Muži, kteří nemají ženy

Nejnovější Murakamiho kniha vypráví o vztazích, poznamenaných nedorozuměním, nevěrou, či proradností. Sedm povídek sbírky spojuje téma osamění mužů, kteří za různých okolností ztratili ženu, nebo o ni nenávratně přicházejí. Murakami vykreslil trápení hrdinů s jejich osudovými láskami v různém věku a postavení: spisovatel či plastický chirurg, herec nebo vysokoškolák, majitel baru. Všichni se nacházejí v různých životních situacích, ale všichni jsou nějak poznamenaní duchem ztracených žen…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253517/big_muzi-kteri-nemaji-zeny-jXM-253517.jpg 3.8624
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Odeon

女 の いない 男たち Onna no inai otokotači, 2014

Kniha Muži, kteří nemají ženy

konicekbily

Některá povídka se mi líbila víc, jiná míň, jak to u souboru povídek bývá. Zklamán nejsem, ale na jásání ze špičkové knihy to také není. Zde se mistr trochu "utnul", toleruji mu to. Průměr.

whxterose

Zase jsem si ověřila, že HM nikdy nezklame. Nemohla bych si vybrat jednu nejlepší povídku; všechny jsou dokonalé. Každá má v sobě špetku jiného kouzla, každá nám předá něco jiného, každá nám odhalí nějaký nový kousek sebe sama.

Martinmmm

7 poviedok a každá je iná...niektoré výborné a niektoré "len" dobré (paradoxne sa mi azda najmenej páčila tá s rovnakým názvom ako má aj celá kniha)

VikyKleinik

První povídka byla zajímavá: Obsahově byla daná hra mezi postavami zajímavě rozehraná. Sice to nespělo k ničemu, ale zanechalo to pocit. Další dvě vždy každá o stupeň horší a zbytek jsem četl v sebezapření. Povídky mají být úderné. Zde mi přišlo, že některé povídky nemají dostatečně nosnou dějovou kostru, někdy bylo vyprávění příběhu příliš otravným, někdy mě to prostě vůbec nezačalo zajímat, někdy byly celé odstavce uplně zbytečné a já je jenom přeletěl očima, abych už s touhle knihou mohl skončit.
Celkový dojem je tedy velmi slabý. Sbírku jsem si neužil, ač jsem na ni byl emocionálně naladěný.

rencovav
19.12.2020

Murakamiho styl mi sedí, protože píše otevřeně, lyricky, ale zároveň srozumitelně, realisticky a čtivě. A nevadí, že je to smutné a většina povídek nekončí usměvavě. Koneckonců, přesně takové konce, napůl tmavé a napůl otevřené, mám nejradši.

Marekh
27.08.2020

Kniha povídek. Knihu jsem hodnotil pozitivně.

ladyka
06.08.2020

Můj první a určitě ne poslední Murakami. Některé povídky se mi líbily víc než jiné, ale dobře se četly skoro všechny, takže dávám solidní 4 hvězdy.

Jája92
21.07.2020

Má první kniha od tohoto spisovatele, trochu mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl, ale povídky byly zajímavé a těším se na další knihy autora.