yueh24 yueh24 komentáře u knih

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Kromě Smrtě a Mrakoplaše mi přijde nejvtipnější městská hlídka, tohle byla radost číst. Jen více dílů s desátníkem Nóblhochem a Navážkou!

Mort Mort Terry Pratchett

Skvělý příběh a úžasná postava Smrtě, jeden z těch nejlepších dílů Zeměplochy.

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Kde je hlavní postava Smrť, tam nemůžu jinak než hodnotit na maximum. Pro mě jeden z nejlepších dílu Zeměplochy.

08.05.2013 5 z 5

Farao Farao Bolesław Prus (p)

Výborně propracovaný román se skvělou atmosférou, který působí velmi autenticky a věrohodně. Je vidět, že si autor dal s textem velkou práci a čtenář musí při čtení nabýt dojmu, že takhle se to tenkrát klidně mohlo odehrát. Trochu mě zklamal závěr, ale to je prostě tím, že jsem čekal a moc chtěl, aby to dopadlo jinak, kniha (a celý příběh) tím ale samozřejmě nijak neutepěla.

27.04.2013 5 z 5

Zeměplocha - Mapa Zeměplocha - Mapa Terry Pratchett

Mapa Zeměplochy s několika doprovodnimi texty, povedené.

27.04.2013 4 z 5

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Mám pocit, že tohle všechno už jsem několikrát četl. Coelho vykrádá sám sebe, mám pocit, že už nemá o čem psát. Navíc mi zde více než jinde přijde, že jednoduché a jasné věci jsou podány rádoby moudře. Dříve mi to u něj asi nevadilo, ale tady už toho bylo moc, vlastně jen tohle, jen různé myšlenky, které už jsme od něj četli mnohokrát. Hodně budu zvažovat, jestli si od Coleha ještě něco nepříběhového přečtu.

19.04.2013 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Můj první Nesbo. Kniha se čte dobře, děj ubíhá, jen mi to přišlo všechno nějaké překombinové, bylo tam moc zvratů ve stylu "všechno jinak"... osobně se mi líbila více první polovina knihy, druhá polovina mi přišla jako natahování. Nicméně jako oddychovka na dovolenou - ideální. Neubráním se srovnání s Keplerem a Larssonem. Nesbo mi přijde na úrovni Keplera - lehký nadprůměr. Na Milenium to zdaleko nemá.

10.04.2013 3 z 5

Milostný příběh, který vezme za srdce. Společně s 1Q84 má tuto knihu od Murakamiho nejraději.

07.04.2013 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Pro mě nejlepší kniha od Muakamiho. Když jsem si přečetl, o čem kniha je, nijak mě to neuchvátilo, ale od knihy jsem se téměř neodtrhl. Nebylo to ani tím, že by mě zajímalo, co bude následovat, jak se děj bude odvíjet dál, tohle byla prostě jen radost ze čtení...

07.04.2013 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Po patnácti letech ze střední školy jsem se odvážil přečíst si něco od Tolstého a musím říct, že není vlbec čeho se bát. Až na nějaké ojedinělé pasáže se kniha čte sama. Na druhou stranu chápu, že bez nudnějších pasáží, kde autor popisuje situaci v Rusku, by kniha nebyla úplná. Hlavní postava Anna Karenina je v podstatě jednou z několika hlavních postav a přiznám se, že ne úplně sympatická. Nakonec ale proč ne, čtenář může namísto ústřední dvojice "fandit" Kitty a Levinovi...

30.03.2013 4 z 5

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Kniha, která se čte jedním dechem, myslím i pro netenisového fanouška. Obzvlášť zajímavé čtení je to určitě pro ty, co sledovali některé ze zápasů popisovaných v knize. Celkově vzato nelze než konstatovat, že není všechno tak, jak vypadá v televizi a jak nám podávají média... a Agassimu nezávidím ani jeden tenisem vydělaný dolar... to, co je popisováno v knize, není život.

29.03.2013 5 z 5

Kontakt Kontakt Carl Sagan

První polovina knihy celkem nudná, ve druhé půlce děj nabere obrátky a člověka zajímá, kam až to hlavní hrdinka dotáhne. Literárně nejde o nijak hodnotné dílo, ale i přes spoustu vědeckých záležitostí, kde jsem se celkem ztrácel, je to čtivá a zajímavá kniha, která stojí za přečtení a zamyšlení nad životem, člověkem, vesmírem.

29.03.2013 4 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Můj první Zola mě překvapil svým spádem, psychologií postav, hororovou atmosférou, která mi připomínala částečně povídky E.A.Poa a částečně balady od Erbena. Očekával jsem obsáhlé popisy prostředí a podobně, jak je zvykem u realistů, nic takového tady se tu ale nekonalo. Kniha pohltí od prvních stran, děj ubíhá slušným tempem a za pár hodin se člověk dočká skvělého závěru. Vůbec nevím, co by se dalo knize vytknout; nic nechybí, nic nepřebývá.

29.03.2013 5 z 5

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

Podstatně lepší než první díl, ale příběh nezajímavý... jakýkoliv příběh ze Zeměplochy je lepší.

17.08.2016 3 z 5

Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy? Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy? Alexander Tomský

Výborný sborník, který mi pomohl rozšířit si obzory, respektive pochopit některé věci kolem migrační krize, které mi média objasnit nedokázala (nebo nechtěla dokázat).

12.03.2016 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Nějaké povídky jsou lepší, nějaké horší, celkově je to ale moc příjemné čtení.

12.02.2016 4 z 5

Mapa a území Mapa a území Michel Houellebecq

Zklamání... po nadšení z Možnosti ostrova, Platformy nebo Elementárních částic trochu jiný Houellebecq... trochu nudný... Hodně mě bavily akorát části, kde se vyskytuje sám autor.

05.01.2016 3 z 5

Příběh o lásce a tmě Příběh o lásce a tmě Amos Oz (p)

Určitě kvalitní a poučné literární dílo, které čtenáře obohatí, místy ale rozvleklé a opakující se. Od jisté chvíle jsem měl pocit, že se už nic nového nedozvídám.

02.01.2016 3 z 5

Když loví lev Když loví lev Wilbur Smith

Rychle přečtená oddychovka. Na můj vkus je tu příliš mnoho děje, který příliš rychle utíká. Dokázal bych si představit, že by autor rozdělil knihu do třech obsáhlejších knih a podrobněji se věnoval postavám i samotnému ději. Od pokračování mě to ale neodradí.

11.10.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Během čtení jsem si mnohokrát vzpomněl na Robinsona Crusoa... Nebylo to špatné, ale dost mě nudily věčné dlouhé propočty, kolik toho musí hrdina sníst, aby.. kolik musí ujet, aby... kolik musí vyrobit energie, kyslíku... a podobně. A tyto pasáže zabraly většinu knihy.

11.10.2015 3 z 5