Mimino: návod k obsluze

S podtitulem: Rady pro první rok údržby a tipy pro řešení problémů Denně jste obklopeni technickými „zázraky“ – počítači, iPady, iPody, notebooky, netbooky, mobily, digitálními fotoaparáty... Umíte s nimi zacházet, využívat jejich nejpokročilejší funkce, ale ten největší technologický zázrak na světě, vaše právě narozené dítě, je pro vás zatím záhadou? V této situaci vám pomůže tato kniha! • Jak dítě přebalovat, ošetřovat, koupat a nosit a co k tomu potřebujete. • Co doma změnit, aby byl váš domov pro dítě bezpečný. • Jak dítě ošetřovat v době nemoci a kdy je nutné jít s ním k lékaři. • Co dělat, aby dítě v noci spalo, jak a čím ho krmit, a mnoho dalších praktických úkonů. Otec a syn – dva dětští lékaři – Louis Borgenicht a Joe Borgenicht pro vás tuto knihu napsali se svérázným humorem, ale jejich rady jsou naprosto seriózní a podloženy lékařskými zkušenostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49602/big_mimino-navod-k-obsluze-BhE-49602.jpg 3.652
Literatura světová, Literatura naučná, Rodina

Vydáno: , Computer Press (CP Books)

Baby Owner's Manual, 2008

Kniha Mimino: návod k obsluze

madem

Do knihy jsem se podívala párkrát po narození a spíše než jednotlivé návody mě uklidnila lehkost. Na rozdíl od jiných tolik nenutí, upozorňuje, že každý model je jiný. Nevyhrožuje, že to můžete pokazit (jako třeba v Něžné náruči, která vyhrožuje stále). Ve chvílích nabitých hormony mě kniha uklidnila, přinesla lehkost a podporu.
Nic světového v ní jinak není, až tak vtipná mi nepřišla. Mého muže pobavila, takže pro pány je zřejmě hodná.

angloumene

Pokud z nějakého důvodu potřebujete knihu o dětech, která je stylyzovaná jako technický návod, tak Mimino - návod k obsluze je přesně ta publikace, po které byste měli sáhnout. Jinak ale nabízí to samé jako záplava dalších knih se stejnou tématikou.

JancaMia

Knihu jsem si koupila v roce 2013 když jsem čekala první dceru, společně s touto jsem měla ještě těhotenství a batole. Za mě super věcné knížky bez zbytečně omáčky.

Guepp

Knihu jsem dostala od kolegů v práci, když jsem odcházela na mateřskou. Líbí se mi způsob zpracování (jednoduchost) a design, ale jinak jsem se nic extra nového nedověděla. Nejsem ten technický typ člověka, takže mi kniha spíš nesedla, protože jsem se nenaladila na jejich humor. A navíc i u mne vede způsob kontaktního rodičovství, tak mi velká část textu připadala zbytečná. Proto knihu raději nehodnotím hvězdičkami, ale pouze píšu komentář, pokud bude někdo mít podobné zkušenosti a smýšlení.

teyachan

Mne tenhle format knizky plne vyhovoval. Dozvedela jsem se dost novych info a zaroven jsem nebyla zahlcena a neztratila chut dal cist.

hanka24
01.02.2021

Základní informace k prvním dvanácti měsícům života prcka. Nejde úplně do hloubky, ale dostačující, když hledáte rychle nějaké info.

ZůzaSomolka
31.01.2021

Je to čtivo spíše pro muže, neboť ženy všeobecně nerady čtou návody, za to pro chlapy je to běžná věc. Ale přečetla jsem to, i když jsem žena, četlo se to vcelku dobře. Docela se mi líbilo pojetí jako návod k přístroji, je to takové trochu odosobněné, což jako žena, kterou lomcují hormony a pořád někde čte, jak něco musí a nesmí s dítětem, jinak to mu nezajistí správný vývoj a péči, vítám jako příjemnou změnu. Nicméně knihu bych brala trochu s rezervou - je to takový základní návod co a jak, určitě to obsahuje užitečné tipy a informace, i když ve finále každý "uživatel" si to musí přizpůsobit, jak to vyhovuje jemu. Jen bych upozornila, že kapitola o držení dítěte je hodně stručná a ať si rodiče dají pozor na pasivní sed, ke kterému kniha vede, ale který není v našich končinách doporučován jako zdravý a prospěšný pro dítě (ale v Americe, odkud je kniha přeložena, ano).

Irimie
09.01.2021

Na první pohled velmi zajímavé zpracování, které zaujme i chlapy. Obsahově stručné a přehledné, ale nějaké věci až zkratkovité a kapitolu o nemocech mohli klidně zredukovat....