Pátá hora

V románu Pátá hora se P. Coelho vrací do starověké Fénicie, aby na příběhu izraelského proroka Eliáše sledoval jeden výjimečný lidský osud od propasti nevyhnutelné tragédie až k odhodlání volit si svou vlastní cestu životem a přijmout za ni odpovědnost.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415/pata-hora-vWI-415.jpg 3.8337

A Quinta Montanha (1998)

Vydáno:, Argo

Olga.S

Už jsem od Coelha četla lepší knihy. Pro mě docela náročné téma s prorokem Eliášem, bohužel jsem se do čtení musela nutit, ale jako každá Coelhova kniha má něco do sebe.

Aniczka
18.09.2016

Knihu jsem dlouho odkládala, ale Coelho opět nezklamal. Vynikající.

Rawen616
31.08.2016

Moje první Coelhovka. Neurazila ale ani nenadchla. Několik myšlenek tam rozhodně stojí za zamyšlení. Druhá polovina je rozhodně zajímavější. Jo a dá se přečíst za jedno odpoledne:-)

v.july
31.08.2016

Už jsem od tohot o autora četla i lepší knihy, ale i tak je to poměrně dobrý. Nečte se jedním dechem jako Alchymista, avšak některé pasáže jsou skvělé. Takový dobrý průměr.

K4t13
15.07.2016

Chvíli mi trvalo, než jsem se do Páté hory začetla, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Kniha je to zajímavá.

Sarri
11.06.2016

Coelho má lepší knihy. Pátá hora mi nebyla úplně sympatická, i když určitě i ona má své vlastní coelhovské kvality. =)

beran25
03.01.2016

Bibli jsem na několik pokusů vzdal, tohle je kratší, čili jsem to přelouskal.

kejty91
21.12.2015

Kniha vypráví zajímavý příběh. Rozhodně obdivuji jeho hrátky s fakty a fikcí.
Jediné ponaučení - které jsem vyčetla z knihy - je, že se člověk nemá dopouštět stejných chyb a chyby, které zpravil, tak napravit.
Coelho tedy nezklamal ale ani nenadchl, a že to umí.

Knihu doporučuji. Je útlá a děj běží.

veronika9335
28.08.2015

Na to, že to byla kniha hodně nábožně pojatá a já věřím jen ve skutky, které člověk vykoná sám a modlím se možná k vesmíru a myšlenkám, jeikož ty mají sílu, tak mě kniha hodně zatáhla do děje a já napínavě čekala, co bude. Příjemná kniha se spousty rčení a poučení. Děkuji za ni.

Martyska
07.07.2015

Nezmôžem sa na viac než: Odvážne napísaná kniha obsahujúca veľkú pravdu. Aj keď nepochopíte, slovo sa vás dotkne.
Odporúčam prečítať ateistom tak isto ako veriacim.

Samuel Tailor
10.02.2014

Některé události v životě jsou nevyhnutelné, pokud nechceme jen přešlapovat na místě. Opět skvěle napsané.

hardrock
29.07.2013

Ako vzdy v romanoch Paula Coelha, kniha je plna myslienok a uvah. Jeden priklad:

"Dítě může vždycky naučit dospělého tři věci: být bezdůvodně spokojený, stále se něčím
zabývat a umět vymáhat všecko, co si přeje."

a este jeden:

„Jak můžeme udělat něco nemožného?“ „S nadšením.“

pecka02
07.06.2013

Zajímavý děj, pár hlubokých myšlenek, ale na mě se tady objevovalo až moc náboženských prvků...

pe3czech
25.06.2011

Nemůžu sdílet názor některých kolegů čtenářů a přiznat Páté hoře roli nejlepší Coelhovy knihy. Ba právě naopak se obávám, že pokud bych sáhl po Páté hoře jako po první z Coelhových knih, pravděpodobně bych se k dalším, jako je Alchymista a Veronika, nemusel dostat(pátá hora se u mě pohybuje na hranici tří a čtyř hvězdiček). Obecně totiž tento druh knížek není mým šálkem kávy a rychle jsem došel až k poslední stránce protože po zkušenostech s Alchymistou a Veronikou mám rád Paula Coelha a teď jsem zkrátka zvědavý i na další úhly pohledu na Coelhovo duchovno. Přesto četby nelituji, až právě v závěru jsem pochopil, že nejde jen o nábožensko-historickou příručku, ale že s pozměněním vlastních jmen použitých v knize perfektně pasuje i na současnou situaci na pohraničí Libanonu a Izraele. Po více než 2800 letech.... Zřejmě to mohlo být i jedním z autorových úmyslů? I tak mám raději Coelhovy knížky, které vedou uživatele za vytříbením vlastního názoru na Svět méně konkrétním způsobem, než zkazkou o konkrétních náboženstvích.

Stauff
16.04.2011

Pro mě je to nejlepší kniha P. Coelha. Je dokonalá.

klarineb
27.01.2011

lahůdka pro duši hladového poutníka, nádherně zpracované, citlivě pojaté, výborná kniha ke ketré se vždy budu ráda vracet...

Jíťa

Příběh o životě, jaký byl, je a pravděpodobně vždycky bude (nedělám si velké iluze, dřív než lidé zmoudří, tak sem narazí meteorit, vybuchne Slunce nebo dojde voda). Ačkoli jako živočišný druh tvoříme neuvěřitelně ohromnou skupinu, která jakžtakž funguje, jsme přeci jenom (ať si to přiznáme nebo ne) individuální bytosti, které mají rozdílné potřeby, sny i představy o naplnění života. Ať už jsme křesťané, buddhisté, uctíváme zemi nebo jiný element, věříme na zázraky nebo ne, tahle knížka má ohromné poselství pro všechny. Postavit se Bohu (ať už ho nazýváme jakýmkoli jménem), "bojovat" s ním a znepřátelit si ho jen proto, aby k němu byl člověk blíž. Přijmout odpovědnost za své činy, nevyhledávat nejsnažší cestičky, nepoddat se. Za sebe můžu říct, že mi kniha hodně dala a překvapivě mě nabila silně pozitivní energií a velice ji doporučuji.

charvi

Pátá hora stejně jako Brida, Alchymista a Mágův deník nabízejí kritický pohled na lidskou lenost a motivaci jejich počínání. Pátá hora je navíc ochucena o historickou příchuť a nepřímočarým dějem.