Když loví lev

Do příběhu dvojčat Seana a Garricka Courtneyových, zasazeného do 70. let 19. století, se promítá idyla uivota búrských farmářů v britské provincii Natal. Na pozadí událostí v rodě Courtneyů je zachycena historie jihu Afriky. Sean se vydává za prací do Transvaalu, samostatné republiku Búrů, kam zlatá horečka přitáhla plno dobrodruhů. Zlatá pole dnešního Johannesburgu nabízejí zbohatnutí. Bude Seanovi přát štěstěna?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67814/kdyz-lovi-lev-67814.jpg 4.5188

Sága rodu Courtneyů 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Riopress

When the Lion Feeds, 1964

Kniha Když loví lev

Péťa1950

V podstatě tři období života jednoho dobrodruha. Neznám prostředí zlatých ani diamantových dolů, ani způsob lovu slonů, ale hodně příběhů mi přijde nereálných. Nevím, zda je tak jednoduché ulovit zraněného slona. Nejreálnější mi přišly způsoby obchodů na burze. Možnost zničit protivníka.
Hvězdu ubírám také za veliké množství chyb v textu, chybějící písmena, slova, někdy věta bez chybějícího slova ztrácela význam. Možná jsem měla smůlu na vydání.
Od autora mě nejvíce zaujala série Řeka bohů.

Kacatko86

Moje první setkání s autorem. Kniha se mi moc líbila, teda první třetinou jsem se musela prokousat, ale pak mě začala bavit a hlavního hrdinu jsem si oblíbila. Těším se na další pokračování rodinné ságy.

Kubajzz
08.04.2019

Pěkné čtení, líbila se mi.

Sedlmajerka
22.08.2018

Po prokousání se Pobřežím v plamenech jsem po delší době sáhla po této knize.
A tentokrát mě mile překvapila, jako by ji psal jiný autor, poutavý děj a zajímavé postavy . Že bych dala Smithovi ještě šanci? Každopádně tuto knihu z knihovny neodstraním.

denib
29.03.2018

Kniha má svoje pro i proti. Vadilo mi, že v tomto díle je strašně moc podobného jako v těch předchozích. Sourozenecké i milostné vztahy a existence jen dvojího chování žen jsou jako přes kopírák z minulých dílů, farmaření a lov slonů také. Pak jsem si ale všimla, že naopak tato kniha byla napsána jako první, takže jí to nejde vyčítat. Tím padly mínusy :-) Úplně je navíc převálcoval způsob, jak čtivě je kniha napsaná a plná dobrodružství. A jak se špatně odkládá, aby člověk mohl dělat taky něco jiného. Navíc kniha obsahuje i "neokoukanou" část, ve které se těží zlato a vzniká Johannesburg. Velmi zajímavé. Takže opět musím dát plný počet hvězdiček a půjčit si další díl :-)

p.pavlina
09.11.2017

Wilbur Smith opět nezklamal. Skvělá kniha. Velmi zajímavý příběh, který člověka vtáhne a už nepustí.

Elapheg
30.05.2016

Čas strávený četbou této knihy není ztracený. Kniha by opravdu mohla být rozdělena na dva díly. Některé dějové části Wilbur trochu rychle přefrčí. Jsem zvyklý z jiných jeho knih, že děj dopodrobna rozebírá a mnohdy z pohledu mnoha postav najednou. Ale i tato kniha je jednou z perel autora. Děj této knihy rovněž neztrácí na napínavosti oproti jiným knihám ( např. Dravec, Monzun, Modrý horizont ) a je velmi poutavý. Některé z hlavních postav této knihy nás průběhem této knihy také opustí, trochu smutně, ale tak to už v životě bývá a i tímto si kniha získává na kráse. Těším se na další pokračování a sice díl Hromobití. Všem vřele doporučuji si tuto knihu přečíst.

yueh24
11.10.2015

Rychle přečtená oddychovka. Na můj vkus je tu příliš mnoho děje, který příliš rychle utíká. Dokázal bych si představit, že by autor rozdělil knihu do třech obsáhlejších knih a podrobněji se věnoval postavám i samotnému ději. Od pokračování mě to ale neodradí.