yueh24

Johnny a mrtvíJohnny a mrtvíTerry Pratchett

Podstatně lepší než první díl, ale příběh nezajímavý... jakýkoliv příběh ze Zeměplochy je lepší.

17.08.2016

Jen ty můžeš zachránit lidstvoJen ty můžeš zachránit lidstvoTerry Pratchett

Jedna hvězdička za to, že je to Pratchett, jinak dost velká bída.

13.08.2016

ProvazochodkyněProvazochodkyněSimon Mawer

Jedna ze slabších knih od Mawera. Už Dívka, která spadla z nebe mě moc nezaujala a pokračování příběhu Marian Sutrové se nese na stejné vlně. Knihy Skleněný pokoj a Pád zůstávají nepřekonány.

16.07.2016

Ahoj, tatiAhoj, tatiMal Peachey

Praktická příručka pro tatínky, která je sice místy vtipná, leč pro praxi nepoužitelná. Vše, co jsem v ní našel, je buď jasné nebo nesmyslné. Kromě toho, že občas pobavila, pro mě neměla naprosto žádný přínos.

10.07.2016

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount EverestuVzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount EverestuB. Grylls (pseudonym)

Zajímavý příběh o výstupu na Everest. Úplně jiný než od horolezců supermanů typu Messnera. Pár knih o Everestu jsem již přečetl, ale až tady jsem si dokonale uvědomil, jak náročný musí být výstup nejen na Everest, ale už do základního tábora Everestu. Klobouk dolů před všemi, kdo se o výstup byť jen pokusili.

11.06.2016

(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodičLucie Königová

Myslím, že místo cca 300 stran by kniha mohla mít maximálně 50 stran a bylo by to jen ku prospěchu věci. Autorka se totiž pořád dokola opakuje. Téměř nepřetržitě jsem měl pocit, že myšlenka někde v knize uvedená se pak jinými slovy, a někdy snad i doslova, opakuje na několika následujících stranách a mnohdy se k ní autorka vrací i později - opakovaně. Toto platí zejména pro první polovinu knihy, kdy se opakuje několik myšlenek skutečně pořád dokola a čtenář by se jistě vše podstatné dozvěděl na pouhých dvou listech A4. Druhá část už je zajímavější, nicméně styl, jakým je kniha podána, vyvolává dojem, že autorka má zřejmě patent na rozum. Sama je naprosto neomylná a kdo dělá něco jinak, než ona radí, dělá to fatálně blbě a vše může případně skončit i katastrofou. Neříkám, že některé podněty nebyly zajímavé a určitě jsem si z knihy něco vzal (zejména z posledních kapitol), ale dost jsem u čtení trpěl.

28.03.2016

Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy?Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy?Alexander Tomský

Výborný sborník, který mi pomohl rozšířit si obzory, respektive pochopit některé věci kolem migrační krize, které mi média objasnit nedokázala (nebo nechtěla dokázat).

12.03.2016

Linie krásyLinie krásyAlan Hollinghurst

Ze začátku jsem měl problém se začíst do knihy, kde není příliš mnoho děje, a když už nějaký je, tak je "homosexuální". Nakonec nelituji, že jsem u knihy vydržel, Hollinghurst bezesporu umí. Další knihy od tohoto autora si ale odpustím.

01.03.2016

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých ToltékůČtyři dohody – Kniha moudrosti starých ToltékůD. M. Ruiz (pseudonym)

Vše, co je popsáno na více než 100 stránkách, by se dalo napsat na stránky dvě. Naprostá ztráta času.

23.02.2016

Nejhezčí místa světaNejhezčí místa světaJan Hocek

Krásná kniha a báječná inspirace, kam se dá vyrazit.

23.02.2016

HrobkaHrobkaHoward Phillips Lovecraft

Bohužel na mě v této knize Lovecraft působí jako taková slabší kopie E.A. Poa. Doufám, že se čtením dalších svazků navazujících na tento bude kvalita stoupat.

19.02.2016

Tulák po hvězdáchTulák po hvězdáchJack London

Vynikající kniha! Nejde jinak než dát plný počet hvězdiček. Dokázal bych si klidně představit, že by byla obsáhlejší, ale i tak parádní čtení.

19.02.2016

Muži, kteří nemají ženyMuži, kteří nemají ženyHaruki Murakami

Nějaké povídky jsou lepší, nějaké horší, celkově je to ale moc příjemné čtení.

12.02.2016

StalkerStalkerLars Kepler

Nadprůměrný Kepler, mnohem lepší než předchozí Písečný muž... je vidět, že si s touto kniho dali autoři trochu větší práci, i když je to tedy samé klišé...

09.02.2016

DivergenceDivergenceVeronica Roth

Uff... četba byla od začátku do konce utrpení... Podle hodnocení tady na databaziknih jsem si myslel, že půjde o kvalitní sci-fi, ale jde o brak největšího kalibru s příběhem tak jednoduchým a nelogickým, že jsem se musel nutit, abych to vůbec dočetl. Když jsem byl zhruba v půlce knihy, přinutil jsem se vyhledat, kolik je autorce vůbec let. Přišlo mi totiž, že knihu napsal někdo, komu je maximálně čtrnáct. Přišlo mi, že v knize vůbec nic nefungovalo. Na druhou stranu když vidím, jak nadšené jsou ostatní komentáře, zřejmě bude chyba ve mně. Každopádně pro mě jasný odpad a nic dalšího od této autorky číst rozhodně nebudu.

02.02.2016odpad!

Jak zabít civilizaciJak zabít civilizaciBenjamin Kuras

Tohle by měla být povinná četba pro všechny obhájce imigrace muslimů do Evropy a jim podobné. Dost děsivé čtení.

25.01.2016

Strach a chvěníStrach a chvěníAmélie Nothomb

Jak píše v knize sama autorka: "Japonsko je zemí s nejvyšším počtem sebevražd. Mě osobně překvapuje, že tam sebevražda není častější."

10.01.2016

PodvoleníPodvoleníMichel Houellebecq

Skvělý námět, místy zajímavé myšlenky, celkově mi tam ale něco chybělo. Asi jsem čekal od autora i hlavního hrdiny něco trochu jiného, něco více provokativního, drsnějšího...

05.01.2016

Mapa a územíMapa a územíMichel Houellebecq

Zklamání... po nadšení z Možnosti ostrova, Platformy nebo Elementárních částic trochu jiný Houellebecq... trochu nudný... Hodně mě bavily akorát části, kde se vyskytuje sám autor.

05.01.2016

Příběh o lásce a tměPříběh o lásce a tměA. Oz (pseudonym)

Určitě kvalitní a poučné literární dílo, které čtenáře obohatí, místy ale rozvleklé a opakující se. Od jisté chvíle jsem měl pocit, že se už nic nového nedozvídám.

02.01.2016

Krev na sněhuKrev na sněhuJo Nesbø

Knihu psal Nesbo buď v době, kdy mu bylo kolem patnácti let nebo ji napsal v rychlosti během jednoho víkendu... Neuvěřitelně slabé, odfláknuté. V porovnání s knihami s Hary Holem působí dojmem, že ji snad ani nepsal stejný autor.

02.01.2016

Bůh pouštěBůh pouštěWilbur Smith

Jedna velká nuda.... kde jsou ty časy prvního nebo druhého dílu Řeky bohů...

04.12.2015

Dívka, která spadla z nebeDívka, která spadla z nebeSimon Mawer

Ve srovnání s Pádem a Skleněným pokojem mi tato kniha přišla jako od jiného autora. Nebylo tam nic, co jsem našel v těchto dvou knihách. Průměr po všech stránkách, jak po jazykové, tak dějové, moc mě to nebavilo.

18.10.2015

HromobitíHromobitíWilbur Smith

Slabší než první díl ságy, Kdy loví lev, nicméně čtivé od začátku do konce. Na nudu si člověk při čtení Wilbura Smitha nemůže stěžovat.

18.10.2015

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Slátanina... tenhle styl, který se zjevně většině líbí, mi totálně nesedí. Ještě horší než Stařík. Autorovi bohužel už další šanci nedám.

11.10.2015

Lepší než "Analfabetka", přesto slabota po všech stránkách. Překvapuje mě, že je tato kniha tak populární...

11.10.2015

Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putováníBezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putováníHaruki Murakami

Typický Murakami... člověk má pocit, že děj jen nudně plyne, nic zvláštního se neděje,.. ale zároveň je to hrozně čtivé. Tuto knihu bych hodnotil jako jednu ze slabších. Možná je to pocitem, že se Murakami trochu opakuje...

Skleněný pokojSkleněný pokojSimon Mawer

Měl jsem strach z tématu, z toho, že bude nudný, ale naprosto zbytečně. Perfektně napsaná kniha, zajímavý příběh, osudy jak vily, tak lidí s ní spojených. Bravo!

PádPádSimon Mawer

Parádní kniha z úžasného prostředí s promyšleným dějem. Zážitek.

11.10.2015

Pět jazyků láskyPět jazyků láskyGary Chapman

Určitě stojí za přečtení a zamyšlení.