yueh24 yueh24 komentáře u knih

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

Podstatně lepší než první díl, ale příběh nezajímavý... jakýkoliv příběh ze Zeměplochy je lepší.

17.08.2016 3 z 5

Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Terry Pratchett

Jedna hvězdička za to, že je to Pratchett, jinak dost velká bída.

13.08.2016 1 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Jedna ze slabších knih od Mawera. Už Dívka, která spadla z nebe mě moc nezaujala a pokračování příběhu Marian Sutrové se nese na stejné vlně. Knihy Skleněný pokoj a Pád zůstávají nepřekonány.

16.07.2016 3 z 5

Ahoj, tati Ahoj, tati Mal Peachey

Praktická příručka pro tatínky, která je sice místy vtipná, leč pro praxi nepoužitelná. Vše, co jsem v ní našel, je buď jasné nebo nesmyslné. Kromě toho, že občas pobavila, pro mě neměla naprosto žádný přínos.

10.07.2016 2 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Zajímavý příběh o výstupu na Everest. Úplně jiný než od horolezců supermanů typu Messnera. Pár knih o Everestu jsem již přečetl, ale až tady jsem si dokonale uvědomil, jak náročný musí být výstup nejen na Everest, ale už do základního tábora Everestu. Klobouk dolů před všemi, kdo se o výstup byť jen pokusili.

11.06.2016 5 z 5

(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič (Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič Lucie Königová

Myslím, že místo cca 300 stran by kniha mohla mít maximálně 50 stran a bylo by to jen ku prospěchu věci. Autorka se totiž pořád dokola opakuje. Téměř nepřetržitě jsem měl pocit, že myšlenka někde v knize uvedená se pak jinými slovy, a někdy snad i doslova, opakuje na několika následujících stranách a mnohdy se k ní autorka vrací i později - opakovaně. Toto platí zejména pro první polovinu knihy, kdy se opakuje několik myšlenek skutečně pořád dokola a čtenář by se jistě vše podstatné dozvěděl na pouhých dvou listech A4. Druhá část už je zajímavější, nicméně styl, jakým je kniha podána, vyvolává dojem, že autorka má zřejmě patent na rozum. Sama je naprosto neomylná a kdo dělá něco jinak, než ona radí, dělá to fatálně blbě a vše může případně skončit i katastrofou. Neříkám, že některé podněty nebyly zajímavé a určitě jsem si z knihy něco vzal (zejména z posledních kapitol), ale dost jsem u čtení trpěl.

28.03.2016 2 z 5

Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy? Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy? Alexander Tomský

Výborný sborník, který mi pomohl rozšířit si obzory, respektive pochopit některé věci kolem migrační krize, které mi média objasnit nedokázala (nebo nechtěla dokázat).

12.03.2016 5 z 5

Linie krásy Linie krásy Alan Hollinghurst

Ze začátku jsem měl problém se začíst do knihy, kde není příliš mnoho děje, a když už nějaký je, tak je "homosexuální". Nakonec nelituji, že jsem u knihy vydržel, Hollinghurst bezesporu umí. Další knihy od tohoto autora si ale odpustím.

01.03.2016 4 z 5

Vše, co je popsáno na více než 100 stránkách, by se dalo napsat na stránky dvě. Naprostá ztráta času.

23.02.2016 1 z 5

Nejhezčí místa světa Nejhezčí místa světa Jan Hocek

Krásná kniha a báječná inspirace, kam se dá vyrazit.

23.02.2016 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Bohužel na mě v této knize Lovecraft působí jako taková slabší kopie E.A. Poa. Doufám, že se čtením dalších svazků navazujících na tento bude kvalita stoupat.

19.02.2016 2 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Vynikající kniha! Nejde jinak než dát plný počet hvězdiček. Dokázal bych si klidně představit, že by byla obsáhlejší, ale i tak parádní čtení.

19.02.2016 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Nějaké povídky jsou lepší, nějaké horší, celkově je to ale moc příjemné čtení.

12.02.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Nadprůměrný Kepler, mnohem lepší než předchozí Písečný muž... je vidět, že si s touto kniho dali autoři trochu větší práci, i když je to tedy samé klišé...

09.02.2016 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Uff... četba byla od začátku do konce utrpení... Podle hodnocení tady na databaziknih jsem si myslel, že půjde o kvalitní sci-fi, ale jde o brak největšího kalibru s příběhem tak jednoduchým a nelogickým, že jsem se musel nutit, abych to vůbec dočetl. Když jsem byl zhruba v půlce knihy, přinutil jsem se vyhledat, kolik je autorce vůbec let. Přišlo mi totiž, že knihu napsal někdo, komu je maximálně čtrnáct. Přišlo mi, že v knize vůbec nic nefungovalo. Na druhou stranu když vidím, jak nadšené jsou ostatní komentáře, zřejmě bude chyba ve mně. Každopádně pro mě jasný odpad a nic dalšího od této autorky číst rozhodně nebudu.

02.02.2016 odpad!

Jak zabít civilizaci Jak zabít civilizaci Benjamin Kuras

Tohle by měla být povinná četba pro všechny obhájce imigrace muslimů do Evropy a jim podobné. Dost děsivé čtení.

25.01.2016 5 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Jak píše v knize sama autorka: "Japonsko je zemí s nejvyšším počtem sebevražd. Mě osobně překvapuje, že tam sebevražda není častější."

10.01.2016 4 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Skvělý námět, místy zajímavé myšlenky, celkově mi tam ale něco chybělo. Asi jsem čekal od autora i hlavního hrdiny něco trochu jiného, něco více provokativního, drsnějšího...

05.01.2016 3 z 5

Mapa a území Mapa a území Michel Houellebecq

Zklamání... po nadšení z Možnosti ostrova, Platformy nebo Elementárních částic trochu jiný Houellebecq... trochu nudný... Hodně mě bavily akorát části, kde se vyskytuje sám autor.

05.01.2016 3 z 5

Příběh o lásce a tmě Příběh o lásce a tmě Amos Oz (p)

Určitě kvalitní a poučné literární dílo, které čtenáře obohatí, místy ale rozvleklé a opakující se. Od jisté chvíle jsem měl pocit, že se už nic nového nedozvídám.

02.01.2016 3 z 5