Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Útlá kniha navracející čtenáře zpět do Bradavic na hřiště famfrpálu. Historie, hráči, kluby, míče, fauly, masterstiky pohladi po duši i ty, co famfrpálu úplně nehodluji. Paralela s nasimi sporty ( i podvody) ve sportu je nenásilná a vtipná.....a nejlepší byla předmluva!

09.09.2022 5 z 5

Medvídek Pú - Ovocná hostina Medvídek Pú - Ovocná hostina Walt Disney

Útlá knížka s jedním příběhem s medvídkem Pú. Pěkné čtení pro malé milovníky Stokorcového lesa s velkými obrázky.

09.09.2022 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Asi ještě nejsem na tento druh psaní zvyklá, občas jsem se v myšlenkách ztrácela, občas nechápala, občas usínala, občas hltala a občas me to zkrátka bavilo. Třeba časem zkusím další díl.

13.08.2022 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další povedený díl ze serie, Irsko je krásná země, která stojí za návštěvu. Oceňuji popisy krajiny, drama s pravnicinou, i romanticke chvilky, atmosfera Dublinu a chutě jídla se četli jedním dechem ikdyz kniha ma hluchá místa. A odkazy na Minu a anglickou vs. Irskou Hannah mi přišlo zbytečné, zvlášť pro ty, kteří Chatu ve Švýcarsku nečetli a tudíž se jim prozradil děj.

31.07.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nenechte se zmást, Švýcarsko a hlavně údolí Gomsu je ve skutečnosti mnohem krásnější než v knize a v létě ještě mnohem víc. Jen by mě zajímalo, kde pořád bere ty dokonale chlápky, Švýcaři jsou navíc dost nacionální a vlídní především k obchodu (a penězům turistů).
Kdyby to tak bylo doopravdy a bylo by tak jednoduché překonávat jazykové bariéry, švýcarské zákony a tamní zdravotní pojištění, stejně jako ceny, které jsou opravdu někde jinde a to i pro Brity. Snít se má a s touhle knihou to jde samo, zvlášť, pokud k danému místu mate cit, vztah, nebo i sny. Milostné scény chyběly, tak to mohou číst i malé holky. Takže kniha pro dospělé i nedospělé,ale nenáročná a plná Švýcarské pohádky.
Škoda, že v Montreux zapomněla na sochu Freediho z Queen a Deep Purple...je tam toho mnohem více.

06.05.2022 4 z 5

Ženy, co se nedaly Ženy, co se nedaly Ivana Peroutková

Čteno v rámci čtenářské vyzvy. Zaujal mě úvod knihy. To co jsem v ní našla, ale nadšení trochu utlumilo. 25 žen v našich dějinách z rozlišných dob, oborů, poměrů. Vsechny si šly emancipovane za svým. Ale některé jsou vykresleny sobecky, znuděně, snobsky, jiné hrdinsky, tvrdohlavě, profesionálně, nebo stroze historicky, některé chybějí úplně, jiné přebývají. Jakoby záviselo na sympatii autora knihy, jak kterou ženu vykreslí bez nadhledu. Je dobře, že se o ženách píše. Naštěstí tam byly i takové, co jsem neznala a něco se dozvěděla. Jinak by to bylo 25 referatu k maturitě. Pro studentské účely vhodná kniha. Chtělo by to pokračování,aby tam byly i významné ženy, na které se zcela zapomnělo. Grafika se mi velmi líbila i citáty. Ještě bych přidala skutečnou fotografii.

29.04.2022 3 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Medvídek Pú je klasika a ikona. Většinou známe Púa z TV, kdo si ale knihu přečte pochopí, proč je Pú tak populární i po takové době.

23.03.2022 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Čteno v rámci čtenářské výzvy. Začátek byl skvělý, od thajska se to táhlo, i stylisticky, ani scenérie to nezachránila, milostné scény se staly téměř směšnými, stejně jako vedlejší postavy. Poslední stránky o nerozhodné Lilly jsem odpočítávala. Ještě že má kniha hezký přebal.

11.03.2022 2 z 5

O mašinkách - pohádky na kolejích O mašinkách - pohádky na kolejích Jiří Kahoun

Knížka pro všechny malé nadšence do vlaků a všeho, co se děje na kolejích. Oceňuji českou knihu, která je plná našich měst. Obrázky jsou teda vadou na kráse. Mne ani dceru nenadchnuli, podobně jako některé výrazy, kterým malá vůbec nerozuměla, vhodná na večerní předčítání, ale ne na nácvik čtení. Našli se i příběhy, které neměly žádnou zápletku.

04.03.2022 3 z 5

Jaro - Obrázkové příběhy Jaro - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Bezvadná jednoduše nakreslená kniha pro malé ,, čtenáře ", i když text tam není žádný, za to si příběhy vymyslíme, hledáme věci, zvířata, počítáme, učíme barvy i seznamujeme dítko s věcmi, zvyky, chováním, které běžně zažívá nebo teprve zažije.

02.03.2022 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

(SPOILER) Než jsem knihu otevřela, pomyslela jsem si, bude to jiné než ty knihy z války, kdy je psali pamětníci po válce ve svých vzpomínkách, kniha bude tady a teď. A bylo! Anne svoji knihu nazvala také jako: Výlevy srdce ošklivého kačátka. Kdyby v pozadí nebyl život a skrývání se před válkou, byl by to běžný deník náctileté dívky, o vlastních pocitech, vztazích, těle, myšlenkách a žití s lidmi z okoli. Zde však figuruje život na malém prostoru v neustálém strachu na pozadí války, což mě zaujalo nejvíce.
Jeji popisy sexuality, vztahu s rodiči, střídání nálad, vidina sama sebe, hledání svého místa, touha po dospělosti, lpění na otci, první láska, neshody s matkou a zároveň touha po jeji přízni a obdivu okoli, by jistě interpretovali pocity všech adolescentů, a proto by knihu měli číst i oni, nejen dospělí a odbornici z psychologie a sociologie.
Na závěr: ,,Chci žít po své smrti.", se ji podařilo, ale za jakou cenu...

01.03.2022 5 z 5

Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Walt Disney

Pro malé děti stačí prohlížení obrázků, ani jsem tehdy neuměla číst a kniha se mi líbila.

23.02.2022 4 z 5

Donald Duck: Výstava psů Donald Duck: Výstava psů Walt Disney

Roztomilý příběh o tom, jak si Donaldovi synovci vyprosili zvířátko. Krásné obrázky, minimum textu pro začátečníky čtenáře, nebo stačí prohlížení obrázků a příběh se dá vyprávět bez čtení. Motivační kniha, která mě v 6 letech inspirovala natolik, ze jsem zkoušela to na rodiče taky a nejlepšího přítele člověka jsem dostala.

22.02.2022 5 z 5

Candy Book Candy Book Walt Disney

Milá knížka pro všechny malé milovníky Medvídka Pú. Celoplošné obrázky, které s krátkými texty a jednoduchými příběhy jsou ideální pro první předčítání malým posluchačům či učení čtení školáčkům.
Druhý příběh je lehce odlišně ilustrován a mě se více zamlouval stejně jako myšlenka: ,, Tak budeme slavit to, že i když se spolu vždycky neshodneme, umíme se sejít a užít si zábavu společně."

18.02.2022 5 z 5

Od pohádky k pohádce - Medvídek Pú Od pohádky k pohádce - Medvídek Pú kolektiv autorů

Dva příběhy o pouštění klacíků a strachu Prasátka. Velké obrázky přes celou stránku, větší písmenka s kratším příběhem vhodné pro první čtení pro všechny milovníky Medvídka Pú a jeho přátel.

15.02.2022 4 z 5

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Edmond Rostand

Ač se to z počátku nezdálo, je to napínavý příběh plný zvratů o lásce, přátelství a odvaze jednoho hrdiny. Moc se mi tento příběh líbil. Krásná nešťastná Roxana, trpící hrdina Cyrano, nicméně nejlépe z toho vyšel vlastně Kristian, který neudělal téměř nic. Už se těším na divadelní představení.

15.02.2022 5 z 5

Přibyslav včera a dnes Přibyslav včera a dnes Anna Šauerová

Malá kniha provádí milým slovem nejen historickým centrem středověkého města, ale i malými uličkami s nejbližším okolím, je vhodná pro milovníky historie a místní, protože srovnává dochované dobové fotografie a nejnovější současnost, které se snaží zachytit z úplně stejných míst. Obsahuje informace o městě z historie i dneška v příjemném čtivem rozsahu i pro laika. Fotografie obsahuji i krátké výstižné popisky míst, data, jména a další zajímavosti, což je velmi atraktivní i pro turisty.

05.02.2022 5 z 5

Mámou hravě Mámou hravě Martina Karásková

Kniha je pěkná, bylo fajn mit po ruce sadu návodů pro mrňousy rozdělených dle věku (orientačně), kniha vhodná pro tvořilky. Něco jsme zkusili a bud zaujalo, nebo ne. Přišla mi orientovaná spíše na chlapce a taky hodně věcí jsem znala z pinterestu a jiných knih. Poslala jsem knihu dál.

05.02.2022 4 z 5

Objevujeme svět! Noc Objevujeme svět! Noc Nathalie Choux

Jednoduché a pěkné zpracování noci s posuvnými obrázky. Asi nejlepší ze serie. Je vidět, ze je to přejato ze zahraničí, majáku v CR moc nemáme. Několik obrázků bych přidala, brzo to roční dcerku omrzelo.

29.01.2022 4 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Zpověď Belmonda se stylem jemu vlastním, každá žena by někdy aspoň na chvíli chtěla být s ním a každý muž by někdy chtěl být jím. To platilo a platí stále a kniha to dokládá. Je určena hlavně pro jeho fanoušky a fanoušky francouzského filmu, neboť Bebel nás více než soukromím provádí svojí filmografii - hlavně v mladí. Zde odkazuje na kolegy herce a režiséry, nebuďte líní a jména si vyhledejte, zjistíte, že je všechny z filmů znáte. Rošťák, kterému nechybí drzost a odvaha, láska k rodině a přátelům, vzdor vůči autoritám, popisuje forky,filmy, svuj pohled na svět a lokality kam cestoval. Mnohdy jsem chtěla být přítomna jeho hotelovým vtípkům, ale nikdy bych nechtěla být jeho cílem. Vlastně uvádí část svých filmu do života a ten si užívá drze, rozmařile a šťastně inspirativne se vším co mu osud chystá...a s vůlí!

28.01.2022 5 z 5