zamilov.do.knih zamilov.do.knih komentáře u knih

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tuhle knížku jsem četla na doporučení @anet.myblog a jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla. Hlavní postavy mi byly sympatické, nápad s dvěma odlišnými světy se mi moc líbil a oba světy byly skvělé a ani nevím, který svět se mi líbil více (asi ten, kde Hannah odejde s Gabby). I když je hlavní hrdince 29 a mně 15, dokázala jsem se do ní vžít a věkový rozdíl mi nevadil. Styl psaní autorky mi vyhovoval a kniha byla čtivá. Knížku jsem s sebou měla na dovolené a tam mi dělala skvělého parťáka. Vlastně knize nemám ani co vytknout. Byla prostě božská! Takže hodnocení bude vysoké a knížku vám můžu jen a jen doporučit.

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

U této knihy půjdu proti proudu, protože mně tato kniha nepřišla až taková pecka, jak všichni tvrdí. Knihu jsem četla s velkým očekáváním a čekala jsem něco jiného, něco víc. Stella mi byla sympatická, ačkoli mě štvala tím, že vše chtěla mít pod kontrolou a jak se v průběhu knihy změnila (ze slušňačky na lehkomyslnou holku, která chce celou dobu žít co nejdéle a pak skoro odmítne nové plíce). Will byl na začátku otravný, ale pak se změnil k lepšímu a měla jsem ho ráda. Poe byl v pohodě a takového kamaráda bych brala. Líbilo se mi, že romantická linka byla pomalá a uvěřitelná. Líbilo se mi, že jsem se dozvěděla o nemoci, o které jsem neslyšela. Líbilo se mi, že děj utíkal rychle. Z recenzí ostatních jsem čekala, že mě kniha rozbrečí. A nevím, jestli je se mnou něco špatně, ale mně neukápla ani slza. Mám ráda, když ve mně kniha vyvolá jakékoli pocity, a proto knize uberu pár bodů, protože při čtení jsem měla pokerface. Závěrem, kniha se mi líbila, ale čekala jsem něco víc. Pro mě to byla průměrná YA romantika v krásném obalu. Ale musím dodat, že film byl krásný a líbil se mi asi i víc než kniha.
8*/10*

27.09.2020 4 z 5

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Kniha se mi narozdíl od knihy Dopisy na konec světa od stejné autorky moc líbila. A to je pro mě překvapující, protože právě zmíněná kniha se mi vůbec nelíbila, hlavně proto, že mi nesedly postavy. V knize Kdybych tě našla jsem si postavy zamilovala. Kniha je rozdělená na dvě části, na část v přítomnosti z pohledu Angie a na část z minulosti z pohledu Marilyn, Angiiny matky. Více se mi líbily části z pohledu Marilyn, protože tam jsem si zamilovala dvě hlavní postavy, Marilyn a Jamese. Kniha je psaná v er-formě, což byl pro mě oproti Dopisům na konec světa nezvyk, protože ty byly psány v ich-formě, ale po čase jsem si přivykla a kochala se stylem psaní autorky a jazykovými prostředky autorky. Ale hlavním důvodem, proč se mi kniha tak moc líbila, byl ten, že kniha ve mně při čtení vyvolala spoustu pocitů. Při čtení jsem se culila, protože mezi postavami byla chemie a měly se moc rádi, byla jsem napjatá, jak kniha dopadne, byla jsem naštvaná na jednu zlou postavu a brečela jsem, když se dozvíme pravdu o otci Angie. A hlavně kvůli vyvolaným pocitům a dobrým postavám budu knihu hodnotit vysoce, přestože na začátku mi trvalo se začíst a někdy se děj táhl. I přes tyto věci knihu hodnotím velmi kladně, protože kniha je pro mě dokonalou YA romantikou.

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

(SPOILER) Přestože kniha obsahovala krásné myšlenky a nápad s dopisy mrtvým lidem mi přijde originální a pěkný, kniha nebude mojí oblíbenou. Největším problémem téhle knihy mi přišly postavy. Nenašla jsem žádnou, která by mi byla sympatická. Laurel mi přišla strašně ufňukaná (vím, že jí umřela sestra, ale i tak), v průběhu knihy se strašně změnila (byla obyčejná, tichá myška a pak začala kouřit a pít alkohol, je jí 15) a chovala se nesmyslně. Její sestra (předtím než umřela) pila do opilosti, kouřila, chodila na tajňačku na párty a byla něco podobného jako Aljaška z Hledání Aljašky. Laurel ji měla jako svůj vzor, což bych já vůbec neudělala. Ostatní postavy mě buď také štvaly nebo byly nevýrazné. Také se mi nelíbilo časté kouření a pití alkoholu. Při čtení jsem chytala depky a byla jsem znechucená a znuděná. Dvě stě stránkovou knihu jsem četla týden, což vypovídá o tom, že mě moc nebavila. Závěrem, kniha si určitě najde svoje oblíbence, já mezi ně ale nepatřím. Četla jsem i lepší YA romány.
5*/10*

27.09.2020 2 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

(SPOILER) Tenhle třetí díl navazuje na ten druhý, ve kterém bylo spousta detailů a až při čtení tohoto třetího dílu jsem si uvědomila, jak byly jednotlivé detaily důležité. Opět se mi líbily skoro všechny dimenze, postavy jsem si jako v předešlých dílech zamilovala, i když tady mě trošku štval Paul, který měl v mozku "zmatek" kvůli rozštěpení (zápletka v druhém díle) a zápletky a zvraty mě nepřestaly překvapovat, byly úžasné. Také se mi líbil popis zániku dimenze, při jehož čtení mi srdce bilo strašně rychle. Záporáci byli skvěle napsaní a líbilo se mi, jak se zlý Theo dokázal změnit. Romantická linka celé knize opět dodala šťávu a jsem ráda, že nakonec to Marguerite a Paulovi vyšlo. Konec se mi líbil asi nejvíc z celé knihy a jsem strašně ráda za happy end. V knize navíc byly i pěkné citáty, které mě při čtení hřálo u srdce, a Theo měl opět vtipné hlášky a u některých jsem se i zasmála. Nakonec už jen napíšu, že zakončení série se mi moc líbilo, ale mrzí mě, že nejsou ještě další díly, protože tahle série je BOŽÍ!

27.09.2020 5 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Po naprosto peckovém prvním dílu trilogie jsem se na druhý díl moc těšila. Opět jsem neměla velká očekávání, pouze jsem doufala, aby byl tento díl stejně dobrý jako ten předchozí. Moje přání se splnilo, ale přeci jen mi druhý díl oproti tomu prvnímu přišel slabší. Ale jsem schopná mu to odpustit, protože tenhle díl je taková "předehra" k třetímu dílu. Bez tohoto dílu by se třetí závěreční díl neobešel. Popsala bych to tak, že druhý a třetí díl by se dal spojit v jednu knihu, ale byla by to pořádná bychle. V této knize je opět romantická linka, dokonce bych řekla, že i větší než v prvním dílu, a ta se mi moc líbila. Postavy se oproti prvnímu dílu nijak nezměnily, což je dobře, a hlavní hrdinka mi opět byla sympatická. Bylo zajímavé poznat další Pauly z jiných dimenzí, ale mým oblíbencem stejně zůstal "normalní" Paul (pořád na něj mám crush) a Paul z Ruské dimenze. Po dočtení jsem se těšila na třetí díl a nemohla jsem se dočkal, až se dozvím, jak celý příběh skončí. Na mém názoru na sérii se nic nezměnilo, je boží!

27.09.2020 4 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Kniha byla průměrná. Nebyla špatná, ale žádný zázrak to taky nebyl. K plusům knihy bych přiřadila grafické zpracování knihy (v knize jsou různé černobílé malůvky), popisování ostrova a čtivost. K mínusům bych přiřadila originalitu. Ano, tohle téma je běžné a i když kniha obsahuje nějaké originální prvky, z tohoto tématu se dalo využít mnohem více. Postavy nebyly špatné, ale přišly mi nevýrazné a obyčejné, a proto postavy patří spíš se také k malým mínusům. Závěrem, knihu si klidně přečtěte, ale myslím, že to nebude žádný zázrak. Ale mladším čtenářům by se kniha líbit mohla.
6*/10*

13.08.2020 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Potom, co jsem před půl rokem zhlédla film Všem klukům, které jsem milovala, aniž bych věděla, že je podle knižní předlohy, jsem si řekla, že bych si někdy chtěla přečíst i knihu. Zjistila jsem, že tahle kniha je velmi vychvalovaná, a proto jsem si na ni v knihovně udělala rezervaci. Ale od knihy jsem neměla žádná očekávání, protože film mě vůbec nenadchl, přestože jsem na něj v mém okolí slyšela samou chválu. Od knihy jsem čekala pouze to, že bude lepší než film (jak už to bývá). A to tedy opravdu byla. Oproti filmu, který byl přesně tím typem filmu "klasický středoškolský románek - klišé" a tento typ filmů se mi málo kdy líbí, kniha byla dobrá a líbila se mi. Přestože to byla opět klasická středoškolská romantika plná klišé, kniha byla čtivá, milá a oddechová. Jedině mě trochu mrzí, že jsem si moc neoblíbila postavy, které mi přišly příliš obyčejné a trochu nudné, ale přijde mi, že já jsem na postavy dost vybíravá a málo které postavy si oblíbím. Ale postavy mi nepřišly otravné a "nesmyslné" jako v jiných YA knihách, takže si mě získaly alespoň tímto. A jsem také ráda, že v knize se neobjevovalo kouření a alkohol, který vídám v mnoha knížkách, které se odehrávají v prostředí středních škol. Závěrem, kniha se mi líbila, ale nesedám si z ní na zadek, protože jsem četla i lepší knihy.
8*/10*

13.08.2020 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tak tahle kniha byla něco hrozného. Skoro celou knihu se nic neděje, snad jen posledních 40 stránek stojí za to. Celá kniha mi přišla nudná a nezajímavá, děj byl o ničem a co mě alespoň trochu zaujalo byly složité rovnice a vzorce (ty mě zaujaly hlavně proto, že jsem jim vůbec nerozuměla). Také mi vrtalo hlavou, jak Colin mohl chodit s 19 Kateřinami. Není mu ani 20 a chodil s tolika holkami? A u věty z knihy (, kterou si doteď pamatuju, ale ne přesně): "Ani Kate, Katy, Kat, Kathy, Katherine, Cat, Catherine ani Katherine, pouze Katherina," mě napadá, kde tolik Kateřin potkal. Já ve svém okolí znám asi tak pět a ne všechny jsou v mém věku. Coline, prozraď mi své tajemství a řekni mi, kde jsi je našel?
Colin se v knize také zabývá vzorcem, který by dokázal předpovídat vztahy (kdo dá komu kopačky a jak dlouho bude trvat). On na něj i přijde, ale pak zjistí (spoiler), že mu je úplně k ničemu a že ho asi nikdo nebude používat. TAK PROČ SE TÍM SAKRA ZABÝVÁ SKORO CELÝ DĚJ KNIHY, KDYŽ TAM NAKONEC NEMÁ ŽÁDNÝ SMYSL? A opět jako u Hledání Aljašky mi v knize nebyla sympatická žádná postava. Sice mě neštvaly, ale ani mě nenadchly. Byly nevýrazné, nudné a v knize se o jejich povaze moc nedozvíte. A ještě jeden spoiler, Colin bude pár dní chodit s Lindsey, pak si ale vypočítá svůj vzorec a zjistí, že mu Lindsey dá za pár dní kopačky. Tak se i stalo, on zjistí, že ten vzorec nebude používat a jejich týdenní vztah končí. Opět, JAKÝ MĚLO SMYSL, ŽE SPOLU CHODILI? A co se s Colinem a Hassanem stalo dál, jestli žili pořád v zapadákově nebo se vrátili k rodičům, nad tím můžeme jen uvažovat.
Závěrem, knihu vám nedoporučuji. Děj je nudný, postavy nevýrazné, konec se mi také nelíbil a mnoho věcí v knize nedává smysl. Při čtení jsem dokonce přemýšlela, že se na to vykašlu a knihu nedočtu, nakonec jsem se překonala a dočetla ji. Ale pokud bych ji nedočetla, o moc bych nepřišla.
2*/10*

13.08.2020 1 z 5

Střechy Paříže Střechy Paříže Katherine Rundell

Předem říkám, že kniha je určená pro mladší čtenáře než jsem já. Už před lety jsem si ji chtěla půjčit v knihovně, ale bohužel byla vždy, když jsem knihovnu navštívila, vypůjčená. Po čase jsem na ni zapomněla a vzpomněla jsem si na ni až teď v mých 15 letech. Mrzelo mě, že jsem si tuhle knížku nepřečetla, přestože jsem po ní toužila. A tak jsem to chtěla napravit. A jsem moc ráda, že jsem se tak rozhodla. Knížku jsem přečetla jedním dechem za tři dny a moc se mi líbila, přestože je spíše dětská. Sophie byla přesně taková malá holčička, jakou jsem vídala v knihách, které jsem četla v mých 12 letech. Milá, nebojácná, někdy i tvrdohlavá. Charles byl hodný a starostlivý a o Sophie se staral jako o vlastní. Líbil se mi příběh, kdy Sophie chtěla najít svoji maminku a při kterém jsem cítila i trochu napětí, a i prostředí pařížských střech. A jsem také ráda (menší spoiler) za šťastný konec. Jedním slovem mi kniha přišla milá. A pokud hledáte nějaké čtení na odlehčenou, tahle je ideální. A troufám si říct, že ji také přečtete za pár dní.

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Tuhle knihu jsem četla s velkým očekáváním, protože jsem na ni viděla samé dobré recenze. A bohužel mě zklamala. Knihu jsem četla strašně dlouho, protože jsem se do ní nedokázala vžít a v knize jsem nenašla žádnou postavu, která by mi byla podobná a "sympatická". Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická. V knize jsem se ztrácela, byla na mě příliš zmatená a na můj vkus tam bylo až příliš zvratů. V knize bylo i moc násilí a násilné smrti, při které jsem byla často znechucená.
Ale líbilo se mi prostředí a vzdálená budoucnost. A autorku chválím za nápad. Vraždící bezcitní roboti, to se často nevidí.
Diabolik bylo mojí první sci-fi, a možná proto jsem ji četla delší dobu. Bylo to něco nového, nepředstavitelného a neexistujícího. Ale kniha nebyla špatná, jen prostě nenaplnila má očekávání. A jsem toho názoru, že už jsem četla i lepší sci-fi.
7*/10*

13.08.2020 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Z knihy jsem měla smíšené pocity. Příběh se mi docela líbil, i když neměl žádnou přidanou hodnotu. Jedná se prostě o klasickou (z mého hlediska podprůměrnou) romanťárnu. Ale mělo to děj a po nečekané události byla kniha i celkem čtivá. Ale na knize mi nejvíce vadily postavy. Každá postava mi byla nesympatická a nejvíce že všech mě štvala Aljaška. Byla neskutečně náladová, neskutečně otravná a i když mi připadala extrovertní, některé věci (důležité věci) si nechávala pro sebe. Chlastala do opilosti, kouřila jednu cigaretu za druhou a to jí je jen 16. Zkráceně, Aljaška je přesně tím člověkem, který mě v mém okolí nehorázně sere. Miles mi byl sympatický na začátku knihy, pak se ale změnil (spíše ho změnili kamarádi) a jeho postava se mi líbit přestala. Ostatní postavy mi přišly nevýrazné a s lidmi jako oni bych se nechtěla kamarádit. Opět mi nebyli sympatičtí. Co mi na knize také vadilo, bylo časté kouření, pití alkoholu a porušování školního řádu, které se v knize často objevovalo. Konec se mi také nelíbil. Řeknu vám, jsem ráda, že jsem knihu vůbec dočetla a nebyla jsem z ní znechucená ještě týden po přečtení. Závěrem, já vám knihu doporučit nemůžu, ale viděla jsem na ni i spoustu kladných hodnocení, takže se možná právě vám zalíbí. Nakonec se omlouvám všem lidem, kterým se kniha líbila. Tohle je pouze můj názor a věřím, že kniha si své oblíbence najde, já jím bohužel nejsem.
5*/10*

13.08.2020 3 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Možná, že z anotace vás kniha moc nezaujala, ale mně se kniha opravdu líbila. Byla pěkná, milá, napínavá a konec autorka napsala opravdu hezky (trochu pohádkově). A celkově mi přišlo, že příběh je tak trochu pohádka. Kniha se mi dobře četla, takže si myslím, že je vhodná i pro mladší čtenáře než jsem já. Knížku vám můžu jen doporučit, protože mi opravdu nepřišla špatná (právě naopak). A pokud jste četli knihu Anna ze Zeleného domu a líbila se vám, tak kniha Malý bílý koníček se vám bude také líbit. Protože styl psaní autorek si je podobný, hlavní hrdinky mají podobné vlastnosti a prostředí si v obou knihách zamilujete. Dokonce mi přišlo, že Malý bílý koníček je pohádková (a trochu fantasy) verze Anny ze Zeleného domu. A proto obě knihy hodnotím stejným počtem hvězdiček, ale Malý bílý koníček se mi líbil asi o trochu (o maličkou trochu) více.

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Příběh je čtivý, moc pěkný a milý. Líbí se mi jazykové prostředky autorky a v knize se vyskytující líčení, většinou krajiny. Čtenář si pak může představit prostředí, ve kterém se děj odehrává. Na příběhu mám ráda, že i přes jeho jednoduchost má své kouzlo. Postavy se mi také zamlouvaly. Anna je veselá, hodná a občas přehnaný snílek, přesto jsem si ji zamilovala. Marilla a Matěj jsou povahově úplně rozdílní, ale oba se o Annu dobře starali a měli ji rádi. I když Marilla byla občas až moc přísná. Jediné, co se mi až tak moc nelíbilo, bylo časové období. Více než polovina knihy se odehrává v časovém rozmezí jednoho roku. A potom se příběh začíná kouskovat, že jednou kapitolou se dostaneme skoro o rok dál. Kniha končí v Anniných 16 letech. Ale jinak nemám knize co vytknout. Je pravda, že v knize se stane několik nesmyslných věcí, ale kniha byla psaná v minulém století a kdo ví, před tím to možná tak nesmyslné nebylo. Nakonec můžu říct, že knihu (a Annu) je strašně lehké si zamilovat a knížku vám můžu jen doporučit.

13.08.2020 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Bezpochyby jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla! Když jsem knihu začínala číst, neměla jsem žádná očekávání a nečekala jsem od ní nic velkého. A proto mě překvapilo, jak moc se mi kniha líbila. Líbil se mi nápad cestování mezi dimenzemi a jak v jiné dimenzi žijeme jiné životy, ale přesto jsme si podobní. A Ruská dimenzi byla úžasná! Zamilovala jsem si hlavní postavy. Marguerite mi byla vlastnostmi podobná a ve spoustě situacích se zachovala stejně jako bych se sama zachovala. Nebyla otravná a nedělala nesmyslné věci. Paul byl také boží a doteď na něj mám crush. Theo byl také skvělý a u nějakých jeho hlášek jsem se fakt pobavila. Záporáci byli přesně takoví, jací mají být a při čtení jsem je opravdu nesnášela. V knize bylo hodně zvratů, ale všechny dávaly smysl a nějaké jsem četla s pusou otevřenou překvapením. Také se mi líbilo, že i když je kniha v žánru sci-fi, měla i romantickou linku a tu jsem zbožňovala. Díky sci-fi má ale kniha nějakou přidanou hodnotu než klasická (a nudná) romanťárna. Po dočtení knihy jsem páděla do knihovny a půjčila jsem si pokračování série, protože kniha mě naprosto ohromila a dokonce mě i rozbrečela, což je u mě docela vzácné, protože mě málo která kniha rozbrečí. Tuhle knihu vám všem doporučuji!

28.07.2020 5 z 5