Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

Krtek, ať dělá cokoliv, baví po generace! A tady láká k cestování všemi možnými prostředky

24.01.2022 5 z 5

Říkání pro radost Říkání pro radost Vladimíra Gebhartová

Známé i neznámé říkanky s moc povedenými obrázky. Prohlížíme od dvou let dcery a libi se ji to. Většinou zde jsou jen prvni sloky. Cvičíme i počítání balonku, barvy, věci z obrázků.

24.01.2022 4 z 5

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Krásné ilustrace, krtek je prostě národní stříbro

18.01.2022 5 z 5

Zuzanka a její pes Ňufka Zuzanka a její pes Ňufka Jan Machač

Jako malá jsem ji milovala, krásné ilustrace a pěkný příběh. Sama jsem se chtěla kamarádit s každou blond Zuzankou v okoli.

18.01.2022 5 z 5

Jurský park Jurský park Gail Herman

Přepis filmového příběhu jsem četla už před mnoha lety a vím, že jako malé milovnici filmu se mi to líbilo. Dnes už by to bylo horší.

18.01.2022 3 z 5

Nejšťastnější batole v okolí Nejšťastnější batole v okolí Harvey Karp

Volné pokračování o vývoji dítěte. Skvěle nenásilně popsán vývoj, jeho psychika chování, podpora rodičů, odlehčený styl psaní, vtip a tipy jak to všechno zvládnout. Jedná se o knihu o amerického lékaře, takže si z americkeho stylu výchovy musíme vybrat to, co je použitelné v naší kultuře. Nejlepší je začátek a konec, střed se hodně opakuje, ale aspoň to uvízne v paměti. Knihu doporučuji dál všem (prvo)rodičům, je mnohem lepší než někteří rádoby odborníci, kteří na svém dítěti na kterém staví alfu a omegu.

12.01.2022 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

(SPOILER) Pěkný příběh, ke knize jsem se dostala díky krásnému přebalu, přišlo mi to jako takové panství Downtown po Německu. Střet mladí a stáří, socialismu a aristokracie, lásky a války, východu a západu (pro člověka z východní strany nezáviděníhodné). Druh zápletky se ale v poslední době objevuje skoro všude. Mé sympatie mela od začátku pouze Frida, její deník byl asi to nejlepší, Jenny me vyloženě nebavila, ostatní postavy byli prostě lidské, události kolem byly někdy drsné (válka) jindy komické (laktační psychoza, tapety a po nich delat strechu a rozvody) a pohádka nakonec pro ženy. Těším se na další pokračování.

31.12.2021 4 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Vítězslav Nezval

Několik pěkných básní, zbytek obsahuje obrazy ze vzpomínek na dětství, obrazy z tehdejšího města i vesnice. Me se vesměs ty obrázky určené pro deti vůbec nelíbili, ale jsou poplatné době a jistě mají pro někoho kouzlo, stejně jako básničky.

23.12.2021 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

(SPOILER) Je mi lito, ale tohle je zklamání a snad nejslabší kniha série, po Islandu taková nuda a klišé nad klišé. Spíš než romantický útěk, je to počteni pro náctileté do 15ti let. Několikrát jsem knihu chtěla vzdát, tak moc mě hlavní hrdinka a její foceni ala asijsky turista nebavila. S ostatními knihami se nedá srovnávat. Vlastně se do výletu na horu Fudži nic nedělo. Věčně ukňourana, zakomplexovaná naivní valkýra s pocitem méněcennosti, která neví co chce v životě ani v lásce, řeší roky starý trapas, aby se nakonec stala muzou a polomodelkou a milenkou s fotakem, kde většinou udělá nahodnou fotku, získala přátelé na druhé strane světa (též dost nereálné charaktery třech japonek). Bod za krajinu a jidlo, Jumi a Avril.

10.12.2021 2 z 5

Jak se zbavit plenek Jak se zbavit plenek Vanda Schreierová

162 stran od trojnásobne milé maminky, která se snaží předat své zkušenosti s odplenokvanim dál. Kniha se čte čtivě a rychle, vše se ale postupně opakuje pořád dokola. Pokud bychom vyndali obrázky a opakovaný text a omáčku, zbyla by tak 20strankova brožura. V knize jsem hledala indiánskou metodu odplenkovani - jsou v ní však jen běžně známé rady a mě nic nového nepřinesli. Ovšem některým dalším matkám by se mohli hodit. Ty se snaží se motivovat k výdrži, trpělivosti a častému praní. Autorka hledá i normu pro výchovu, ikdyz v závěru ji nechá vlastně na vás.

16.11.2021 2 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

(SPOILER) Olalalaa ! Četla jsem tuto knihu po Skříni plná Diora, jestli tahle úžasná Švadlena je první, a famozni Dior teprve druhá kniha autorky co u nás vyšla, tak třetí kniha bude co? Knižní dokonalost? Kvůli takovým knihám jsem se ve škole učila číst. Dějová linie vnuček i incesty jsou malinko slabší. Skye me za srdce chytla mnohem víc. Ale i přesto doporučuji dál všem ženám milující tento žánr, nebo i těm kteří na čtení moc nejsou.

25.10.2021 5 z 5

Veselé a rychlé čtení na které jsem se těšila. Dějové linie byla fajn změna, akorát rodina a spol. z Kostky neměli prakticky žádný prostor, snad to příště bude lepší. Těším se na další díl.

08.10.2021 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Takhle si představuju nenáročné romantarny, zatím nejlepší kniha od autorky ze série. Stejny vzorec, slovni obraty, ale zapletka s tajemmymi elfy a priroda byla super, kdo by nechtěl vest takhle hotel - nereálné, ale milé.

05.10.2021 5 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Génialni - alfa a omega všech dalších detektivek pozdějších autorů.... knihu je třeba číst pozvolna, abysme si příběhy vychutnali a neprecetli vsechny případy moc brzo, protoze dalsi nepribudou.
P.S. Watson je sice trubka, ale kdo by vedle Sherlocka nebyl!

19.09.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Četlo se to rychle, ale... Jako bych to uz nekde četla...kniha o tom, když dějiny píšou vítězové - Temné, sychravé, ponuré, přesně jako listopad, když toužíte se zabalit do deky s hrnkem kávy v teple domova a u svých blízkých a být rádi ze jste rádi. Přišlo mi to trochu jako knihy od Solzenicyna, jen 50. Leta zalozena do moderni doby u nas doma.Dlouho se mi nestalo abych hrdinum takhle nefandila a byli mi jedno. Asi jsem diky nadsenym recenzim cekala trochu neco jiného.

29.08.2021 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

(SPOILER) Dalsi oddechovka ze slunného Chorvatska, díl vhodný opravdu pro náctileté, zkusim jeste dalsi dily a uvidím

+ Maddie s velikosti L/XL
+ Popis Chorvatska
+ Popis charakterů Chorvatů

- žádné jidlo jako v předešlých dílech
- všichni bohatí se lituji, ze jsou bohatí
- tématem nebyla pláž, ale loď
- ploché postavy, ani extra zapletka a vášeň
- X krat opakování vět o zlatých chlupech a svalech
- konec : uspěchaný, tara + cory + simon nedořešený kufr...

26.08.2021 2 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Četli jste jedničku? Nic Vás tedy nepřekvapí a zasmějete a zesmutnite jako v prvním díle a možná trochu rychleji.
Nečetli jste jedničku? Tak se připravte na černočerný humor s porcí rolnicek.
Máte rádi Vánoce? Budete mít ještě raději.
Nemáte rádi Vánoce? Tohle budete milovat...
Jste těhotné? No, těžké rozhodnutí ... Jedničku zatím nečtete :)

16.08.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Čteno v rámci výzvy...Doporučuji dál, pro mě je to KNIHA ROKU! - bylo to skvělé, mělo to vše, co kniha má mít a zařadim ji do své knihovny bez jakýkoliv výčitek. Jako druhorozena jsem nejvíce fandila Liberty. Kat byla trochu klišé, ale donutila mě vyhledat si oblečení od Diora + soucasny problem vetsiny rozvedenych žen s detmi. A po dočtení jsem díky Skye a dalším hrdinům (reální lidé byli vážně hrdinové) přemýšlela o životě tehdy a teď. Velmi oceňuji zpověď autorky co čerpala ze skutečnosti... Prostě pecka současné literatury.

14.08.2021 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Běžně se lékařské tématice vyhýbám, hledala jsem humornější podání do čtenářské výzvy. Tento černočerný humor (který já mám velmi ráda) ukázal však mnohem víc - od absurdit, uchylnosti, omylnost a hloupost az na samotnou lidskost a pocit štěstí, ze můj vlastní porod dopadl dobře.

01.08.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Taky jste si Marcela představovali jako velkého tučnáka s knírem ve fraku?

Kniha opakuje stejné téma, je nenáročná a tentokrát opravdu až moc předvídatelná. Od 4. strany čtenář ví o čem to bude, jak to dopadne, kdo s kým bude - což bylo i mě dost rychlé. Přeměna cukrárny dává bod navíc. Oproti kavárně v Kodani chyběl moment překvapení, důmyslěnjší zápletka a oproti pekárně v NY zas chybělo ,,to lechtivé". Postavy mi přišli docela oploštěné, ale pro nenáročného čtenáře na léto je to oddechovka, kterou může přerušit a za pár měsíců se k ní vrátit a co zapoměl se mu hned vrátí, až tak je to jednoduché.

16.07.2021 3 z 5