie původně ani číst nechtěla...

13.12.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Půjdu proti proudu. Bohužel. Na této knize je nádherná pouze obálka. Kvůli té obálce jsem si ji pořídila. Nicméně obsah mě absolutně nezaujal, po cca 50 stránkách jsem to vzdala. Za tu opravdu velmi zdařilou obálku knihy bych dala klidně milion hvězdiček, za obsah bohužel žádnou.

18.11.2020

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Dobrý rozjezd, skvělý závěr, prostředek se malinko vlekl, ale vzhledem k tomu, že je to tenká knížka, vůbec mi to nevadilo...a jak nastoupil na scénu Ginelli, už to zase jelo.

12.11.2020 5 z 5