Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

První díl jsem nečetla, zaujaly mě spíše příběhy ostatních (kterých je po detoxu zlomek) a zase jsem přemýšlela, co všechno se kolem nás děje pod vlivem drog a alkoholu, jak jsou všude reklamy, billboardy a letáky na alkohol. Jak vlastně v Česku a v médiích platí,kdo pije je veselý a super parťák. Jak směšné jsou tresty a při jednání pod vlivem drog a alkoholu. Jak tenká je hranice, kdy do toho může někdo normální spadnout (matka od rodiny) a jak těžko se vrací zpět. Jak účinná je léčba. Ještě horší je povědomí jeho rodiny a veřejnosti o tom, jak se s takovým člověkem bavit a začlenit ho, aby vydržel abstinovat.

24.05.2024 3 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Čteno v rámci čtenářské výzvy. Druhá kniha od tohoto autora a take mě nezaujala, zkusím nějaký proflaknutejsi zfilmovany kousek, zda se to zlepší, jinak tento svérázný způsob psaní jako čtenář asi opustim. Nebýt výzvy, tak bych knihu nedocetla. Ocenuji uzivani odbornych výrazů a několik povidek se
mi libilo, vcetne autorovy sebereflexe, také pozitivně hodnotim přebal knihy. Závěrečná hra mě strašně vysilovala a asi jsem ani nepochopila smysl. Škoda.

07.05.2024 2 z 5

Prasátka a vlk Prasátka a vlk Helena Řezáčová

Zaujalo rocni i ctyrlete dite. Idealni pred spanim jako 10 minutovy příběh s velkymi pismeny a hybacimi obrazky.

19.04.2024

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Čteno jako první kniha od tohoto autora. Jen doufam,ze lidé v mém okolí nepremysli jako hlavni postavy v knize. Ani jedna z nich mi nebyla sympaticka. Oceňuji myšlenku užití okamžiku a smrtelnosti. Styl psaní mi vyhovoval, zkusím ještě další knihu od "Mistra", třeba to byl jen špatný výběr (dle obalu knihy) závislý na tehdejších životních událostech autora.

17.04.2024 2 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Moje prvni motivacni kniha, dostala jsem ji darem - byla jsem skepticka, motivacni knihy a hesla, tim lehce pohrdam, ale nakonec se mi libila! Nekolikrat jsem se i od srdce zasmála. Vhodná pro zeny, ktere uz maji neco za sebou a chteji si uvedomit svoji hodnotu/smysl/cestu. Ke konci uz mi to prislo obdobné, nicméně humor sobě vlastní ( prani je hvezdam) a surová upřímnost (tazne a chovne kravy) si me ziskali a nekolik mouder jsem i prednesla dal. Jedine co me vubec nezaujalo byla grafika... asi to byl záměr malovat jako malé dite

03.04.2024 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Knihu jsem zvolila kvuli obalce, ocekavala jsem lehčí retro čtení. Vzhledem k tomu, co se dnes deje, mi kniha zpusobila lehkou depresi. V pulce jsem ji chtela odlozit, nic noveho uz mi neprinesla, je o životě z mnoha pozic. Ale zadny pribeh nebyl pro me dostatečně rozveden, hodne toho chybelo, nejvíc u Mileny a jejiho zmizeni pres caru, postavy byli lidske, ale hodne informaci,deje a vyvoje bylo preskoceno, skoda.

28.03.2024 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Čtu celou sérii poněkolikáté a pořád nacházím něco nového (Snape), je to dokonalé, škoda, že film pro nectenare tak odflakli (Winky, Rita, Popletal, Ludo Sirius, Berta), je to zlom a začátek temné části příběhu z úžasného kouzelnického světa,ktery mě provázel cele dětství.

26.02.2024

Jsi jako slunce Jsi jako slunce Táňa Keleová-Vasilková

Chtela jsem na svátky něco veselého, autorku mi doporucili v knihovne, nazev mi připadl optimistický.... no, chyba - prvni a asi poslední kniha od autorky. Kniha ma 204stran, na prvnich strankach se seznamime s prominentni rodinou - (ne)muz lekar, hlavni postava pucka v domacnosti, sestra ve Švýcarsku, rodiče z vyssi vrstvy vlastnici vinohrad, nasleduje 70 intenzivnich stran pláče a omilani vety ,,byl to muj tata", bylo to tak casty, ze se snad jednalo o umele natahovani skrz pocet stran!? Jako by ji nikdy nikdo v okoli neumrel a se smrti se ve strednim veku setkala poprve. Hlavni hrdinka mi lezla krkem, sebestredna, sobecka s patentem na rozum, kde vidi do kazdeho. Stejne nesympaticke se postupne stavaji i dalsi postavy. Ty se predbihaji v tom, kdo vic trpi smrti otce. Zapletka s detmi nelogicka, (ne)sex smesny, prozreni ostudne, a zaver s dopisem vylozene trapný.
Mimochodem, zajimalo by me kolikrat je v knize pouzito slovo tata.... tak 750x?

18.12.2023 1 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Tady v roce 1997 dětský palacovy psycholog selhal.
Pořád si říkám proč? Proč tohle napsal? Co chtěl získat? Soucit, nebo pochopení, či podporu, nebo přiblížení se k běžné populaci, nebo k rodině? Klid od médií a zároveň popularitu? Nebo prostě jen peníze?
Tolik potenciálu jak svůj život využít, jak upozornit a pomoci druhým.
A v knize si jen a jen stěžuje na všechno a na všechny (Mimo Meghan). A všichni mu ubližuji a celý svět to má v životě snadné, jen on a Meg trpí. Pořád se ohání matkou. Přitom dovolené, cestování a alkohol s jointy byli dost časté a nijak omezující...
Styl psaní je čtivý, obsah je znám z médií, ale po tomhle se ze mě stal ,,tým Willy a Kate".

08.10.2023 2 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Knihu jsem si vzala do čekárny k zubaři, abych zabila čas a třeba se zbavila strachu. A asi tam ještě neměli pacienta, který by se jim tam tak rechtal. Skvělé čtení!

26.08.2023 5 z 5

Medvídek Pú - Rok plný svátků s Medvídkem Pú Medvídek Pú - Rok plný svátků s Medvídkem Pú Walt Disney

Velmi pěkné ilustrace, větší písmena, delší příběhy. Moc pěkná kniha, jedinou vadou na kráse byl složitý poeticky barvity popis prostředí a dlouhá souvětí, který tříletou dcerou vždy trochu zmatl a snížil se tak zajem o čtení. Kniha je spíše pro starší předškoláky i významem příběhů (pokud se o Pua ještě zajímají).

18.08.2023 4 z 5

Pohádky na každý den Pohádky na každý den kolektiv autorů

Pěkné ilustrace, kniha ma drsnější verze pohádek ( např. o sedmi kuzlatkach vlk skončí jak v Karkulce)

07.08.2023 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Po přečtení (kdy jsem místy usínala, občas se ztratila v myšlenkových pochodech postav), je ve své podstatě kniha mistrovsky zfilmovana s Emmou Thompson v hlavní roli. Film nenudí tak jako místy kniha. Kniha vystihuje dobu, její náročnost, denní rutiny, postavení žen, intriky lidí, zranitelnost života a i jeho smysl a možnost důstojného žití v 19.stoleti, kdy starému člověku nad hrobem je přes 40. Je to u me poprvé, ale nebýt filmu, knihu bych asi nedočetla. Teď ji uznávám jako moc pěknou literaturu.

02.08.2023 4 z 5

Kreslené pohádky Kreslené pohádky Hans Christian Andersen

Moc hezky zpracovaný Andersen, zvlastni výběr pohádek

26.05.2023 4 z 5

Na zahradě Na zahradě Markéta Pilátová

Jednoduchý příběh pro malé děti, nad kterým mohou s rodiči přemýšlet a povídat si Ilustrace se nám s tříletou dcerkou velmi líbily.

26.05.2023 5 z 5

Uspávanky a vstávanky Uspávanky a vstávanky Daniela Fischerová

Knihu jsem vybrala podle hezkého obrázku na přebalu a názvu. Ten obrázek je nejhezčí, zbytek grafiky ani uspavanky me ani miminko vůbec nezaujaly, protože se ani nerymuji. Vstavanky jsou celkem dobre, stejne jako napady jak je dítěti prezentovat.

26.05.2023 3 z 5

Maková panenka Maková panenka Václav Čtvrtek (p)

Jako malá jsem ji měla moc ráda.

Na procházce Na procházce Stella Baggott

Další ze série, vhodná nejen pro kluky. Jednoduchá knížečka, která malá miminka (aspoň to mé) zaujme, ideálně při pasení koníků. Listuje v ní i starší,je akorát to ručky s jednoduchými obrázky,o kterých si může povídat. Jen vazba je křehčí a asi dlouho nevydrží dětské ,,zacházení ".

Zvířata Zvířata Stella Baggott

Asi nejlepší ze serie, protože je nejsnadnější. Jednoduchá knížečka, která malá miminka (aspoň to mé) zaujme, ideálně při pasení koníků. Listuje v ní i starší,je akorát to ručky s jednoduchými obrázky,o kterých si může povídat. Jen vazba je trochu křehčí a asi dlouho nevydrží s dětským přístupem.

27.04.2023 5 z 5

Obličej - první černobílá knížka pro miminko Obličej - první černobílá knížka pro miminko Stella Baggott

Další ze série - Jednoduchá knížečka, která malá miminka (aspoň to mé) zaujme, ideálně při pasení koníků. Listuje v ní i starší,je akorát to ručky s jednoduchými obrázky,o kterých si může povídat. Jen hřbet je křehčí a asi dlouho nevydrží.

27.04.2023