Zeměplocha - Mapa

Ti, kdož cestují kruhovým světem, tady mají všechno jako na dlani: od Klače k horám Beraní hlavy, od Cori Celesti ke Kruhovému moři, od Genovy po Brmbrmduc. Velká města jako Pseudopolis, Al Kali a samozřejmě Ankh-Morpork jsou umístěna s neskonalou péčí a láskou na mapě tohoto světa, který na svém krunýři unáší vesmírem Velká A'Tuin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101919/zemeplocha-mapa-101919.jpg 4.896

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem

Literatura světová, Fantasy
Vydáno

Kniha Zeměplocha - Mapa

Eorin
31.10.2017

Mapu mě baví prohlížet jen tak. Není to potřeba, ale přesto se sem tam ráda zorientuji v tom, kde která země je a kam kdo asi tedy jel/letěl/šel. Navíc ty ilustrace a páně Pratchettův humor, to je prostě úžasné!

Eigis
29.08.2014

Většina autorů prostě umístí mapu svého fantasy světa na začátek své knihy. Terry Pratchett jí pojal jako samostatný počin. Doprovodné texty navíc pobaví, ale i přestože se jedná o bezesporu zajímavý počin, rozhodně nebudu při četbě zeměplošských knih koukat do mapy a zkoumat pohyby hlavních postav. Osudy jejích hrdinů jsou totiž natolik ztřeštěné, že je mi úplně jedno, jestli v jedné knize dorazili z bodu A do bodu B za dvě hodiny a v druhé za dva dny. I přes určitou zbytečnost je tato publikace dalším důkazem hluboké propracovanosti Zeměplochy, za což mají oba autoři mé upřímné uznání.

yueh24
27.04.2013

Mapa Zeměplochy s několika doprovodnimi texty, povedené.

humor

Autoři knihy