Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Jama a kyvadlo Jama a kyvadlo Edgar Allan Poe

Temná povídka o které se mnoho v literatuře napovídá, ale ve skutečnosti je úplně jiná! Konec me dostal!

10.07.2021 4 z 5

Indiánská cesta: Učení o tom, jak rozprávět s Matkou Zemí Indiánská cesta: Učení o tom, jak rozprávět s Matkou Zemí Gary McLain

,,A Země byla ještě mladá."
Netušila jsem, že je to dětská kniha s úkoly. Sympatická indiánská tématika včetně obrázků, spjata s ekologií a láskou k přírodě. Každý měsíc po celý rok nás provází krátké příběhy o indiánech. Vhodná pro skauty, třídy, dětské dny v přírodě. Obsahuje také hry a úkoly odkazující na jednotlivé příběhy. Čte se to rychle a pěkně.
,,Tak to je dobré."

28.06.2021 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Nenáročná romanťárna, kde předem víte co a jak, není třeba o tom moc přemýšlet. Druhý díl o malinko slabší než Kavárna v Kodani. Sympatické prostředí + jídlo! Střed knihy mě celkem nudil, rozjelo se to až od pláže. Konec mi přišel takový odfláknutý, nedostatučující a taky chybělo, co bylo s dalšími týpky v knize. Největší koule tam měla Anna, která ten prostor nedostala, zajímalo by mě, jak to s ní dopadlo...

23.06.2021 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Čteno v rámci čtenářské výzvy. Pro mladé čtenáře bych tipla parádní čtení i s bezva obrázky. Pro dospělé taková ta nostalgie. Škoda, ze už mi není jedenáct...

28.05.2021 4 z 5

Feng shui pro šťastný domov Feng shui pro šťastný domov Simon Brown

Druhá kniha o fengshui, kterou jsem četla. Podává obecné info, které připomíná výpisky na referát. Občas nedávají informace zcela smysl. Hodně odkazuje na jiný text v knize, takže člověk poměrně často listuje, aby něco zjistil.coz me absolutně nebavilo. Pěkné příklady. Historie a vysvětlení by mělo být na začátku, ne na konci knihy. Základ čtenáři poskytne.

27.05.2021 3 z 5

Praktická encyklopedie FENG ŠUEJ Praktická encyklopedie FENG ŠUEJ Gill Hale

Obecná encyklopedie seznamuje obecně s feng-suej. Pro mě jen 2/3 knihy. Kancelář není třeba. Mnoho obrázků, krátké popisky, pár příkladů z praxe přibližují tento svět. Publikace je staršího data a neobsahuje již aktuální výpočty roků, směrů. Kdo chce proniknout do feng-suej musí přečíst i jiné knihy, které ho více navedou, sama jsem si nebyla někdy jistá, co a jak...

12.05.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

První kniha od autorky. Příjemná oddechovka ze vzpomínkou na Kodan a Londýn. Konečně vím, co je to hyggie. I kafe a něco sladkého jsem si k tomu udělala. Zkusím její další knihy.

29.04.2021 4 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Chtěla jsem zkusit něco temnějšího a nebyla si jistá, zda tohle není trochu moc (přece jen film mlčení jehňátek v dětství byl náročný zážitek) , ale byl to omyl a tohle byla pecka! Doporučuji, a měním názor - severská literatura je oproti Drakovi slabý odvar.

16.04.2021 5 z 5

Jako můj život poslední rok a půl - nic v něm nedává smysl :D

Pro děti krásná kniha plná fantasie, zvratů, crazy postav, zvířat všeho druhu a bez logiky. To všechno je dětský svět. Jako malá jsem měla ráda film z r. 1951. Jako dospělá se na to už dívám lehce jinak, tak nějak dospěle a vážně... občas jsem se v tom zmatku i ztratila, Alenka je slušně vychovaná dívka, která poznává charaktery zvířata rostlin s jejich strachy a radostmi, ostatní zlostné a malicherné postavy, a dokonalou Šklíbu. Škoda, že Za zrcadlem už Šklíba chyběla. Druhá část už je podobná první a závěr tolik nenadchne. Přidávám bod za šachy. Velmi mě zaujali fotografie a život skutečné Alenky, která byla inspirací knize.

08.04.2021 4 z 5

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

V kostce: víra, naděje, láska a politika hýbe světem. Nebýt konce, který to trochu symbolicky zachránil. Má třetí kniha od Coelhyho, zatím nejslabší, tak nějak nevýrazná.

27.03.2021 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Běžně thrillery nectu, ale tato kniha me chytla tzv. všemi deseti. Skvělý styl vyprávění. Střídavě jsem fandila jedné, druhé či třetí hrdince, s každou mě něco pojilo.... U Rachel jsem si i tu sklenku dala.... nic prostě není takové, jak se (z vlaku) zdá. Konec s Annou se mi líbil nejvíc! Asi zkouknu i film.

22.03.2021 5 z 5

Hovory s T. G. M. Hovory s T. G. M. Karel Čapek

Čteno v rámci čtenářské výzvy. A není to jednoduché čtení... Co dodat k tomu, co zde ještě nepadlo? Asi jen to, že to s námi - republikou a demokracíí - myslel dobře... možná až naivně - kam jsme si dostali, co jsme z toho udělali, co jsme si nechali vzít, vnutit a zničit - to už je jiná věc ... Z jeho poznámky ,,chtěl bych vidět republiku za sto let" mě popravdě zamrazilo.

09.03.2021 5 z 5

České národní pohádky České národní pohádky Karel Jaromír Erben

Pěkný návrat do dětství, hezké české pohádky,na které můžeme být pyšní.

05.02.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Prvni kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Konečně něco co dá číst jako Bridget Jones. Není to trapné a úplně ohrané. Skvělá romantická (misty lechtiva) komedie, takové oddechovky jsou pro odpočinek z dnešního covidstresu parádní!
Až na Mei ta tam moc nesedla a sladký doslov... Oceňuji výborný nápad jak poukázat na důsledky chování rodičů na děti (alkohol, léky,deprese).

31.01.2021 4 z 5

Říkadla Říkadla Jindřich Hilčr

Utla kniha s deviti neprilis znamymi rikadly. Roztomile ilustrace s vesnickou tematikou.

12.01.2021 3 z 5

Dívka se zlatýma očima Dívka se zlatýma očima Honoré de Balzac

Popis lidí žijících v Paříži prestihl dobu! Lépe vykresleny popis ženy a lásky jsem prozatím necetla, jednoduchý pribeh pripominal damu s kameliemi. Nicméně závěr pribehu byl trochu zbrkly a zmatený.

11.01.2021 2 z 5

Martin v ráji Martin v ráji Jan Ryska

Ucila jsem se na ni cist, asi jako většina... A je o tom jak všude se da najit kousek krásy... Hlavne v dětských očích.

08.01.2021 3 z 5

Zatoulané house Zatoulané house Mária Rázusová-Martáková

Jedna z prvnich knih na uceni.

08.01.2021 4 z 5

Všemoudré pohádky pro prince a princezny Všemoudré pohádky pro prince a princezny Jiří Henych

Hledala jsem prvni krátké pohadky pro predcitani pro dcerku. Tyhle to prozatim nebudou, treba za 10-12let... Az o nich budeme moci diskutovat odpoledne u kakaa a ne v noci pred spanim u ditka co se uci mluvit. Sakrasticky pojate 2-3strankove pohádky, ktere konci vesmes okradenim, bitim ci zabitim dobrého hrdiny, vitezstvim zlodějů, vrahu,politiku a tim deti maji pripravit na život. Kombinace historie, nasi politiky, moderna a obcas i sprostych slov me nezaujala jako pohádky pro male prince a princezny, knihu jsem si precetla sama, je originální, ale obcas vyvolává lítost a vztek, pokud protipolitickych pohadek prectete moc na jeden zatah. Jinak se mi pribehy líbily, ty nepoliticke byli pekne a ty politické.... Vsak to znate... Nazev knihy je zavadejici - pro prince a princezny (malinke deti) neni.

08.01.2021 2 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Náročná kniha pro náročného čtenáře. Dá mu to, co dá on jí...
Mnohé již bylo řečeno,kniha je složitá a obsáhlá - rozkošatělost, odkazy na bibli, antiku, detailní popisy lodě, velryb, života na moři... Pořád jsem čekala, kdy ,,To" hlavní přijde a ono pořád takové nic. Někdy jsem se přistihla, že čtu, ale myšlenky mě utekly jinam. Jindy jsem i (přiznávám) u knihy zdřímla. Závěr byl rychlý, což je trochu škoda. Námořníkům jsem, s ohledem na dnešní dobu, ochranu zvířat vs. snahu o pomstu a zabití, nefandila. Nicméně obdivovala jsem Achabovu houževnatost a cílevědomost. MobyDick byl pro mě jednička, jak jako zvíře, tak jako symbol, který představuje.
Kniha psaná v jiné době, ale přesto obsahuje i zajímavé myšlenky a symboliku o životě, smrti, světě, je třeba je tam hledat, v tom je krása knihy - náročné pro některé dnešní čtenáře.

04.01.2021 4 z 5