Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Hledej a uč se nová slova: Na farmě Hledej a uč se nová slova: Na farmě kolektiv autorů

Celo-ilustrovana kniha pro malé děti s tématem farmy, každý prvek je pojmenován a na závěr jsou obrázky složené a bez popisku, procvičit hledání a poznávání mohou i starší děti. Kniha je nápaditá, výborně zpracovaná a tříleté dceři se moc líbila.

07.04.2023 5 z 5

Asterix u Belgů Asterix u Belgů René Goscinny

Asterixova klasika, ty jmena mě vždycky dostanou :), A jejich putování po světě ze mě udělalo cestovatele.

07.04.2023 5 z 5

Moje první kniha předškoláka a prvňáka Moje první kniha předškoláka a prvňáka Jiří Dvořák

Kniha je pěkně zpracovaná, jednotlivé kapitoly bych zpřeházela (nejdříve hledat slova, pak až psát písmena). Některé předměty v obrázcích k nalezení jsou, jiné ne, což je škoda. Říkanky jsou neznámé, někdy pro malé děti těžko srozumitelné,tak je na čtenáři jim to vysvětlit. Stejně jako cizí zvířata, která u nás nežijí dávat do lesa je trochu záludné. Angličtinu jsem si připomněla spíše já, než předškolák. Kniha je jinak velmi povedená a líbila se nám.

07.04.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

"Super psycho", jak by řekla jedna z postav. Kniha se čte sama a skvěle se u ní člověk pobaví a zasměje. Je nutné přečíst si celou sérii, aby Vám to dávalo smysl a ztráta času to rozhodně není. První konec se mi asi líbil víc, ale lékaři se musejí poslouchat. Díky za celou sérii, která mi úžasně zvedala náladu.

29.03.2023 5 z 5

Pohled na Annu coby naivní dívku, plnící očekávání mužů ve svém okolí, měnící se v cílevědomou feministku- reformátorku, která chce všechno,jde za tím a rovná se s muži, přes pomstychtivou egoistsku, která má hlavu až moc nahoru. Nakonec je z ní kající se žena, která pozdě lituje hry ve vysoké politice i v lásce.Tak ji vykreslila netradičně autorka, nový pohled na pocity žen, které neměly tehdy tolik na vybranou a Anna dělala to,co považovala za správné. Přiznám se, že první polovina knihy byla trochu nuda- od svatby uz to mělo spád, hodně se samozřejmě primyslelo, protože nikdo neví,jak to tehdy bylo...

17.03.2023 4 z 5

Odvážný džíp Odvážný džíp Ivana Nováková

Nějak nezaujal příběh, rýmy ani obrázky jak dceru, tak ani mě, nicméně možnost jezdit s knihou byl skvělý nápad, takže knihu jsme využili jako dopravni prostředek.

06.03.2023 2 z 5

Hledej a uč se nová slova: Doprava Hledej a uč se nová slova: Doprava kolektiv autorů

Skvělá kniha pro malé objevitele, i dospělí se něco přiuči...

06.03.2023 5 z 5

Horská cesta Horská cesta Marianne Dubuc

Mimo krásné téma života a cesty,je kniha velmi hezky ilustrovaná a zpracovaná pro předškolní děti.

06.03.2023 4 z 5

Skvělá kniha a dobře zpracovaný životopis v jednom. Takhle to má vypadat.
Doporučuji pro všechny fanoušky Harryho Pottera. Svižné tempo, vtip, nadhled,zajímavosti i strasti filmového průmyslu.
S lehkostí, humorem i jistou dávkou pokory Tom Felton provádí svým životem, velmi se věnuje HP, jeho postavám i hercům, které popisuje nejen jako postavy,ale i jako lidi, kterých si váží a na kterých vypichuje jejich dobré vlastnosti. Líbilo se mi, že si autor na nic nehraje, uvádí různé přešlapy a alotria, které dělal, vyzdvihuje kolegy, oceňuje práci celého štábu a skutečně vrací nás do dětství a do Bradavic v mudlovském světě.
P.s. skutečně ho začněte mít rádi...

01.02.2023 5 z 5

Moje dítě - odpovědi na všechny vaše otázky Moje dítě - odpovědi na všechny vaše otázky * antologie

Kniha podává obecný přehled o péči o dítě od narození do 4 let. Čte se rychle, je vhodná pro prvorodičky, kdo už dítě má si osvojí péči. Neposkytuje komplexní informace,jen obecný základ doplněný o specifické otázky dalších matek a jejich odpovědi. Je anglická, takže vychází z anglických statstik. Občas chybí věk kojence, což může být zavádějící. Oceňuji kapitolu o zdraví.

15.01.2023 3 z 5

Moje první pohádky Moje první pohádky Marie Tetourová

Nejznámější pohádky vyprávěné svým způsobem, ilustrace mě příliš nezaujaly,ale kniha je pro děti a těm asi stačí. Dětem však vadí, že značně předbíhá příběh za obrázky, což u těch nejmenších přerušuje vyprávění a vrací se k obrázkům, které neviděly a musí se dovysvětlovat.

11.01.2023 3 z 5

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Lepší než většina knih o dětech, ale v zásadě se opakuje to samé a mužům to zrovna situaci neulehčí, ale aspoň je to více vtipně podané.

12.12.2022 3 z 5

Budulínek Budulínek František Hrubín

Příhody Budulínka nejen s liškou, návrat do dětství plný krásných ilustrací, stojí za to se k ní vracet.

13.11.2022 5 z 5

Mrkev miluje rajčata Mrkev miluje rajčata Louise Riotte

Co s čím sázet a nejlépe v prostředí kde žije autorka, pro nás trochu z ruky. V knize je pouze pár skic bylin a plodin (což je škoda), ideální kniha, když už víte jaká semínka chcete sázet,ale nevíte s čím a vedle koho, dřív asi nemá smysl knihu bez psaní si poznámek číst, protože to v hlavně všechno neudržite.

13.11.2022 3 z 5

Začínáme se zahrádkou Začínáme se zahrádkou Ursula Braun-Bernhart

Jednoduchá kniha od německých autorů je naší kultuře bližší, než třeba anglický styl. Je zaměřena spíše na estetiku zahrádek ve městech, nejpřínosnější část je v závěru,kdy co zasadit a jak co roste.

29.10.2022 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Česká klasika, jednoduché výchovné příběhy o pejskovi a kočičce, kteří chtějí být jako lidé,jako malá jsem je měla moc ráda,dneska se mi libi stále,ale jen ty příběhy,kde nevystupuje autor, to je pro me i pro děti divné a zbytečně složité.

25.10.2022 4 z 5

Po přečtení této knihy se cítím ošizene: Gilmorkam jsou věnované jen dvě kapitoly, jedna v rychlosti popisuje hlavně oblečení v původních 7. Sériích a jak přiznává,jen proto, že to čtenář chce a druhá kapitola je o pokračování serialu a o tom, jak stále plakali dojetím a jak do pokračování dostávala své přátele a rodinu.
Zbytek (většina knihy) je jak jízda na kofeinove vlně,kdy autorka diktuje,co ji napadne o vlastním životě a odkazuje chaoticky na své kamarády, život, herce a seriály, které u nás bohužel neznáme. Z knihy je cítit jak rychle píše ( nebo diktuje) a neustále odbíhá od pointy, takže si z ní vlastně nic prakticky nevezmete.

21.10.2022 2 z 5

Oficiální pokémon příručka Oficiální pokémon příručka Maria S. Barbo

Obrázková knihy pro všechny malé nadšence seriálu, na který odkazuje a cituje. Obsahuje původních 151pokemonu a něco málo o všech postavách seriálu. Jen si vybrat, který Pokémon se vám líbí.

21.10.2022 4 z 5

Tři slepé myšky Tři slepé myšky Agatha Christie

Tri slepé mysky, nejhranější divadelní představení světa, kdo přečte, pochopí proč. A další příběhy knihy hezku doplní. Ještě by mě zajímaly další osudy postav po dopadení pachatele i soukromí detektivů.

05.10.2022 4 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Krásná kniha plná netradičnch milých dětských příběhů společně s roztomilými obrázky , ráda se k ní vracím

18.09.2022