Muži, kteří nemají ženy

Nejnovější Murakamiho kniha vypráví o vztazích, poznamenaných nedorozuměním, nevěrou, či proradností. Sedm povídek sbírky spojuje téma osamění mužů, kteří za různých okolností ztratili ženu, nebo o ni nenávratně přicházejí. Murakami vykreslil trápení hrdinů s jejich osudovými láskami v různém věku a postavení: spisovatel či plastický chirurg, herec nebo vysokoškolák, majitel baru. Všichni se nacházejí v různých životních situacích, ale všichni jsou nějak poznamenaní duchem ztracených žen…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/253517/muzi-kteri-nemaji-zeny-jXM-253517.jpg 3.9508
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Odeon

女 の いない 男たち (Onna no inai otokotachi) (2014)

Kniha Muži, kteří nemají ženy

SSTknihy

I muži mají své dny... Zajímavý pohled do světa, který bych vlastně nečekala, protože muži přece nepláčou. Murakami mi ukázal, že nejen pláčou, ale také že trpí, jsou zmatení, nejistí, neví si rady, tápou, dokážou se pobláznit, trpět pro lásku i pro ni zemřít. Nečetlo se to zrovna lehce, ale zajímavé to určitě bylo.

chamyl

Povídky s nevyrovnanou kvalitou, která je ovšem - až na několik momentů - veskrze průměrná. Pokus o zajímavý pohled na muže bez žen, který občas sklouzává k samoúčelné filozofické manýře bez zajímavého rozuzlení či poselství.
Pro mne slabší odvar doposud přečtených Murakamiho knih.

GrasselováL

Od některých povídek jsem se nemohla odtrhnout, měla jsem je po přečtení často dlouho v hlavě a přemýšlela jsem nad nimi. Pro změnu některé jsem přeskočila.
Myslím, že jako žena mohu říct, že bez mužů je také velmi prázdno :)

RyxiraAmyGinger

Přečetla jsem to celkem rychle a snadno, ale úplně nevím, jestli se mi to líbilo a jestli jsem obohacena.

lucyq

Ctive povidky typick3 od Murakamiho

Elizbeta

Kniha se mi četla neuvěřitelně lehce. Připadalo mi, že ji Murakami napsal se stejnou přirozeností s jakou dýchá. Murakamiho romány mě zaujaly, ale do budoucna se zaměřím na jeho povídky. Zvlášť Zamilovaný Samsa stojí za přečtení.

Škoda jen zařazení poslední povídky - Muži, kteří nemají ženy - připadalo mi, že se k ostatním vůbec nehodí a působila na mě až rušivě.

antonin0999

Murakamiho pero umí vytvořit pocit staženého žaludku. Tak jako když člověk ztratil nebo ztrácí ženu. V tu chvíli je jedno, jestli u toho hraje výtahová hudba nebo The Black Eyed Peas. Ale pro každou další chvíli to bude důležité.
Jako kočka, která se nevrátí kvůli hadům.
Jako dívka, kterou unesli námořníci.
To prázdno je skutečné.

EvikU.

Noo. Co napsat. Velice zvláštní povídky. První 3 docela šly. Nebo jsem aspoň chápala trochu o co jde..v povídce Kino jsem na konci vůbec nevěděla co to má znamenat. Povídce zamilovaný Samsa jsem nerozuměla od začátku do konce. Poslední povídka se dala chápat. Ale jinak pro mne kniha neměla žádný smysl. Nechápu takové vysoké hodnocení a nemít ji do čtenářské výzvy tak ji asi odložím.