Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je masová imigrace prospěšná, nebo škodlivá? Jaké jsou její ekonomické dopady? Přináší mohutný proud přistěhovalců pro naši společnost obohacení, nebo úskalí, nebo dokonce nebezpečí? Proč se někteří přistěhovalci úspěšně neintegrují? Znamená multikulturalismus příjemné soužití kultur, nebo je rozbuškou k devastaci a konfliktům? Je masová imigrace zdrojem prosperity Evropy, nebo si zaděláváme na kulturní války nebývalého rozsahu? Na tyto otázky odpovídá nový sborník Institutu Václava Klause „Masová imigrace: záchrana, nebo zkáza Evropy“, do něhož přispěli Stanislava Janáčková, Jan Skopeček, Martin Slaný, Hana Lipovská, Filip Šebesta, Michal Semín, Jan Keller, Alexandr Tomský, Václav Klaus, Jiří Weigl, Ladislav Jakl, Ivo Strejček, Miroslav Ševčík, Tomáš Břicháček, Lukáš Kovanda, Miloš Kubánek, Hans-Werner Sinn, Marek Loužek, Milan Vodička, Daniel Deyl, Daniel Bier a Václav Klaus ml....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205049/big_masova-imigrace-zachrana-nebo-zkaza-ofE-205049.jpg 2.69
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy?

Krizovakri
26.04.2017

Knížka mnoha autorů a mnoha názorů na tuto problematiku. Pomůže rozšířit obzory o dopadem migrace. Celkově se kniha staví k imigraci negativně, ale nabízí několik strategií řešení problému Evropy.

yueh24
12.03.2016

Výborný sborník, který mi pomohl rozšířit si obzory, respektive pochopit některé věci kolem migrační krize, které mi média objasnit nedokázala (nebo nechtěla dokázat).


Richie1
10.03.2016

Celkem 22 autorů (převážně ekonomů, politologů a sociologů) přispělo do tohoto sborníku a ve svých příspěvcích rozebírají možné dopady současné masové imigrace do Evropy. Ty dopady jsou shledávány a dokazovány vesměs jako negativní ať už jde o ekonomickou, demografickou nebo sociologickou stránku problému. Pojmům jako imigrace, multikulturalismus, integrace, asimilace, imigrační kvóty či Schengen je věnována dostatečná pozornost, aby bylo možné si udělat názor na současné dění v Evropě.
Sborník především varuje. Varuje před fatální masovou migrací do Evropy, varuje před ekonomickou sebevraždou Evropy, před nesprávnými rozhodnutími současných vrcholných politiků Evropy i před vlastní lhostejností k ohrožení národních suverenit i občanské bezpečnosti.
Studium všech příspěvků mi poskytlo odpovídající přehled o této současné krizi. Jsem rád, že podobné publikace jsou k dispozici a že mohou pomoci orientovat se v dění, které se nás může v nejbližší budoucnosti výrazně dotýkat.